هزینه ها در آمریکا

[rank_math_breadcrumb]

فهرست اطلاعات درباره هزینه ها در آمریکا

فهرست مطالب:
  • هزینه ها در آمریکا
  • شرایط و هزینه های مسکن و خوابگاه دانشجویی در کشور آمریکا
  • هزینه زندگی در شهرهای مختلف آمریکا
  • گرانترین ایالت های آمریکا
  • میزان درآمد در آمریکا
  • تحصیل کارشناسی در آمریکا
  • پر طرفدارترین رشته های تحصیلی در آمریکا
  • چرا بورسیه تحصیلی آمریکا ؟
  • ویزای تحصیلی F1 آمریکا

هزینه ها در آمریکا

از نکات مهمی که دانشجویان باید پیش از انتخاب کشور مقصد و همچنین انجام هرکاری در این راستا از آن اگاهی داشته باشند هزینه های تحصیل  و زندگی در کشور مقصد است  که در ادامه به آن میپردازیم :

به طور کلی هزینه سالانه شهریه های دانشگاه در کشور آمریکا از 5 هزار دلار تا 50 هزار دلار متغیر است.

دانشگاه های آمریکا

شهریه مقطع تحصیلی لیسانس

شهریه مقطع تحصیلی فوق لیسانس

شهریه رشته های مدیریت کسب و کار

دانشگاه خصوصی

$32,000

$35,000

$60,000

دانشگاه دولتی

$24,000

$30,000

$48,000

کالج یا دوره های پیش از دانشگاه

200 دلار برای هر واحد

250 دلار برای هر واحدشرایط و هزینه های مسکن و خوابگاه
دانشجویی در کشور آمریکا

هزینه زندگی در شهرهای مختلف آمریکا

هزینه زندگی در ایالات مختلف متفاوت می باشد.در زیر به بخشی از ایالت های آمریکا که کمترین هزینه زندگی را دارند اشاره کرده ایم:

میسی سیپی
میسی سیپی کمترین هزینه را برای زندگی در بین ۵۰ ایالت آمریکا دارد. این به دلیل این می باشد که شاخص هزینه زندگی میسی سیپی ۸۶.۷ می باشد و کمترین هزینه مسکن را در کشور دارد. متوسط قیمت هزینه مسکن ۱۲۸ هزار دلار و متوسط اجاره یک آپارتمان دو خوابه در میسیسیپی ۷۴۶ دلار در ماه می باشد. هم چنین میانگین درآمد ۴۳,۵۶۷ دلار در سال است.
ایالت آرکانزاس
ایالت آرکانزاس دومین ایالت می باشد که هزینه پایین برای زندگی در آمریکا دارد شاخص‌ آرکانزاس ۸۶.۹ درصد می باشد که هزینه‌های مسکن، حمل و نقل، مراقبت‌های بهداشتی به طور قابل توجهی پایین تر از میانگین ملی است. برای زندگی راحت در آرکانزاس باید تنها ۴۴,۵۷۱ دلار برای یک خانواده کسب درآمد کنید. این درآمد دقیقا پایین تر از درآمد متوسط خانوار می باشد که ۴۵,۷۲۶ دلار است.
ایالت اکلاهما
اکلاهما کمترین هزینه زندگی در ایالات متحده را دارد. هزینه مسکن اوکلاهما نیز بسیار پایین می باشد به طور متوسط آپارتمان دو خوابه ماهانه ۸۷۹ دلار هزینه خواهد داشت و ارزش خانه به صورت متوسط ۱۳۰ هزار دلار است. اوکلاهما همچنین هزینه حمل و نقل کمی دارد. بنزین معمولی که از سال ۲۰۲۰ به ازای هر لیتر ۲.۲۶۲ دلار هزینه دارد در رتبه دوم کشور قرار دارد. متوسط دستمزد ۴۶,۱۵۹ دلار است و درآمد متوسط خانواده ۵۱,۴۲۴ دلار می باشد.
ایالت میسوری
ایالت میسوری از نظر هزینه کم زندگی چهارمین ایالت آمریکا به شمار می‌آید. شاخص مسکن میسوری تنها ۷۹.۶۱ دهم می باشد که پایین‌ترین مبلغ اجاره را در این کشور برای یک آپارتمان دو خوابه با ۸۲۷ دلار در ماه به خود اختصاص داده است. همچنین میسوری کمترین قیمت بنزین در بین ایالت ها را دارد. دستمزد شخصی که در میسوری زندگی می‌کند در یک خانواده ۴ نفره ۵۳,۰۰۰ دلار و متوسط درآمد خانواده ۵۳,۵۶۰ دلار می باشد.
نیومکزیکو
نیومکزیکو پنجمین ایالت می باشد که کمترین هزینه زندگی را در آمریکا دارد. شاخص هزینه زندگی این ایالت ۸۷.۵ است. هزینه مسکن در نیومکزیکو بسیار پایین می باشد. ارزش متوسط خانه ۱۹۳,۲۰۰ دلار و متوسط اجاره یک آپارتمان دو خوابه 762 دلار هزینه دارد. درآمد متوسط هر خانواده در نیومکزیکو ۴۸۵۹۲ دلار است.
تنسی
تنسی ششمین ایالت می باشد که کمترین هزینه زندگی را در ایالات متحده دارد. متوسط دستمزد ۴۶,۷۸۵ دلار را دارد. شاخص مسکن تنسی ۷۲.۵ درصد است و می‌توان انتظار داشت به طور متوسط در هر ماه ۸۵۴ دلار برای یک آپارتمان دو خواب در شهرهایی مانند Knoxville وchattanooga بپردازید. هزینه های مراقبت های بهداشتی تقریباً در حد متوسط ملی است اما درآمد متوسط سالانه در تنسی ۵۰۹۷۲ دلار می باشد.
میشیگان
میشیگان هفتمین ایالت که از نظر هزینه های زندگی کمترین هزینه را در ایالت متحده آمریکا دارد و شاخص آن ۸۹.۱ می باشد. قیمت متوسط خانه در میشیگان ۱۵۱,۴۰۰ دلار است و متوسط اجاره یک آپارتمان دو خوابه ۸۸۵ دلار در ماه است. در حالی که هزینه‌های مسکن در میشیگان بسیار مقرون به صرفه است و ۷۰ درصد از ساکنین صاحب خانه هستند، میشیگان از نظر نرخ مالیات با نرخ ۱.۷۱ دارای رتبه نهم از نظر مالیات بر املاک است. هزینه خدمات و هزینه‌های بهداشتی کمی پایین تر از متوسط ایالات متحده می باشد و هزینه‌های مواد غذایی تقریباً برابر با متوسط ایالات متحده است. متوسط دستمزد در میشیگان ۴۸,۸۸۲ دلار و درآمد متوسط خانواده ۵۴,۹۳۸ دلار می باشد.
گرانترین ایالت های آمریکا
ایالت هاوایی
ایالتی با بیشترین شاخص هزینه زندگی هاوایی می باشد که شاخص آن 192.9 است. هزینه زندگی در هاوایی 92.9٪ بیشتر از میانگین ایالات متحده آمریک است. هزینه مسکن نیز در ایالت هاوایی عدد بسیار بالایی می باشد.در این ایالت یک اتاق دو خوابه در هر ماه حدود 1895 دلار هزینه دارد و متوسط قیمت خانه حدود 660،000 دلار است. مواد غذایی نیز در هاوایی بسیار گران تر است به دلیل اینکه جزیره ای می باشد و بیشتر کالاها باید به آنجا حمل شوند.
ایالت کلمبیا
ایالت کلمبیا دارای بالاترین شاخص هزینه زندگی 158.4 و رتبه دوم گرانترین هزینه های زندگی در آمریکا را دارد. متوسط قیمت اجاره یک آپارتمان دو خوابه با قیمت ماهانه در حدود 2776 دلار آمریکا می باشد. دستمزد زندگی در دی سی 67،867 دلار می باشد که بالاترین میزان در کشور است.
ایالت کالیفرنیا
کالیفرنیا با شاخص 151.7 سومین بالاترین هزینه زندگی را دارد. بعد از ایالت هاوایی، کالیفرنیا بالاترین شاخص حمل و نقل 138.9 را دارد، به لطف قیمت های بسیار معروف بنزین (بالاترین نرخ در این کشور). شاخص مسکن 227.3 و هزینه اجاره یک آپارتمان دو خوابه 2495 دلار در ماه می باشد که حتی بیشتر در شهرهایی مانند لس آنجلس و سانفرانسیسکو می باشد.
میزان درآمد در آمریکا

در آمد شخصی که در ایالات متحده کار می‌کند سالانه حدود ۸۷,۵۰۰ دلار می باشد, پایین‌ترین میانگین حقوق ۱۱,۹۰۰ دلار بوده و بالاترین میانگین نیز ۳۸۸ هزار دلار می‌باشد. این متوسط حقوق شامل حق مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است. سطح تجربه نیز یکی از  عوامل مهم در تعیین حقوق و دستمزد می باشد. با الطبع هر چه فرد تجربه کاری بیشتری داشته باشد دستمزد بیشتری دریافت خواهد کرد.

تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا

دانشجویان برای ورود به مقطع فوق لیسانس و تحصیل در آمریکا باید ۱۶ سال تحصیل رسمی که شامل دوازده سال مدرسه ابتدایی و متوسطه و چهار سال مقطع کارشناسی می باشد را گذرانده باشند. مدت زمان مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا دو ساله می باشد.

اصولا دانشجویان باید یک سری آزمون های دیگر را قبل از ورود به مقطع فوق لیسانس بگذرانند که این آزمون ها به شرح زیر است:

آزمون TOEFL و مدرک زبان انگلیسی

آزمون GRE

آزمون GMAT

آزمون LSAT

آزمون MCAT

پر طرفدارترین رشته های تحصیلی در آمریکا

پرستاری

رشته ی پرستاری برای کسانی که روحیه ی مناسب این شغل را دارند مناسب می باشد.برای تایید مدرک پرستاری میبایست آزمون های لازم داده شود وسپس در زمینه های گوناگونی مانند پرستاری سالمندان، نورولوژی، اکولوژی، زنان و زایمان و بخش کودکان امکان فعالیت خواهند داشت.

چرا بورسیه تحصیلی آمریکا ؟

بورسیه تحصیلی آمریکا، بر اساس توانمندی و شایستگی دانشجویان محاسبه و به آنها تعلق می گیرد. بورسیه های کامل، نه تنها دانشجو را از پرداخت شهریه دانشگاه معاف می کند، بلکه حتی پاسخگوی خرج زندگی دانشجو نیز خواهد بود. در نوع ضعیف تر بورسیه، دانشجو تنها از پرداخت بخشی از شهریه معاف می شود. اما بطور کلی، هزینه هایی همچون کتابخانه، استفاده از سایت کامپیوتر، استفاده از ورزشگاه ها و خدمات ورزشی، بر عهده دانشجو است.

ویزای تحصیلی F1 آمریکا

رایج‌ترین و بهترین ویزای تحصیلی آمریکا، ویزای تحصیلی F1 می باشد. تقریبا تمام کسانی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند، پس از دریافت پذیرش از موسسات آموزشی آمریکا باید برای این نوع ویزای تحصیلی درخواست دهند. ویزای تحصیلی F1 آمریکا برای اقامت‌های تحصیلی بیش از 6 ماه است. دانشجویانی که ویزای F1 دارند، می‌توانند در هفته 20 ساعت به یک کار نیمه وقت مشغول شوند و این کار بایستی حتما در محدوده دانشگاه باشد. البته این برای سال اول تحصیل دانشجومی باشد و پس از اتمام سال اول، دانشجو می‌تواند با اجازه دانشگاه به کاری خارج از دانشگاه مشغول شود.

 

برای ویزای تحصیلی از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید