اپلای دوره دکتری در آمریکا

این روزها کمتر کسی را میبینید که به اپلای کردن در دانشگاه های آمریکا علاقه نداشته باشد به خصوص در مقطع دکتری که آمریکا سعی دارد توجه ویژه ای نسبت به دانشجویان بین المللی این مقطع داشته باشد.

در واقع با تغییراتی که اخیرا در سیستم آموزشی آمریکا اتفاق افتاده است و همچنین قرار داشتن بیش از 90 درصد دانشگاه های صدر جدول رنکینگ در این کشور آمریکا گزینه بسیار مناسبی برای ادامه تحصیلات عالیه به حساب می آید .

اگر شما نیز به اپلای کردن در مقطع دکتری علاقه مند هستید این مقاله برای شما نوشته شده است . باما همراه باشید .

توضیحات عمومی درباره مقطع دکتری در آمریکا

تحصیل در آمریکا در مقطع دکترا حدودا ۵ سال به طول می انجامد. در این مدت دانشجویان پس از طی کردن دروس تئوری، بر روی پروژه تحقیقاتی  کار می کنند. در طی این مدت باید دو مقاله ارائه داده  و آن را درمجلات معتبر  به چاپ برسانند. برای فارغ التحصیلی نیز باید از رساله دکترای خود در مقابل هیئت داوران دفاع نمایند. در طول این مدت دانشجویان اجازه کار به مدت ۲۰ ساعت در هفته را داشته و دولت آمریکا هم با ارائه بورسیه های تحصیلی هزینه های زندگی و تحصیل را کاهش میدهد.در واقع اگر فکرمیکنید شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی را دارید آمریکا کشور مناسبی برای تحصیل در مقطع دکتری برای شما محسوب میشود.

نکاتی درباره اپلای کردن در مقطع دکتری در آمریکا

باید بدانید که پروسه ی اپلای در آمریکا برای دکترا متفاوت تر از سایردانشگاه های  جهان است. از همین رو اگر به دنبال ارسال درخواست به دانشگاه های آمریکا هستید باید ارسال درخواست شما در زودترین زمان ممکن انجام بگیرد.معمولا بسیاری از دانشگاه های آمریکا زمان محدودی را برای ارسال مدارک و درخواست شما تعیین میکنند. بعضی از آنها همچنین دارای برنامه های پذیرش زودهنگام هستند که می توانند به شما کمک کند تا پس از ورود به دانشگاه، وجوه مورد نیاز خود را تأمین نمائید. این امکان وجود دارد که پذیرش های زودهنگام یکسال قبل از اخذ پذیرش شروع  شوند. از همین رو توصیه میکنیم  برنامه دانشگاه مورد نظر خود را مطالعه کنید  و نسبت به همه نکات آگاهی پیدا کنید

 

مدارک لازم جهت اپلای در آمریکا برای مقطع دکترا

-مدارک تحصیلی و ریزنمرات مقاطع قبلی (ترجمه شده به صورت رسمی )

-توصیه نامه کاری و تحصیلی که  این مدرک یکی از مهمترین مدارکی است که برای اپلای در  مقطع دکترا باید به دانشگاه مربوطه ارائه دهید. در واقع این کار باید توسط اساتید شما در دانشگاه مبدا به زبان انگلیسی در سربرگ دانشگاه ارائه شود و حتی در برخی موارد توصیه می شود که این نامه توسط خود استاد پست و یا ایمیل شود. ر متن توصیه نامه، استاد باید ذکر نماید که شما چه ویژگی های اکادمیک و شخصی داشته، مهارت های شما کدامند، نقاط قوت شما چیست، وچرا فکر میکند شما صلاحیت ادامه تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا را دارید.در واقع این مدرک در تصمیمگیری نهایی دانشگاه بسیار تاثیر گزار است .

-انگیزه نامه یا SOP

– رزومه تحصیلی و کاری که شامل توضیحات تحصیلی و فعالیت ها و کارهای شماست.

– مدرک زبان تافل یا آیلتس که برای مقطع دکتری شما باید آیلتس 7به بالا را کسب کرده باشید. این عامل نیز برای پذیرش گرفتن از عوامل بسیار تاثیرگزار محسوب میشود.

– مقالات و کتاب های چاپ شده و تمامی فعالیت های علمی مرتبط با رشته و زمینه تخصصی شما میتوان یک پوینت مثبت به حساب بیاید که شانس پذیرش شمارا افزایش میدهد.

 

آزمون های تخصصی برای تحصیل در آمریکا

برای اینکه افراد بتوانند برای اپلای در آمریکا آن هم در مقطع دکترا موفق عمل شوند  باید حتما در آزمون های مربوطه نمره قبولی را بدست بیاورند. نکته اینجاست که این نمرات در دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد. اما با اینحال هر چقدر دانشگاه انتخابی شما معتبرتر باشد نمره قبولی نیز افزایش پیدا میکند و همین امر رقابت را در بین دانشجویان  افزایش می دهد. دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های مهندسی را دارند، باید در ازمون GRE که مخفف Graduate Record Examinations است را بگذرانند. دانشجویان رشته های پزشکی نیز باید ازمونی نظیر MCAT  یا USMLE را گذرانده و دانشجویان رشته های حقوق نیز باید آزمون LSAT را پاس نمایند.

 

اگر به تحصیل در مقطع دکتری در کشور آمریکا علاقه دارید همین امروز با ما تماس بگیرید .

02186081810

02186085217

برای مهاجرت از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید