بورسیه تحصیلی آمریکا

فهرست اطلاعات درباره بورسیه تحصیلی آمریکا

فهرست مطالب:
 • بورسیه تحصیلی آمریکا
 • چرا بورسیه تحصیلی آمریکا؟
 • شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا
 • بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع لیسانس
 • بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع دکتری
 •  دایرکت پی اچ دی یا بورسیه مستقیم لیسانس به دکترا
 • بورسیه های تحصیلی آمریکا بر اساس فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی
 •  تحصیل کارشناسی در آمریکا
 • اقامت در آمریکا از طریق کار
 • شرایط کار دانشجویی و کار حین تحصیل در آمریکا برای دانشجویان بین المللی

بورسیه تحصیلی آمریکا

بورسیه تحصیلی و شرایط اخذ آن از مهم ترین دغدغه های دانشجویان است.با توجه به هزینه های زندگی و تحصیل در کشور آمریکا بسیار مهم است که اگر شرایط اخذ بورسیه تحصیلی را دارید بتوانید از آن استفاده کنید.

در این بخش سعی داریم  به سوالات  اصلی و مهم دانشجویان در این زمینه پاسخ دهیم,همچنین در صورت نیاز به هرگونه مشاوره در این زمینه و بررسی پرونده جهت اخذ بورسیه تحصیلی میتوانید از مشاوره رایگان موسسه پارسه بین الملل آتیه ویژن استفاده کنید.

مشاورین ما پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهند بود .

چرا بورسیه تحصیلی آمریکا ؟

بورسیه تحصیلی آمریکا، بر اساس توانمندی و شایستگی دانشجویان محاسبه و به آنها تعلق می گیرد. بورسیه های کامل، نه تنها دانشجو را از پرداخت شهریه دانشگاه معاف می کند، بلکه حتی پاسخگوی خرج زندگی دانشجو نیز خواهد بود. در نوع ضعیف تر بورسیه، دانشجو تنها از پرداخت بخشی از شهریه معاف می شود. اما بطور کلی، هزینه هایی همچون کتابخانه، استفاده از سایت کامپیوتر، استفاده از ورزشگاه ها و خدمات ورزشی، بر عهده دانشجو است.

امریکا دلایل ویژه خود را برای توجه و ارزش قائل شدن برای دانشجویان دارد. بورسیه تحصیلی آمریکا از آن روست که برای این کشور، هر دانشجو، صاحب یک ایده است، و ورود دانشجو از سایر کشورها، یعنی ورود ایده های جدید به امریکا. بنابراین این کشور برای جذب دانشجویان صاحب ایده، مصر بوده و به ایشان بورسیه نیز تعلق می دهد.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا

 

شرایط کسب بورسیه تحصیلی امریکا که در زیر می آید، کلی است و هرچند دانشجوی متقاضی موارد بیشتری از این شرایط را در رزومه خود داشته باشد، شانس بیشتری برای کسب بورسیه تحصیلی آمریکا به دست خواهد آورد:

 • داشتن مقالات علمی و پژوهش منتشر شده در نشریات بین المللی.
 • ثبت اختراع.
 • حضور در همایش های علمی و معتبر.
 • معدل بالا در دوره های تحصیلات تکمیلی یا آخرین مدرک تحصیلی.
 • فارغ التحصیلی از دانشگاه یا موسسه آموزشی معتبر.
 • داشتن هر نوع رزومه علمی و تحقیقاتی ویژه
 • حضور در مسابقات علمی.
 

بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع لیسانس

این بورسیه برای دانش آموزان که معدل بالا دارند ، و دانش بالای زبان را نیز دارند ، در همان ابتدای ورود به دانشگاه اعطاء می شود. اما سایر دانشجویان می توانند وارد امریکا شده، و پس از یک یا دو ترم درس خواندن و مشخص شدن معدل بالای آنها، درخواست بورسیه تحصیلی و کمک تحصیلی داشته باشند.

دانش آموزان برای دریافت بورسیه در مقطع لیسانس باید حداقل شرایط زیر را داشته باشند:

 حداقل معدل 16،
آیلتس 6.5 و تافل 79،

می توانند بورسیه ای دریافت کنند که بین 30 تا 80 درصد شهریه را ویو  کند. اما دانش آموزانی با این رزومه:

معدل بالای 18،

تافل 100،

SAT با نمره 1050،

و بدون گپ تحصیلی،

می توانند بورسیه تحصیلی بهتری به دست می آورند

بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد 

 

برخلاف بورسیه دوره کارشناسی، بورسیه مقاطع بالاتر می بایست در همان ابتدای پذیرش تحصیلی آمریکا ، با توجه به دانشگاه و رشته انتخابی درخواست شود، و دانشگاه با توجه به امتیازات و رزومه دانشجو، تصمیم می گیرد که آیا با درخواست بورسیه موافقت کند یا خیر، و دانشجو، شایستگی کدام نوع بورسیه را داراست.

 

برای گرفتن بورسیه تحصیلی در آمریکا متقاضی باید دارای شرایط زیر باشد:

 • مدرک لیسانس معتبر با معدل بالای 16
 • داشتن توصیه نامه از اساتید معتبر
 • ارائه آیلتس 6.5 به بالا و یا تافل بیشتر از 79
 • داشتن مدرک GRE و GMAT بسته به رشته
 • داشتن مقالات معتبر در مجلات بین المللی نظیر ISI
بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع دکتری

 

طول دوره برای تحصیل در آمریکا در مقطع دکترا بین 4 تا 6 سال می باشد. لازم به ذکر است در رشته های مختلف طول دوره متفاوت است. مدارک مورد نیاز جهت  برای گرفتن بورسیه درمقطع دکترا شامل: رزومه علمی و تحقیقاتی قوی، داشتن مقالات معتبر جهانی، مدرک آیلتس 7 تا 7.5، توصیه نامه و انگیزه نامه قوی می باشد به منظور اینکه بتوانید نظر اساتید راهنمای خود را جلب نموده و فاند تحصیلی دریافت کنید. بیشترین متقاضیان بورسیه تحصیلی در آمریکا اصولا برای این دوره اقدام می کنند.

اصولا در دوره PHD سه نوع کمک هزینه تحصیلی تعریف شده است:

1.فلوشیپ Fellowship

2.دستیار تحقیقاتی RA Research Assistantship

3.دستیار تدریس TA Teaching Assistantship

 دایرکت پی اچ دی یا بورسیه مستقیم لیسانس به دکترا

 برای دانشجویانی که اهل مطالعه و تحقیق و پژوهش هستند، این امکان وجود دارد که با رزومه پژوهشی قوی خود، نمرات عالی و چند مقاله ISI به صورت مستقیم درخواست بورسیه تحصیلی از لیسانس به دکترا داشته باشند. در این روش از فرصت مطالعاتی، Award، بورس تحقیقاتی، دستیار تدریسTA، و دستیار پژوهشRA استفاده می شود.

 
 
بورسیه های تحصیلی آمریکا بر اساس فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی

 

برخی دانشگاه ها و رشته ها، برای اساتید خود بودجه های تحقیقاتی در نظر می گیرند. اساتید بر اساس توانمندی دانشجو و علاقمندی های تحقیقاتی او، او را به دانشگاه معرفی کرده، و در ازای همکاری در پروژه های تحقیقاتی، بخشی از بودجه به این دانشجو اختصاص می یابد. این نوع کمک درسی می تواند پس از ورود به امریکا و پس از گذشت یک یا دو ترم اتفاق بیافتد.

بطور کلی اگر صاحب ایده تحقیقاتی و علمی باشید و رزومه علمی و مقاله منتشر شده در ژورنال های معتبر داخلی و خارجی داشته باشید، شانس بالایی برای دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا خواهید داشت.

بازه شهریه دانشگاه های امریکا را  میتوان بین 5هزار تا 30هزار دلار در سال برآورد کرد. اما حتی اگر دانشجویی موفق به کسب بورسیه تحصیلی ای شود که او را از شهریه معاف بکند، باید هزینه های زندگی شخصی اش را درنظر بگیرد.

اگر به تحصیل در آمریکا علاقه مند هستید و فکر میکنید شرایط دریافت بورسیه تحصیلی را دارید برای بررسی پرونده و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

 
 

تحصیل کارشناسی در آمریکا

دانشجویان باید دوازده سال تحصیل در مدارس ابتدایی و متوسطه را گذرانده و وارد مقطع کارشناسی شوند. دانشجویان بین المللی که تمایل به تحصیل در دانشگاه های آمریکایی را دارند میبایست مدرک معادل دیپلم 12 ساله دبیرستان را گرفته باشند. دانش آموزان قادر خواهند بود یا یک دوره دو ساله برای فوق دیپلم (در صورتی دیپلم 11 ساله داشته باشند) و یا یک دوره ۴ ساله برای لیسانس (زمانی که دیپلم 12 ساله را داشته باشند) را انتخاب نمایند، بعد از آن دانشجویان الزاما تا سال دوم کالج باید یک رشته مورد نظر را انتخاب کنند. این مقطع برای اخذ پذیرش مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس حدود 6 الزامی می باشد.

اقامت در آمریکا از طریق کار

کشور آمریکا به دلیل نرخ مناسب بیکاری و صنعت پیشرفته و بازار کار گسترده همواره یکی از مقاصد اصلی برای کار و اخذ ویزای کار محسوب می شود. ویزای کار آمریکا تاکنون یکی از راحت ترین و بهترین انواع ویزا برای مهاجرت به آمریکا محسوب می شد. ویزای کار آمریکا به چند دسته کلی تقسیم بندی می شود که شامل ویزاهای H, J, E و P می باشند و در ادامه به طور مختصر به آنها خواهیم پرداخت.

برای خواندن ادامه مطلب به لینک زیر مراجعه نمایید:

شرایط کار دانشجویی و کار حین تحصیل در آمریکا برای دانشجویان بین المللی

هزینه تحصیل در آمریکا می تواند برای دانشجویان بین المللی و حتی دانشجویان آمریکایی پر هزینه وگران تمام شود به همین دلیل کار دانشجویی حین تحصیل در آمریکا می تواند به کاهش هزینه تحصیل در آمریکا کمک چشکگیری بکند و همینطور تجربه کار عملی فرد را فراهم نماید. به طور کلی دانشجویان در این کشور اجازه کار دانشجویی ضمن تحصیل در آمریکا را خواهند داشت، امّا کار دانشجویی در این کشور با قوانین و محدودیت‌هایی رو‌به‌رو می باشد.

برای ادامه مطلب به لینک زیر مراجعه نمایید:

برای ویزای تحصیلی از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید