PTE

فهرست اطلاعات درباره PTE

آزمون PTE چیست؟

معنی و مفهوم آزمون PTE چیست؟ آزمون استاندارد زبان پیرسون مخفف Pearson Test of English مناسب دانشجویان و دانش‌آموزانی می باشد که قصد ادامه تحصیل و مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند.

این آزمون توسط انتشارات پیرسون که ناشر کتاب‌های لانگ‌من (Longman) نیز هست برگزار می‌شود.

بیشتر کالج‌ها، دانشجویان را ملزم می‌کنند تا زبان انگلیسی را به منظور بالا بردن مهارت‌هایشان در خواندن و نوشتن و حرف زدن بالا ببرند.

آزمون PTE یکی از آزمون‌های بین‌المللی زبان در دنیا می باشد که مانند آزمون آیلتس (IELTS) و آزمون تافل (TOFEL) دارای اعتبار جهانی هستند و در اکثر کشورها برای ادامه تحصیل و مهاجرت قابل قبول می باشد.

این آزمون همانند تافل، با استفاده از کامپیوتر و اینترنتی انجام می‌شود. در PTE، هر چهار مهارت اصلی Writing ،Speaking ،Reading و  Listening مورد سوال قرار می‌گیرند.

اعتبار آزمون PTE
با این که پی‌تی‌ای یکی از معتبرترین آزمون‌های جامع زبان می باشد، اما هر کشور و یا هر دانشگاهی ممکن است آن را نپذیرد. بنابراین قبل از اقدام برای شرکت در آزمون، از پذیرفته شدن آن در کشور مقصد خود اطمینان پیدا کنید. جهت کسب اطلاع از اینکه آیا دانشگاه مقصدتان نتیجه آزمون PTE را می‌پذیرد یا خیر می‌توانید از طریق صفحه WHO ACCEPTS IT وب‌سایت رسمی PTE لیست دانشگاه‌هایی که نمره این آزمون را قبول می کنند مشاهده کنید. با اینکه این آزمون احتمال دارد در بسیاری از کشورها مورد قبول نباشد اما، به دلیل آسان‌تر بودن آن نسبت به تافل و آیلتس، از محبوبیت بالایی میان داوطلبان یادگیری زبان برخوردار می باشد.
مراکز برگزاری آزمون PTE
پیرسون در بیش از 45 کشور و حدود 250 شهر مرکز رسمی برگزاری آزمون دارد و این اعداد هر روز در حال افزایش می باشد. شما برای امتحان PTE باید در یکی از این مراکز حاضر شوید و امکان غیرحضوری و آنلاین وجود ندارد. متاسفانه در ایران مرکزی وجود ندارد و زبان آموزان باید در یکی از مراکز پیرسون در کشورهای همسایه مراجعه کنند. در آسیا و خاورمیانه مراکز زیادی وجود دارد اما مراکز محبوب ایرانیان در حال حاضر کشورهای امارات، ترکیه و آذربایجان هستند.
نمره آزمون PTE چگونه محاسبه می‌شود؟
یکی از تفاوت‌های آزمون پی تی ای با آیلتس در میزان نمره قبولی می باشد. همانطور که می دانید نمرات آیلتس از 1 تا 9 محاسبه می‌شود در‌حالی که نمره آزمون PTE از 90-10 است و نمره 7 آیلتس معادل 65 در PTE است در حالی که کسب نمره 65 در PTE کمی راحت تر از 7 آیلتس به نظر می آید.

انواع آزمون PTE

آزمون پی تی ای هر هفته در 3 نوع برگزار می شود:

آکادمیک (Academic PTE)

بخش اول: نوشتن و صحبت کردن است که 77 تا 93 دقیقه زمان دارد و شامل بخشهای معرفی شخصی، خواندن با صدای بلند، توصیف تصویر، تکرار جمله و خلاصه کردن متن (در حد یک جمله)می باشد.

بخش دوم: خواندن است که 31 تا 40 دقیقه زمان دارد و سوالات این بخش چند گزینه‌ای، پر کردن جاهای خالی و چیدن پاراگراف می باشد.

بخش سوم: شنیدن است که دارای سوالات چند گزینه‌ای، پر کردن جای خالی، مشخص کردن کلمات نادرست و خلاصه کردن یک بخش Listening می باشد.

عمومی (General PTE)

بخش اول: نگارش می باشد که مهارت های Listening , Reading, Comprehension Writing, را بررسی می کند

بخش دوم: صحبت کردن می باشد که توسط یک بازرس ارزیابی می شوید.

کودکان و نوجوانان (Young Learners PTE)

این آزمون یکی از جذاب ترین آزمون های زبان برای کودکان و نوجوانان 6 تا 13 سال می باشد و در چهار سطح بسیار جذاب طراحی شده است. آنها ماجراهای یک خانواده انگلیسی را در قالب سرگرمی تجربه می کنند که تنوع اتفاقات و شخصیت ها باعث لذت بردن کودکان از آزمون می شود. به جای تمرکز بر واژگان و توانایی بیان اصطلاحات کودکان روی توانایی آن ها در استفاده از زبان در موقعیت تاکید شده است.

کتاب‌ها و منابع آزمون PTE

این کتاب، اطلاعات جامع و کاملی در مورد آزمون در اختیار شما قرار خواهد داد که شامل بیشتر از ۲۰۰ تمرین زبان، تحلیل و بررسی پاسخنامه‌ها و نکات مورد نیاز برای شرکت در آزمون می باشد. این منبع، تنها منبع رسمی و جامعی می باشد که توسط انتشارات برگزار کننده آزمون در اختیار داوطلبان قرار گرفته است و شامل تمام اطلاعاتی است که برای شرکت در آزمون پی‌تی‌ای لازم است. نکات برجسته این کتاب • ۴ آزمون جامع و جدید با ریزترین جزییات به کارگرفته شده در آزمون اصلی • سی دی صوتی برای تمرین مهارت های گفتاری و شنیداری • نمونه پاسخ ها با تحلیل و بررسی کامل و نکات کلیدی • اطلاعات همه جانبه در مورد آزمون • دادن کد دسترسی منحصر بفرد برای هر داوطلب
نکات برجسته این کتاب : 1.شامل ۴ آزمون جامع و کامل 2.بررسی نکات و استراتژی های آزمون پی‌تی‌ای 3.نمونه پاسخنامه های آزمون 4.پاسخنامه برای تمام تمرینات کتاب دوره تخصصی PTE برای سطح B1 و B2 کتاب دوره تخصصی آزمون PTE برای کسانی که زمان بیشتری برای مطالعه و یادگیری دارند بسیار مناسب می باشد. این منبع شما را برای آزمون علمی و بین المللی پی‌تی‌ای آماده می‌کند و به صورت تخصصی مباحث و درس‌هایی که مورد نیاز شما هستند تا در آزمون بهترین نتیجه را بگیرید را آموزش می‌دهد. این که سطح B1 یا B2 را انتخاب کنید، کاملاً به سطح زبان خود شما بستگی خواهد داشت.
برای ویزای تحصیلی از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید