شرایط بورسیه تحصیلی آمریکا در سال 2020

آمریکا کشوری چند فرهنگی است که بسیاری از متقاضیان تحصیل علاقه به ادامه تحصیل در این کشور بزرگ و ثروتمند را دارند.

در این میان استفاده از بورسیه تحصیلی و همچنین تحصیل رایگان در این کشور از مهمترین دغدغه های بسیاری از دانشجویان به شمار میرود.

از انرو که پرداخت هزینه های گزاف تحصیلی در کشور امریکا برای دانشجویان نکته مهمی به شمار میرود بر آن شدیم که در این مطلب درباره شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در آمریکا در سال 2020 برای شما توضیح دهیم

با ما همراه باشید

 

چرا بورسیه تحصیلی آمریکا ؟

بورسیه تحصیلی آمریکا، بر اساس توانمندی و شایستگی دانشجویان محاسبه و به آنها تعلق می گیرد. بورسیه های کامل، نه تنها دانشجو را از پرداخت شهریه دانشگاه معاف می کند، بلکه حتی پاسخگوی خرج زندگی دانشجو نیز خواهد بود. در نوع ضعیف تر بورسیه، دانشجو تنها از پرداخت بخشی از شهریه معاف می شود. اما بطور کلی، هزینه هایی همچون کتابخانه، استفاده از سایت کامپیوتر، استفاده از ورزشگاه ها و خدمات ورزشی، بر عهده دانشجو است.

امریکا دلایل ویژه خود را برای توجه و ارزش قائل شدن برای دانشجویان دارد. بورسیه تحصیلی آمریکا از آن روست که برای این کشور، هر دانشجو، صاحب یک ایده است، و ورود دانشجو از سایر کشورها، یعنی ورود ایده های جدید به امریکا. بنابراین این کشور برای جذب دانشجویان صاحب ایده، مصر بوده و به ایشان بورسیه نیز تعلق می دهد

 

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا

 

شرایط کسب بورسیه تحصیلی امریکا که در زیر می آید، کلی است و هرچند دانشجوی متقاضی موارد بیشتری از این شرایط را در رزومه خود داشته باشد، شانس بیشتری برای کسب بورسیه تحصیلی آمریکا به دست خواهد آورد:

 

*داشتن مقالات علمی و پژوهش منتشر شده در نشریات بین المللی.

*ثبت اختراع.

*حضور در همایش های علمی و معتبر.

*معدل بالا در دوره های تحصیلات تکمیلی یا آخرین مدرک تحصیلی.

*فارغ التحصیلی از دانشگاه یا موسسه آموزشی معتبر.

*داشتن هر نوع رزومه علمی و تحقیقاتی ویژه

*حضور در مسابقات علمی.

بورسیه های تحصیلی امریکا برای دانشجویان نیازمند و کشورهای درحال توسعه

 

امریکا به دانشجویان نیازمند و شایسته در کشورهای درحال توسعه بورسیه تحصیلی ارائه می دهد. علاوه بر رزومه قوی، برای اثبات وضعیت مالی آنها گواهی هایی از ایشان درخواست می شود. مانند گواهی برای:

*درآمد کل خانواده دانشجو در یک سال.

*درآمد شخصی دانشجو در یک سال.

*متوسط هزینه های زندگی دانشجو در یک سال.

*مدارک سرمایه دانشجو و خانواده او.

*منابع درآمد و تأمین هزینه دانشجو برای تحصیل و زندگی (غیر از بورسیه تحصیلی).

جهت اخذ نوبت مشاوره و بررسی پرونده رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع لیسانس 

این بورسیه برای دانش آموزان که معدل بالا دارند ، و دانش بالای زبان را نیز دارند ، در همان ابتدای ورود به دانشگاه اعطاء می شود. اما سایر دانشجویان می توانند وارد امریکا شده، و پس از یک یا دو ترم درس خواندن و مشخص شدن معدل بالای آنها، درخواست بورسیه تحصیلی و کمک تحصیلی داشته باشند.

دانش آموزان برای دریافت بورسیه در مقطع لیسانس باید حداقل شرایط زیر را داشته باشند:

 حداقل معدل 16، آیلتس 6.5 و تافل 79، می توانند بورسیه ای دریافت کنند که بین 30 تا 80 درصد شهریه را ویو  کند. اما دانش آموزانی با این رزومه: معدل بالای 18، تافل 100، SAT با نمره 1050، و بدون گپ تحصیلی، می توانند بورسیه تحصیلی بهتری به دست می آورند.

بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا 

 

برخلاف بورسیه دوره کارشناسی، بورسیه مقاطع بالاتر می بایست در همان ابتدای پذیرش تحصیلی آمریکا ، با توجه به دانشگاه و رشته انتخابی درخواست شود، و دانشگاه با توجه به امتیازات و رزومه دانشجو، تصمیم می گیرد که آیا با درخواست بورسیه موافقت کند یا خیر، و دانشجو، شایستگی کدام نوع بورسیه را داراست

دایرکت پی اچ دی یا بورسیه مستقیم کارشناسی به دکترا

  
برای دانشجویانی که اهل مطالعه و تحقیق و پژوهش هستند، این امکان وجود دارد که با رزومه پژوهشی قوی خود، نمرات عالی و چند مقاله ISI به صورت مستقیم درخواست بورسیه تحصیلی از لیسانس به دکترا داشته باشند. در این روش از فرصت مطالعاتی، Award، بورس تحقیقاتی، دستیار تدریسTA، و دستیار پژوهشRA استفاده می شود.

برای بررسی پرونده و اخذ نوبت مشاوره میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:

بورسیه های تحصیلی آمریکا براساس فعالیت های پژوهشی

 

 

برخی دانشگاه ها و رشته ها، برای اساتید خود بودجه های تحقیقاتی در نظر می گیرند. اساتید بر اساس توانمندی دانشجو و علاقمندی های تحقیقاتی او، او را به دانشگاه معرفی کرده، و در ازای همکاری در پروژه های تحقیقاتی، بخشی از بودجه به این دانشجو اختصاص می یابد. این نوع کمک درسی می تواند پس از ورود به امریکا و پس از گذشت یک یا دو ترم اتفاق بیافتد.

 

 

بطور کلی اگر صاحب ایده تحقیقاتی و علمی باشید و رزومه علمی و مقاله منتشر شده در ژورنال های معتبر داخلی و خارجی داشته باشید، شانس بالایی برای دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا خواهید داشت.

 

 

بازه شهریه دانشگاه های امریکا را  میتوان بین 5هزار تا 30هزار دلار در سال برآورد کرد. اما حتی اگر دانشجویی موفق به کسب بورسیه تحصیلی ای شود که او را از شهریه معاف بکند، باید هزینه های زندگی شخصی اش را درنظر بگیرد.

 

اگر به تحصیل در آمریکا علاقه مند هستید و فکر میکنید شرایط دریافت بورسیه تحصیلی را دارید برای بررسی پرونده و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

برای مهاجرت از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید