تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

با توجه به این نکته که آمریکا کشور پهناور و پیشرفته ای است که به کشور آمال و آرزو ها شناخته میشود بسیاری از متقاضیان ادمه تحصیل در خارج از کشور به تحصیل در آن علاقه مند هستند . برای بسیاری از متقاضیان این سوال پیش می آید که آیا ادامه تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم امکان پذیرهست یا خیر؟

در ادامه به پاسخ این سوال میپردازیم .

دانشجویانی که متقاضی تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم هستند،  باید از مدرک دیپلمی که مورد تأیید دانشگاه های  آمریکااست برخوردار باشند. لازم است بدانید مدرک دیپلم مدارس ایران مورد تأیید دانشگاه های آمریکا نیست و دانشجویانی که مدارک دیپلم خود را از کشور ایران  دریافت نمده اند ،  برای ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور  باید ابتدا دوره های خاصی را در کالج های این کشور بگذرانند و سپس برای ادامه تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم اقدام نمایند.

 

همانطور که در مقدمه اشاره شد مقطع کارشناسی در آمریکا به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه داده می شود. دوره کارشناسی پیوسته بگونه ای است که دانشجویان با مدرک دیپلم خود بطور مستقیم وارد دوره 4 ساله کارشناسی می گردند. اما در دوره کارشناسی ناپیوسته دانشجویان ابتدا دوره 2 ساله ای را سپری می نمایند که منجر به اخذ مدرک کاردانی می گردد. پس از آن می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا  اقدام نمایند.

 

از مهمترین شرایط پذیرش تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم موارد زیر میباشد :

 

-برخورداری از مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 6

-برخورداری از معدل بالای 16

-کسب نمره قبولی در آزمون ورودی SAT

لازم  است بدانید  دانشجویانی که  معدل بالای 16  ندارند  بهتر است برای تحصیل در دوره های کارشناسی ناپیوسته اقدام  کنند.

 

هزینه تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم را دارند، باید از تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی برخوردار باشند. زیرا هزینه تحصیل در آمریکا زیاد است. اگر چه دانشجویان در این کشور اجازه انجام کار ضمن تحصیل را  هم دارند، اما با انجام کارهای دانشجویی امکان پرداخت  تمام هزینه های تحصیل و زندگی  در این کشور وجود ندارد. دانشجویان از طریق  کار دانشجویی تنها می توانند برخی از هزینه های زندگی خود را تأمین نمایند. هزینه های تحصیل در آمریکا با توجه به دانشگاه ها (خصوصی، دولتی) در ایالت های مختلف این کشور متفاوت است.

به طور میانگین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آمریکا و در دانشگاه های دولتی حدود 8230 دلار آمریکا و در دانشگاه های خصوصی این کشور حدود 33450 دلار آمریکا میباشد.

بورسیه تحصیلی در آمریکا برای دانشجویانی که با مدرک دیپلم اقدام میکنند

به طور معمول بورسیه های تحصیلی بیشتر به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و پست داک تعلق میگیرد اما گرفتن بورسیه برای مقطه کارشناسی نیز نیازمند شرایطی از جمله داشتن معدل بالا . داشتن نمره تافل و آیلتس بالا . کسب نمره بالا در آزمون SAT  میباشد.

لازم به ذکر است به نسبت متقاضیان بورسیه در این مقطع تعداد بورسیه ها محدود بوده  و به صورت رقابتی به دانشجویان از سمت دانشگاه های خصوصی آمریکا تعلق میگیرد و بیشتر به رشته های فنی و مهندسی تعلق دارد.

برای مهاجرت از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید