مکزیک

فهرست اطلاعات درباره مکزیک

Mexico

مرجع راهنمای تحصیل در مکزیک

پذیرش لیسانس در مکزیک

رشته های کارشناسی در مکزیک

پذیرش فوق‌لیسانس در مکزیک

رشته های کارشناسی ارشد در مکزیک

ویزای تحصیلی

راهنمای اخذ ویزای دانشجویی

هزینه زندگی

محاسبه هزینه های ماهیانه

کار دانشجویی

قوانین کار دانشجو در مکزیک

هزینه تحصیل

هزینه های تحصیلی در مکزیک

دریافت بورسیه

چگونه بورسیه از مکزیک بگیرم؟

درباره مکزیک

هزینه تحصیل در مکزیک

به طور کلی متوسط هزینه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مکزیک در حدود ۵۰۰۰۰ دلار برای یکسال خواهد بود. البته هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی مکزیک به نسبت دانشگاه ها و موسسات خصوصی کمتر می باشد و هزینه تحصیل در این دانشگاه ها در حدود ۳۷۸ دلار تا ۸۱۸ دلار برای یکسال می باشد.
میزان هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی و دولتی کشور مکزیک به رشته تحصیلی، دوره و مقطع و همچنین دانشگاه مورد نظر بستگی دارد. لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل در رشته هایی مانند پزشکی، دندانپزشکی، مهندسی و موارد مشابه بالاتر از سایر رشته ها می باشد.
امکان دریافت بورسیه تحصیلی به منظور تحصیل در مکزیک ، از طریق دانشگاه محل اقامت دانش جویان یا یک سازمان خارجی مانند CIEE یا Boren وجود دارد.

هزینه زندگی در مکزیک

مکزیک کشور گرانی نیست و هزینه زندگی در این کشور در هر شهری متفاوت می باشد. هزینه تحصیل و زندگی در مکزیک شامل غذا ، حمل و نقل عمومی ، خرید کتاب ، پوشاک و فعالیت های مربوط به اوقات فراغت می باشد. البته علاوه بر این ها شما یک هزینه برای اجاره مسکن و بیمه سلامت نیز دارید. تقریبا هزینه زندگی در مکزیک برای یک سال برابر با ۶۰۰ الی ۸۰۰ دلار در ماه است.

کار دانشجویی در مکزیک

کار در مکزیک بدون داشتن تخصص ، چالش برانگیز است ، همچنین اگر تسلط کافی به زبان اسپانیایی نداشته باشید یافتن کار در مکزیک دشوار خواهد بود .
دانشجویان برای اجازه کار بایستی درخواست مجوز بدهند و در صورت گرفتن اجازه کار، 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند

آب و هوای مکزیک

آب و هوای کشور مکزیک در نواحی مرتفع معتدل کوهستانی و در سایر نواحی گرم و مرطوب و یا خشک می باشد . در شمال این کشور خشک و غیر قابل کشت بوده، در حالی که جنوب، مرطوب و گرم است. آب و هوا در شهر مکزیکو سیتی گرم و معتدل است .در فصل تابستانها باران زیاد می بارد در حالی که در زمستان میزان آن کم است . آب و هوای کشور مکزیک به وسیله سیستم کوپن به عنوان Cwb طبقه بندی می شود . میانگین دما در در شهر مکزیکو سیتی 15.9 سانتی گراد است و میانگین بارندگی در اینجا به 625 میلی متر می رسد.

شهر های مهم مکزیک

شهر مکزیکوسیتی، یکی از شهرهای مهم کشور مکزیک می باشد که پایتخت این کشور است. این شهر به عنوان دومین شهر بزرگ جهان با بیش از 18 میلیون نفر جمعیت می باشد که یک شهر مهد تمدن و فرهنگ های مختلفی است. بسیاری از جاذبه های گردشگری و 1500 اثر تاریخی، صدها موزه و مناطق باستان شناسی در این شهر وجود دارد

شهر گودالاخارا

از جمله شهرهای مهم کشور مکزیک می باشد که پایتخت فرهنگی این کشور و زادگاه سبک موسیقی ال ماریاچی است. این شهر زیبا به علت زیباترین ساختارهای معماری و غذاهای لذیذ و بی نظیر و پارک های سرسبزش مشهور است. همچنین شهر گودالاخارا مکزیک بزرگترین منطقه در مکزیک است که در آن نمایش های سوارکاری انجام می شود.

شهر آکاپولکو

شهر بندری در مکزیک است و از مراکز اصلی توریستی مکزیک می باشد که گردشگران زیادی را از سراسر دنیا جذب خود کرده است. این شهر دارای تفریحات شبانه مکزیک است و بهترین زمان سفر به این شهر، فصل زیبای زمستان است.

شهر موریلیا

یکی از شهرهای مهم کشور مکزیک، شهر موریلیا می باشد که شهری زیبا با ساختمان هایی با آجر صورتی است که به علت وجود این بناهای صورتی رنگ به آن شهر صورتی نیز گفته می شود. شهر موریلیا مکزیک گردشگران زیادی را از اقصی نقاط دنیا به سوی خود جذب می کند و وجود بناهای صورتی رنگ خود به خود توریست ها را مجذوب خود می سازد. این شهر در میراث جهانی یونسکو به ثبت جهانی رسیده است.

شهر مونتری

یکی از شهرهای مهم کشور مکزیک می باشد آمریکایی ترین و امن ترین شهر مکزیک نامیده می شود، این شهر در مجاورت آمریکا قرار دارد و تجارت و اقتصاد آن با آمریکا گره خورده است و پایه بسیاری از شرکت ‌های مکزیکی و بین ‌المللی که در مکزیک کار می‌کنند در این شهر است.

شهر پوئبلا

تنها شهری در جهان می باشد که بین چهار کوه آتشفشان قرار گرفته است و به همین خاطر گردشگران فراوانی را به خود جذب کرده است، این شهر زیبا نیز در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

شهر گوآناخوآتو

یکی از مهمترین شهرهای کشور مکزیک می باشد که در قدیم به علت استخراج نقره و امروزه به علت خیابان های تو در توی آن هزاران توریست را از اقصی نقاط دنیا به خود جذب کرده است . این شهر جاذبه های فراوانی مانند موزه مومیایی و زیباترین ساختمان های باروک مکزیکی را دارد.

شهر اکاتپک

یکی از شهرهای مهم کشور مکزیک می باشد که در ایالت مکزیک در کشور مکزیک قرار دارد و ارتفاع این شهر ۲٬۲۵۹ متر است . امروزه شهر اکاتپک مکزیک، به خاطره بزرگی شهر مکزیکو سیتی بخشی از حومه این شهر به حساب می آید.

شهر تیخوانا

یکی از شهر بزرگ در کشور مکزیک و در مجاور با مرز آمریکا با سن دیگو در کالیفرنیا است که این شهر در ایالت باخا کالیفرنیا قرار دارد.

شهر پاچوکا

یکی از شهرهای قدیمی و تاریخی مکزیک می باشد که در ایالت ایدالگو قرار گرفته است . این شهر با مکزیکوسیتی حدود ۹۰ کیلومتر فاصله دارد و به راحتی می توان از پایتخت مکزیک به این شهر سفر کرد.

شهر سیوداد خوارس

یکی از شهرهای مهم مکزیک می باشد که در ایالت چیئوائوا در شمال مکزیک قرار گرفته است. این شهر در کنار رودخانه ریوگرانده واقع شده و شهر مرزی با خاک آمریکاست و با شهر ال پاسو در (تگزاس) هم مرز است. شهر سیوداد خوارس مکزیک بزرگترین و پر جمعیت‌ ترین شهر ایالت چیئوائوا در مکزیک به شمار می رود

شهر مریدا

از جمله شهرهای کشور مکزیک می باشد که در ایالت یوکاتان قرار دارد و جمعیت آن طبق سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی ۹۷۰٬۳۷۷ نفر بوده است. نام مستعاری این شهر، شهر سفید است. این شهر در سال ۱۵۴۲ توسط فاتحان اسپانیایی در بالای شهر باستانی مایان ساخته شد و دارای ویژگی‌های متعدد از دوران استعماری می باشد.

پذیرش لیسانس در مکزیک

طول مدت تحصیل کارشناسی در مکزیک 4 سال است . برای ادامه تحصیل در این مقطع دانشجویان رشته های زیادی را می توانند انتخاب کنند که از جمله ی آن ها: هنرهای زیبا، روانشناسی، کامپیوتر، تاریخ، پرستاری، رادیولوژی و… می باشند.
زبان تدریس دروس در این مقطع در اغلب رشته ها به اسپانیایی می باشد ولی در برخی از دانشگاه ها برای جذب دانشجوی بین المللی، زبان تدریس دروس زبان انگلیسی می باشد
هزینه تحصیل در مکزیک در مقطع لیسانس، با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه متغیر است اما به طور کلی هزینه تحصیل در مکزیک در سال حدود ۳۷۸ تا ۸۱۸ دلار در دانشگاه های دولتی می باشد.
برای دریافت پذیرش در دوره‌های تحصیلی کارشناسی در مکزیک، دانشجویان باید حداقل معدل دبیرستان را کسب کنند. اکثر دانشگاه‌های مکزیک معدل ۲٫۰ را در مقیاس ۴٫۰ می‌پذیرند.
علاوه بر این، دانشجویانی که علاقه‌مند به تحصیل در مقطع کارشناسی هستند باید فارغ‌التحصیل دبیرستان باشند.

پذیرش فوق لیسانس در کشور مکزیک

اگر پس از دریافت مدرک لیسانس در مکزیک نیز تصمیم به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاه‌های مکزیک دارید، باید مدارک مناسبی را برای برآورده کردن شرایط دانشگاه آماده کنید.
برای درخواست کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاه‌های مکزیک، باید مدارک زیر را ارائه دهید:
گواهی تولد
عکس جدید
گذرنامه یا شناسه شهروندی
حداقل یک یا دو توصیه‌نامه از کارفرمایان یا اساتید قبلی
کپی مدارک یا گواهینامه‌های قبلی به همراه مدرک لیسانس
ریز نمرات تحصیلی
توصیه‌نامه
رزومه کاری (CV)
شواهدی مبنی بر کمک مالی به مطالعات مالی

لیست مدارک به نیازهای خاص دانشگاه‌های مکزیک بستگی دارد، بنابراین ممکن است از شما خواسته شود که مدارک اضافی را اضافه کنید.
علاوه بر این، ممکن است لازم باشد برای اسناد خود ترجمه رسمی انگلیسی یا ترجمه محلی نیز ارائه دهید.
افرادی که قصد تحصیل در مقطع کاشناسی ارشد در کشور مکزیک را دارند باید توجه کنند که حتما مدرک کارشناسی آن ها مرتبط با رشته مورد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باشد، زیرا نمرات مدرک لیسانس یا کارشناسی شما ملاک پذیرش شما در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس می باشد. دوران تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال است

دریافت ویزای تحصیلی در مکزیک

برای اعزام دانشجو به مکزیک و اخذ ویزای تحصیلی شما نیاز دارید که یک سری مدارک جهت ارائه به دولت فدرال کشور آماده کنید و از صحت و کامل بودن آن اطمینان حاصل کنید چون در صورت نقص در مدارک درخواست اخذ ویزای شما رد خواهد شد.
• گواهی سلامت شخص متقاضی
• ریز نمرات و مدرک دانشگاهی ترجمه شده به انگلیسی یا اسپانیایی
• تمکن مالی برای 1 سال تحصیل و زندگی در کشور مکزیک به مبلغ 7،000 دلار آمریکا
• ارائه 2 قطعه عکس مثل عکس پاسپورت
• پاسپورت معتبر تا حداقل 6 ماه و مدارک کامل هویتی
• تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی

مدت اعتبار ویزای تحصیلی مکزیک بسته به نوع مقطع تحصیلی شما بین 1 تا 4 سال می باشد که شما نیاز دارید هر سال آن را تمدید کنید. هزینه این ویزا حدودا بین 500 تا 600 دلار آمریکا می باشد.

مشاوره حرفه ای رایگان

تصمیم به دریافت پذیرش و ویزای مکزیک نیازمند بررسی دقیق وضعیت سنی، تحصیلی و… شما است. برای بررسی و مشاوره رایگان فرم مشاوره را تکمیل کنید و منتظر تماس پارسه باشید!

مطالعه مطالب مرتبط:
جدیدترین مقالات و اخبار
برای ویزای تحصیلی از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید