کانادا

فهرست اطلاعات درباره کانادا

CANADA

مرجع راهنمای تحصیل در کانادا

درباره کانادا

همه چیز کانادا در یک نگاه

رشته تحصیلی

رشته های درسی برتر کانادا

ویزای تحصیلی

راهنمای اخذ ویزای دانشجویی

پذیرش تحصیل

اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

دریافت بورسه

چگونه بورسیه کانادا بگیرم؟

هزینه زندگی

محاسبه هزینه های ماهیانه

دانشگاه ها

معرفی دانشگاه های کانادا

کار دانشجویی

قوانین کار دانشجو در کانادا

دریافت اقامت

شرایط اخذ اقامت کانادا

در یک نگاه با کشور بزرگ کانادا آشنا شوید!

درباره کانادا

مشخصات کشوری

شهرها مهم کانادا

شهرهای مهم و بزرگ کانادا از سمت غرب به شرق عبارتند از: ونکوور (استان بریتیش کلمبیا)، ادمونتون، کلگری (استان آلبرتا)، ساسکاتون (استان ساسکاچوان)، وینیپگ (منیتوبا)، تورنتو، اتاوا (استان انتاریو)، مونترآل (استان کبک)، فردریکتون (استان نیو برانزویک)، شارلوت‌تاون (استان جزیره پرنس ادوارد)، هلیفکس (استان نوا اسکوشیا)، سینت جانز (استان نیوفاندلند).

کانادا از نظر وسعت بزرگترین کشور در آمریکای شمالی می باشد و در جهان بعد از روسیه بزرگترین کشور در کل دنیا است. این کشور با سه اقیانوس همجوار امی باشد: اقیانوس آرام در غرب، اقیانوس اطلس در شرق و اقیانوس منجمد شمالی در شمال. کانادا در جهان به وسعت، طبیعت بکر، تاریخ چند وجهی و تنوع فرهنگی آن مشهور می باشد. همچنین این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیاست و امروزه یکی از مقاصد بزرگ توریستی به شمار می رود.

آب و هوا کانادا

بطور کل در خصوص آب و هوای کانادا می توان گفت بدلیل پهناور بودن این کشور، آب و هوای کانادا را نمی‌توان برای مثال سرد و خشک و یا گرم و معتدل توصیف کرد. همانگونه که پیشتر گفتیم در مناطق شمالی این کشور که نزدیک به قطب است آب و هوای کانادا کاملا سرد بوده و متوسط دمای سال در این مناطق بسیار پایین است (عمدتا زیر صفر). آب و هوای کانادا در مناطق جنوبی و چسبیده به مرز آمریکا اما به اندازه ای با مناطق شمالی این کشور متفاوت می باشد که می توان گفت، میانگین دمای سالانه در ایالاتی مثل انتاریو و بریتیش کلمبیا تا مرز ۲۰ درجه بالای صفر نیز می‌رسد.

اختلاف ساعت با کانادا

به طور کلی 6 منطقه زمانی متفاوت در کانادا وجود دارد. در اینجا اختلاف ساعت ایران و برخی از شهرهای کانادا را بررسی می کنیم:

 • ایران 11 ساعت و 30 دقیقه از ونکوور و وایت هورس جلوتر است.
 • ایران 10 ساعت و 30 دقیقه از کلگری، ادمنتون و رجاینا جلوتر است.
 • ایران 9 ساعت و 30 دقیقه از وینیپگ جلوتر است.
 • ایران 8 ساعت و 30 دقیقه از تورنتو، مونترال (کبک) و اتاوا جلوتر است.
 • ایران 7 ساعت و 30 دقیقه از هلیفکس جلوتر است.
 • ایران 7 ساعت از سینت جانز جلوتر است.

تعطیلات رسمی کانادا

 • سال نو میلادی: 1 ژانویه
 • آدینه نیک – Good Friday: جمعه قبل از عید پاک (آپریل)
 • دوشنبه عید پاک – Easter Monday: دوشنبه بعد از عید پاک (آپریل)
 •  Victoria Day/National Patriot’s Day: آخرین دوشنبه قبل از 25 ماه می
 • روز ملی کبک: 24 ژوئن (فقط در استان کبک)
 • روز کانادا: 1 جولای
 • روز بریتیش کلمبیا: اولین دوشنبه ماه آگوست (فقط در استان بریتیش کلمبیا)
 • روز آلبرتا: اولین دوشنبه ماه آگوست (فقط در استان آلبرتا)
 • روز کارگر: اولین دوشنبه ماه سپتامبر
 • روز شکرگزاری: دومین دوشنبه ماه اکتبر
 • روز بزرگداشت – Remembrance Day: 11 نوامبر
 • کریسمس: 25 دسامبر
 • روز باکسینگ: 26 دسامبر

محیط چندفرهنگی کانادا

جامعه کانادا از فرهنگهای مختلفی تشکیل شده که فرهنگ خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند.

همچنین بیشترین فستیوال‌ها و جشن‌ها در کانادا برگزار می‌شود.

با کشوری به بزرگی کانادا ، فرهنگ های منطقه ای بسیار متفاوتی وجود دارند: مردم در منطقه دریایی در شرق کشور با کسانی که در ساحل غربی هستند (به عنوان مثال ، در بریتیش کلمبیا) کاملاً متفاوت می باشند و کبک ، استان فرانسوی اکثر فرانسه ,دارای آداب و رسوم و هویت منحصر به فرد خود می باشد و دارای صحنه ای غنی از هنر ، سرگرمی و موسیقی است.

کیفیت زندگی و تحصیل در کانادا

بر اساس داده‌های آماری معیارهای زندگی مطلوب در کانادا از جمله مسکن، رفاه خصوصی، امنیت شخصی، وضعیت سلامتی، ارتباطات اجتماعی، کیفیت محیط زندگی، شغل و درآمد، تعادل کار و زندگی، تحصیلات و کسب مهارت‌ها، مشارکت مدنی و ثروت بالاتر از متوسط قرار گرفته است.

اقتصاد در کانادا

کشور کانادا از دسته کشورهای ثروتمند جهان محسوب می‌شود. تنوع اقتصادی در کشور کانادا بسیار زیاد می باشد و این امر نشان از منابع عظیم این کشور دارد.

کشور کانادا در زمینه نفت و گاز رتبه خوبی داشته و این کشور یکی از بزرگ‌ترین صادرکننده مواد معدنی محسوب می‌شود.

اقتصاد کانادا از دو بخش خصوصی و دولتی تشکیل شده ‌است. بخش خصوصی کسب و کارهایی می باشد که افراد آن را اداره می‌کنند و تحت کنترل دولت نیست. بخش دولتی، کسب و کارهایی می باشند که به طور مستقیم یا غیر مستقیم از طریق مدیرانی که مقامات رسمی دولت تعیین می‌کنند توسط دولت کانادا کنترل می‌شوند. اکثر مشاغل کانادا در بخش خصوصی می باشند. استخدام در بخش دولتی شامل کار در بخش حمل و نقل، بیمارستان، مدارس، صنایع همگانی و موزه‌ها است.

بنابر اداره منابع طبیعی دولت کانادا، این کشور جزو بزرگترین تولید کنندگان و مصرف کنندگان انرژی در جهان می باشد. منابع طبیعی شامل گاز طبیعی که کانادا چهارمین تولید کننده بزرگ و چهارمین صادر کننده بزرگ است، نفت خام که کانادا سومین صادر کننده بزرگ است و اورانیوم که کانادا دومین تولید کننده و صادر کننده بزرگ جهان می باشد. منابع طبیعی در کانادا عمدتا در آلبرتا یافت می‌شوند که ذخایر بزرگی از زغال، نفت و گاز را دارا است و ساسکاچوان که بزرگترین منطقه با زمین‌های کشاورزی در کانادا می باشد.

صادرات عمده کشور کانادا:

وسایل نقلیه، نفت و گاز طبیعی، فلزات، محصولات برگرفته از چوب است. این کشور در زمینه تجهیزات صنعتی مخابراتی واردکننده عظیمی محسوب می‌شود.

فرم ارزیابی رونده

مشاوره حرفه ای رایگان

تصمیم به دریافت پذیرش و ویزای کانادا  نیازمند بررسی دقیق وضعیت سنی، تحصیلی و… شما است. برای بررسی و مشاوره رایگان فرم مشاوره را تکمیل کنید و منتظر تماس پارسه باشید!

سوال جواب درباره کانادا

زندگی در بعضی از شهرهای کانادا مثل ونکوور و تورنتو هزینه بر می باشد. اما می توان سالانه حدود 12000 دلار کانادا را (بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره مسکن) برای زندگی یک نفر در کانادا در نظر گرفت.

در کانادا، انعام در صورتحساب لحاظ نمی شود. با این وجود در کانادا رسم این می باشد که به کارکنان 15 درصد از مجموع صورتحساب را به عنوان انعام بدهید. می توانید انعام را روی میز بگذارید و یا مستقیما به پیشخدمت بدهید.

کشور کانادا به ورزش هاکی، شیره افرا و سرمای سوزان زمستان‌های آن شهرت دارد.

پوتین غذای ملی کانادا می باشد که از سیب زمینی سرخ شده، پنیر و سس گریوی تشکیل شده است.

مدارس ابتدایی تا متوسطه دولتی در کانادا رایگان می باشند. با این حال هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا به نسبت سایر کشورهای انگلیسی زبان همچون آمریکا و استرالیا بسیار ارزانتر است.

اکثر مردم کانادا کاتولیک و پروتستان (مسیحی) می باشند. همچنین مسلمانان در کانادا 3.2 درصد از جمعیت کانادا را تشکیل می دهند.

کلمه کانادا (Canada) برگرفته از کلمه کاناتا (kanata) به معنی روستا یا توافق است.

دو زبان انگلیسی و فرانسوی، زبان های رسمی کانادا هستند, با اینکه اکثر مردم کانادا به زبان انگلیسی صحبت می کنند اما استان نیوبرانزویک تنها استان دو زبانه کانادا به صورت رسمی می باشد و استان کبک تنها استانی است که زبان رسمی آن فرانسوی می باشد.

کانادا کشوری بسیار امن است و نرخ جرایم در آن بسیار کم می باشد. کانادا هشتمین کشور امن جهان است.

به طور کلی کانادا کشوری چهار فصل به خصوص درمناطق پرجمعیت و نواحی مرزی آن با آمریکا می باشد. اما  بهترین زمان برای سفر به کانادا ماه جولای و آگوست است که هوا در این دو ماه بسیار مطلوب می باشد.

برای ویزای تحصیلی از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید