کار دانشجویی آمریکا

فهرست اطلاعات درباره کار دانشجویی آمریکا

فهرست مطالب:
  • کار دانشجویی در آمریکا
  • شرایط کار دانشجویی و کار حین تحصیل در آمریکا برای دانشجویان بین المللی
  • میزان حقوق و دستمزد برای کار حین تحصیل در آمریکا برای دانشجویان بین المللی
  • هزینه زندگی دانشجویی در کشور آمریکا
  • هزینه ها در آمریکا
  • اقامت در آمریکا از طریق کار
  • مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا
کار دانشجویی در آمریکا:
کار دانشجویی و شرایط مساعد کار نیمه وقت و همچنین درآمد مناسب در دوران دانشجویی دغدغه بسیاری از دانشجویان و متقاضیان تحصیل در کشورهای دیگر میباشد
اجازه کار دانشجویی مزیت مهمی محسوب میشود زیرا دانشجو میتواند بخش عمده ای از هزینه های تحصیل و زندگی خود را از این طریق تامین نمایند
کشور آمریکا برای کار در زمان دانشجویی شرایط نسبتا مناسبی دارد و این عامل میتواند آمریکا را به عنوان یکی از گزینه های مناسب جهت دریافت ویزای تحصیلی متقاضیان تبدیل کند
در این بخش سعی داریم به سوالات مهم مطرح شده در جلسات مشاوره در مورد شرایط کار دانشجویی در آمریکا پاسخ دهیم 
در صورت هرگونه سوال و یا نیاز به مشاوره رایگان میتوانید با شماره های موسسه تماس بگیرید 
مشاورین مجرب پارسه بین الملل آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند
02186081810
02186085217
09363233366
شرایط کار دانشجویی و کار حین تحصیل در آمریکا برای دانشجویان بین المللی

هزینه تحصیل در آمریکا می تواند برای دانشجویان بین المللی و حتی دانشجویان آمریکایی پر هزینه و گران تمام شود به همین دلیل کار دانشجویی حین تحصیل در آمریکا می تواند به کاهش هزینه تحصیل در آمریکا کمک چشکگیری بکند و همینطور تجربه کار عملی فرد را فراهم نماید. به طور کلی دانشجویان در این کشور اجازه کار دانشجویی ضمن تحصیل در آمریکا را خواهند داشت، امّا کار دانشجویی در این کشور با قوانین و محدودیت‌هایی رو‌به‌رو می باشد. یکی از شروط اجازه کار دانشجویی در آمریکا این است که دانشجویانی که به تحصیل در این کشور پرداخته اند و با ویزای M-1 یا F-1 برای تحصیل در آمریکا اقدام به تحصیل نموده‌اند و کارت بین المللی دانشجویی گرفته اند، در اولین سال تحصیل خود اجازه ی کار در خارج از دانشگاه را ندارند و فقط می توانند در محیط دانشگاه مثل کتابخانه، تریا یا مرکز دانشجویی کار کنند.

دانشجویان می توانند بعد از پایان سال اول تحصیل از طریق برنامه‌های ویژه دانشجویان بین المللی مانند آموزش علمی اختیاری (OPT)، علوم و فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) و سایر برنامه‌های آموزش عملی در خارج از دانشگاه استخدام شوند. به طور کلی آموزش علمی اختیاری (OPT) برنامه ایست که به دانشجویان بین المللی امکان کار موقت تا ۱۲ ماه را می دهد ولی دانشجویان بین المللی که در حوزه علوم و فناوری مهندسی و ریاضیات در حال تحصیل می‌باشند، می توانند تا ۲۴ ماه OPT خود را تمدید نمایند. به طور کلی دانشجویان برای کار دانشجویی حین تحصیل در آمریکا در صورت اینکه کار در داخل دانشگاه باشد نیاز به گرفتن مجوز نخواهند داشت، ولی در صورتی که این کار در خارج از دانشگاه باشد باید مجوز کار گرفته شود تا بتوانند از کار حین تحصیل در آمریکا بهره مند گردند.

میزان حقوق و دستمزد برای کار حین تحصیل در آمریکا برای دانشجویان بین المللی

یک دانشجو در حین تحصیل اجازه کار حداقل تا ۲۰ ساعت در هفته به صورت کار نیمه وقت در آمریکا را خواهد داشت. لازم به ذکر است در آخر هفته ها و در روزهای تعطیل مجاز به کار تمام وقت می باشند که با توجه به شغلی که در آن مشغول هستند، می‌تواند میزان حقوق و دستمزد متفاوتی را کسب نمایند. به طور میانگین درآمد شغل‌ها در آمریکا برای افراد دانشجو هر ساعت حدود ۹.۸ دلار است. دانشجویان بین المللی که به صورت تمام وقت در مشاغل مختلف از جمله فروشگاه ها، خرده فروشی‌ها، رستوران‌ها و… کار می نمایند، باید حداقل ۸۵ درصد از حداقل دستمزدی که در آمریکا که قابل دریافت است را دریافت نمایند؛ وگرنه اجازه اعتراض و پیگیری از وزارت کار آمریکا را دارا می باشند.

هزینه زندگی دانشجویی در کشور آمریکا

به طور کلی هزینه‌ های زندگی دانشجویی در آمریکا نسبتاً بالا است؛ البته باید گفت کار دانشجویی حین تحصیل در آمریکا می‌تواند تا حد زیادی به این موضوع کمک نماید. به طور کلی زندگی در مناطق شهری بزرگ گران تر از زندگی در شهرهای کوچکتر یا مناطق حومه شهر است. آپارتمان متوسط می تواند از ۶۰۰ دلار (آپارتمان یک خوابه در مناطق روستایی) شروع شود تا ۳۰۰۰ دلار یا بیشتر (آپارتمان یک خوابه در بوستون) افزایش پیدا کند. یکی دیگر از هزینه‌ های مصرفی، هزینه ی برق و تأسیسات شهری است که البته زندگی در خوابگاه می‌تواند هم به هزینه اسکان فرد کمک کند و هم اینکه هزینه تأسیسات مانند برق، گرمایش، اینترنت و اشتراک تلفن راشامل گردد.

هزینه ها در آمریکا

از نکات مهمی که دانشجویان باید پیش از انتخاب کشور مقصد و همچنین انجام هرکاری در این راستا از آن اگاهی داشته باشند هزینه های تحصیل  و زندگی در کشور مقصد است  که در ادامه به آن میپردازیم :

به طور کلی هزینه سالانه شهریه های دانشگاه در کشور آمریکا از 5 هزار دلار تا 50 هزار دلار متغیر است.

اقامت در آمریکا از طریق کار

کشور آمریکا به دلیل نرخ مناسب بیکاری و صنعت پیشرفته و بازار کار گسترده همواره یکی از مقاصد اصلی برای کار و اخذ ویزای کار محسوب می شود. ویزای کار آمریکا تاکنون یکی از راحت ترین و بهترین انواع ویزا برای مهاجرت به آمریکا محسوب می شد. ویزای کار آمریکا به چند دسته کلی تقسیم بندی می شود که شامل ویزاهای H, J, E و P می باشند و در ادامه به طور مختصر به آنها خواهیم پرداخت.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا

ترجمه مدرک کامقاطع پیشین با ریز نمرات سال های تحصیلی

اسکن پاسپورت معتبر

تاییده مقالات به زبان انگلیسی

رزومه به زبان انگلیسی

تافل با حداقل نمره 90 و یا آیلس با حداقل نمره قبولی 6.5

پرداخت ادمیشن فی دانشگاه

حداقل 3 توصیه نامه

انگیزه نامه تحصیلی

در صورت داشتن مدارک GRE/GMAT کپی مدارک باید ارائه شود

 

برای مشاوره رایگان و رزرو نوبت برای بررسی پرونده

 میتوانید فرم زیر را تکمیل نمایید 

تا مشاورین پارسه بین الملل در اولین فرصت با شما تماس بگیرند

برای ویزای تحصیلی از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید