آمریکا در یک نگاه

[rank_math_breadcrumb]

فهرست اطلاعات درباره آمریکا در یک نگاه

آمریکا در یک نگاه

فهرست مطالب:

 • آب و هوای جغرافیای آمریکا
 • زبان,جمعیت و فرهنگ آمریکا
 • ایالات و موقعیت جغرافیایی آمریکا
 • معروف ترین شهرهای آمریکا
 • کد تلفن شهرهای آمریکا
 • خوابگاه و مسکن در آمریکا
 • اجاره بهای آپارتمان در آمریکا
 • هزینه مواد غذایی در آمریکا
 • حساب بانکی در آمریکا
 • دریافت وام بانکی در آمریکا
 • بیمه دانشجویان در آمریکا
 • رانندگی در آمریکا
 • موبایل در آمریکا

آب و هوای جغرافیای امریکا

ایالات متحدهٔ آمریکا در نیمکرهٔ غربی زمین، و در شمال قارهٔ آمریکا واقع است. این کشور از ۴۸ ایالت همجوار، و دو ایالت جدا از دیگران (شبه جزیره آلاسکا در شمال شرق قارهٔ آمریکا و مجمع‌الجزایر هاوایی در اقیانوس آرام) تشکیل شده‌است. همچنین، در دو منطقهٔ حوزهٔ دریای کارائیب، و نیز بخش‌هایی از اقیانوس آرام، جزایر کوچک و پراکنده‌ای وجود دارند که قلمرو آمریکا محسوب می‌شوند، ولی به گونه‌ای خودگردان اداره می‌شوند (مانند پورتو ریکو).

قسمتی از رشته کوههای راکی در غرب آمریکا قرار گفته‌است که بزرگترین قله آن در ایالت کلرادو قرار دارد. مرتفع‌ترین نقطه در آمریکا قله کوه مک کینلی در آلاسکا می‌باشد. رودخانه میسیسیپی بزرگترین و مهمترین رودخانه آمریکای شمالی و چهارمین رودخانه طولانی جهان در آمریکا قرار دارد. این رودخانه که به رودخانه میسوری می‌پیوندد، نقش تجاری و اقتصادی مهمی برای آمریکادارد. قسمتی از آبشار نیاگارا در مرز بین آمریکا و کانادا قرار دارد و ازجاذبه‌های طبیعی توریستی در آمریکا به شمار می‌رود.

آلاسکا بزرگترین و رودآیلند کوچکترین ایالت در آمریکا می‌باشند.

زبان ، جمعیت و فرهنگ امریکا

 ایالات متحده آمریکا (به انگلیسی: United States of America و به اختصار: USA) که به صورت خلاصه ایالات متحده یا آمریکا خوانده می‌شود، یک کشور مستقل در آمریکای شمالی میان کشور کانادا و مکزیک و اقیانوس اطلس و آرام است. آمریکا به‌جز سرزمین اصلی؛ با شیوهٔ حکومت جمهوری فدرال متشکل از ۵۰ ایالت، یک حوزه فدرال، پنج سرزمین خودمختار و مجموعه‌ای از جزایر پراکنده که مجموعاً دارای مساحتی معادل ۳٫۸ میلیون مایل مربع (۹٫۸ میلیون کیلومتر مربع)؛ چهارمین کشور پهناور جهان محسوب می‌شود و با جمعیتی بیش از ۳۳۰میلیون (آمار سال ۲۰۲۰)؛ سومین کشور پرجمعیت جهان می‌باشد. پایتخت آمریکا واشینگتن، دی.سی. و پرجمعیت‌ترین شهر آن نیویورک در ایالت نیویورک است.

چهل و هشت ایالت آمریکا و منطقهٔ فدرال پایتخت در سرزمین اصلی ایالات متحدهٔ آمریکا واقع در آمریکای شمالی میان کانادا و مکزیک قرار دارند. ایالت آلاسکا در گوشهٔ شمال غربی آمریکای شمالی میان کانادا از شرق و تنگهٔ برینگ و روسیه از غرب جای گرفته‌است. ایالت هاوایی که به صورت مجمع‌الجزایری می‌باشد، در میانه اقیانوس آرام واقع شده‌است. قلمروهای ایالات متحدهٔ آمریکا که در دریای کارائیب و اقیانوس آرام پراکنده هستند، نه منطقهٔ زمانی را شامل می‌شوند. جغرافیا، آب و هوا و حیات وحش فوق‌العاده متنوع و گوناگون آمریکا، این کشور را در زمرهٔ ۱۷ کشور دارای تنوع زیستی فراوان قرار داده‌است. سرخ‌پوستان دیرین، ۱۵٬۰۰۰ سال پیش از سیبری به سرزمین اصلی آمریکای شمالی مهاجرت کردند. استعمار قاره آمریکا توسط اروپایی‌ها از قرن شانزدهم میلادی آغاز شد. در آغاز ایالات متحدهٔ آمریکا با ورود امپراتوری بریتانیا در ویرجینیا و برمودا، امپراتوری هلند در نیو هلند، امپراتوری فرانسه در شمال و غرب و امپراتوری اسپانیا در تصرف رود می‌سی‌سی‌پی و جنوب غربی همراه بود. ۱۳ مستعمره بریتانیایی توسط امپراتوری بریتانیا در ساحل شرقی پدیدار گردید. درگیری‌های متعدد بر سر قانون مالیات و نبود نماینده از میان مردم، پیرو جنگ انقلاب آمریکا (سال 1775–1783)، منجر به تشکیل نخستین کشور مستقل از یک امپراتوری خصوصاً بزرگترین امپراتوری جهان، آغاز انقلاب آمریکا (سال ۱۷۷۵) و نهایتاً اعلامیه استقلال ایالات متحده آمریکا گردید.

زبان
کشور ایالات متحدهٔ آمریکا دارای زبان رسمی نیست، گرچه انگلیسی آمریکایی نقش زبان ملی را دارد و در عمل نیز زبان اصلی کشور است. یکی از پیش‌نیازهای مهاجرت و اقامت در آمریکا برای خارجیان، تسلط نسبی به زبان انگلیسی است همچنین زبان انگلیسی در ۲۸ ایالت به عنوان زبان رسمی شناخته می‌شود، و فعالیت‌هایی برای به رسمیت شناختن انگلیسی به عنوان زبان رسمی دولتی نیز در جریان است. زبان‌های مرسوم در آمریکا به ترتیب عبارت‌اند از: • انگلیسی آمریکایی: ۸۲٫۱٪ • اسپانیولی: ۱۰٫۷٪ • سایر زبان‌های هند و اروپایی: ۳٫۸٪ • زبان‌های آسیایی و اقیانوسیه: ۲٫۷٪ • سایر زبان‌ها: ۰٫۷٪.
ادیان در آمریکا
یهودیان در این کشور اقلیتی کوچک اما قابل توجه محسوب می‌شوند. به عنوان نمونه ۳۷ درصد از کل برندگان آمریکایی جایزه نوبل از جمعیت ۲ درصدی این اقلیت‌اند. آمریکا به طور رسمی یک کشور سکولار می‌باشد. در ایالات متحده آمریکا بر اساس متمم اول قانون اساسی ایالات متحده آمریکا، هیچ دینی بطور رسمی وجود ندارد، اما همین متمم نیز آزادی تمام ادیان را تضمین کرده‌است. به همین دلیل است که مثلاً زنان محجبهٔ مسلمان آمریکایی اجازه حضور در مراکز دولتی و دانشگاهی کشور را از نظر قانونی دارند. بر اساس آمار سال ۲۰۰۲، ترکیب مذهبی مردم آمریکا به شرح زیر بوده‌است : پروتستان ۵۲٪، کاتولیک ۲۴٪، مورمون ۲٪، یهودی ۲٪، مسلمان ۱٪، دیگران ۱۰٪، بدون دین ۱۰٪. پروتستان‌های آمریکا نیز به فرقه‌های متعددی تقسیم می‌شوند. برخی از آنان میلیون‌ها نفر را دربر می‌گیرند، در حالی که کلیساهای کوچک، تنها هزاران عضو دارند. برخی از فرقه‌های مذهبی معروف آمریکا عبارت‌اند از: اپیسکوپلین‌ها، پرسبیترین‌ها، متدیست‌ها، باپتیست‌ها، یونیتارین‌ها، مریدان مسیح، کلیسای اصلاحی هلندی، کوایکرها و کانگروگیشنالیست‌ها.
فرهنگ
آمریکا دارای صعنت فیلم‌سازی و سینمایی بسیار بزرگی است که مرکز آن هالیوود در شهر لس آنجلس است. هالیوود امروزه با ۶۳ میلیارد دلار درآمد، ۳۵ درصد کل تولیدات صنعت فیلمسازی جهان را به خود اختصاص داده‌است. از سبکهای موسیقی آمریکایی می‌توان به سبکهای جاز، بلوز، هیپ هاپ و کانتری اشاره کرد. شهر نیویورک از مراکز عمده هنرهای نمایشی در جهان می‌باشد. همچنین برادوی عمده‌ترین مرکز تئاتر در آمریکا، در این شهر قرار دارد در ادبیات اسامی نویسندگانی چون ارنست همینگوی، مارک تواین، ادگار آلن پو، تی اس الیوت، ویلیام فاکنر، تنسی ویلیامز، جی دی سالینجر، آیزاک آسیموف، مایکل کرایتون، و ریموند کارور آشنای نزدیک صاحبان قلم ادبیات جهان‌اند. در عرصه هنر و معماری نیز هنرمندان آمریکایی از فرانک لوید رایت گرفته تا اندی وارهال آثار بسیار قابل توجهی در سطح جهانی خلق کرده‌اند. هرم ورودی موزه لوور، کاخ مجلس ملی بنگلادش، و پوئرتا دو اروپای اسپانیا، نمونه‌هایی از طراحی معماران آمریکایی در سراسر جهان است.

ایالات و موقعیت جغرافیایی آمریکا

ایالت های امریکا
کشور آمریکا ۵۰ ایالت دارد که هر کدام از آنها بنا بر سامانه فدرالی حاکم، دارای سطح بالایی از خودگردانی هستند. البته ناحیهٔ واشنگتن دی سی جزو هیچ یک از ایالات آمریکا نیست و در منطقه خودمختار کلمبیا قرار دارد. ناحیهٔ کلمبیا، در اصل بخشی از ایالت مریلند بود که در سال ۱۷۹۰ برای تأسیس مرکز آمریکا یعنی شهر واشنگتن دی‌سی در نظر گرفته شد.
وسعت آمریکا
از نظر کل وسعت آب و خاک، آمریکا بعد از روسیه و کانادا، سومین کشور پهناور جهان است. به طور تقریبی، کشور آمریکا، شش برابر بزرگ‌تر از ایران، ۲۵ درصد بزرگ‌تر از استرالیا، ۳۵ برابر بزرگ‌تر از انگلستان، ۱۴ برابر بزرگ‌تر از فرانسه، و نصف روسیه است. همچنین این کشور، کمتر از یک سوم قارهٔ آفریقا، نصف آمریکای جنوبی، اندکی بزرگ‌تر از برزیل، ۳۰۰ برابر بزرگ‌تر از کشور هائیتی، و دو و نیم برابر بزرگ‌تر از مجموع کشورهای اروپای غربی است.
مختصات و موقعیت جغرافیایی آمریکا
ایالات متحدهٔ آمریکا از شمال با کشور کانادا، و در جنوب با کشور مکزیک مرز خاکی دارد. این کشور در شمال غرب قارهٔ آمریکا و سواحل آلاسکا نیز با روسیه مرزهای مشترک آبی دارد. ۴۸ ایالت به هم پیوسته که خاک اصلی آمریکا را تشکیل می‌دهند، از شرق و جنوب شرقی به اقیانوس اطلس و خلیج مکزیک، و از غرب به اقیانوس آرام منتهی می‌شوند. ایالت آلاسکا نیز از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از غرب به تنگهٔ برینگ، و از جنوب غربی به اقیانوس آرام ختم می‌شود. مجمع‌الجزایر هاوایی هم در جنوب غرب خاک اصلی آمریکا و در اقیانوس آرام واقع شده‌اند. مناطق جغرافیایی و فرهنگی ایالات متحدهٔ آمریکا عبارت‌اند از : نیوانگلند، ایالت‌های ساحلی اقیانوس اطلس، ایالت‌های جنوب، ایالت‌های غرب میانه (میدوست)، ایالت‌های جنوب غربی آمریکا و ایالت‌های غرب. کشور ایالات متحدهٔ آمریکا در مجموع ۹٬۸۲۶٬۶۳۰ کیلومتر مربع وسعت دارد که البته ۴۷۰ هزار کیلومتر آنرا جزایر پراکنده و تحت قلمرو آمریکا در اقیانوس آرام و دریای کارائیب تشکیل می‌دهند.

معروف ترین شهرهای آمریکا

نیویورک | New York

معروف‌ترین شهر آمریکا، نیویورک با افق درخشان در شب، کارهای بی پایان برای انجام دادن، جاهای تمام نشدنی برای دیدن و حیات پرانرژی بی وقفه یکی از مهم‌ترین و زیباترین شهرهای آمریکا می باشد.

نیویورک با 9 میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین شهر آمریکا است که پنج ناحیه دارد: برانکس، بروکلین، منهتن، کویینز و استیتن آیلند.

این شهر روزهای تلخ و شیرین زیادی داشته‌ است؛ از اتفاق تکان‌دهنده‌ای مثل افتتاح مترو که طولانی‌ترین خط متروی جهان است تا حادثه «تروریستی» 11 سپتامبر که بدون اغراق تلخ‌ترین روز در تاریخ این شهر برای افراد جلوی صحنه بوده و است.

آب و هوای نیویورک

نیویورک زمستان سرد و مرطوب، پاییز و بهار ملایم و تابستان گرم و خشک دارد. 

بهترین زمان برای سفر به نیویورک فصل پاییز از سپتامبر تا نوامبر و فصل بهار از مارچ تا ماه ژوئن است. در این فصل آب و هوای مطبوع و درختانی با برگ‌های زرد و نارنجی منتظر شما هستند.

 

جاهای دیدنی‌ نیویورک
 • برج آزادی
 • برایان پارک
 • تئاتر برادوی
 • ساختمان امپایر استیت
 • میدان تایمز
 • سنترال پارک
 • پل بروکلین
 • مرکز تجاری وان ورلد
 • موزه ملی یادبود 11 سپتامبر
بوستون | Boston

بوستون چیزی فراتر از خانه‌های قهوه‌ای، بازی بیسبال و دانشگاه‌های معروف است. این شهر همچنین صاحب اولین کتابخانه بزرگ عمومی شهری رایگان آمریکا، اولین سیستم مترو، اولین مدرسه دولتی و اولین پارک عمومی آمریکاست.

بوستون مرکز ایالت ماساچوست است. با جمعیتی نزدیک به 700 هزار نفر، بوستون بیست و سومین شهر بزرگ آمریکا است. ایالت ماساچوست از امن‌ترین ایالت‌های آمریکا است. شهر وایلند در این ایالت امن‌ترین شهر آمریکا در سال 2020 شناخته شده است.

بوستون در سال 1630 توسط مهاجران پیوریتن (Puritan) تاسیس شده است و از قدیمی‌ترین شهرهای آمریکا به شمار می‌رود.

آب و هوای بوستون

در بوستون زمستان‌ها سرد و مرطوب، تابستان‌ها نسبتا گرم، اما بهار و پاییز کمی هوا معتدل‌تر است. در طول سال دمای هوا از منفی 5 تا 27 درجه تغییر می‌کند و به ندرت به کمتر از منفی 12 و بالاتر از 37 درجه سانتی گراد خواهد رسید.

بهترین فصل برای سفر به بوستون از ماه ژوئن تا اکتبر می باشد. با وجود این که خیابان‌های بوستون در تابستان مملو از گردشگر، و هتل‌ها گران‌تر است، دیدن کافه‌های خیابانی، مسابقات بیس بال و فستیوال‌های فضای باز ارزش سفر کردن به این شهر قدیمی را دارد. 

دانشگا‌های بوستون

به دلیل حضور بعضی از بهترین دانشگاه‌های دنیا در بوستون، به این شهر لقب شهر دانشگاه‌ها (College Town) داده‌اند. علاوه بر دانشگاه، بهترین بیمارستان‌های آمریکا هم در این شهر قرار دارند.

دانشگاه هاروارد (Harvard University)، موسسه فن‌آوری ماساچوست (MIT)، دانشگاه بوستون (Boston University)، دانشگاه نورث ایسترن (Northeastern University)، دانشگاه برندایس (Brandeis University) و دانشگاه تافتس (Tufts University) و تقریبا هر شخصی که توانسته در دهه‌های گذشته اول با کارآفرین بودن و سپس با ایده کارآفرین کردن بقیه به ثروت کلانی دست یابد، فارغ‌التحصیل یکی از دانشگاه‌های بوستون است.

بوستون با وجود این دانشگاه‌ها، یکی از بهترین شهرهای آمریکا برای ادامه تحصیل است.

دیدنی‌های بوستون
 • آکواریوم نیو انگلند
 • مسیر آزادی (Freedom Trail)
 • محله بیکن هیل
 • پارک بوستون کامن
 • میدان کاپلی (Copley Square)
 • خیابان نیوبری (Newbury Street)
 • بندر بوستون (Boston Harbor)
 • موزه تاریخ طبیعی هاروارد (Harvard Museum of Natural History)
 • و…
لس آنجلس | Los Angles

بزرگترین شهر ایالت کالیفرنیا، نام آشناترین شهر آمریکا برای ایرانیان، دومین شهر پرجمعیت آمریکا بعد از نیویورک، مرکز فیلم‌سازی دنیا، شهر فرشتگان یا لس آنجلس است.

چهارم سپتامبر سال‌روز استقرار ۴۴ مهاجر اسپانیایی زبان در «دره دود» در جوار یک دهکده سرخ‌پوستی در جنوب کالیفرنیا در سال ۱۷۸۱ است که نامش را لس‌آنجلس گذاشتند.

لس آنجلس نزدیک به 4 میلیون نفر جمعیت دارد که نزدیک به 200 هزار نفر از آن‌ها ایرانی هستند.

با وجود جمعیت بالای ایرانیان در کالیفرنیا و وجود گروه‌های مختلفی از آن‌ها، شاید می‌توان گفت ایالت کالیفرنیا بهترین ایالت آمریکا برای زندگی ایرانیان است و کمتر در شهرهای این ایالت احساس غربت و تنهایی خواهند کرد.

آب و هوای لس آنجلس

ایالت کالیفرنیا و لس آنجلس به آب و هوای خوب و معتدلشان مشهور هستند. در واقع در تمام سال میانگین هوا تفاوت آنچنانی‌ نخواهد داشت.

زمستان‌های خنک، تابستان‌های گرم، بهار و پاییز معتدل در سفر به لس آنجلس در انتظار شما خواهد بود.

در حقیقت بهترین زمان برای سفر به لس آنجلس وجود ندارد. لس آنجلس یکی از خوش آب و هواترین شهرهای آمریکا است و هر موقع از سال معمولا هوا برای سفر معتدل و عالی است.

جاهای دیدنی لس آنجلس
 • اسکله سانتا مونیکا
 • سالن کنسرت والت دیزنی
 • جاده مالهالند (Mulholland Drive)
 • موزه رکوردهای جهانی گینس
 • پیاده روی مشاهیر هالیوود ( Hollywood Walk of Fame )
 • رصدخانه گریفیتس (Griffith Observatory)
 • نشان هالیوود (Hollywood land Sign)
شیکاگو | Chicago

شیکاگو با نزدیک به سه میلیون نفر جمعیت، سومین شهر پرجمعیت آمریکا و بزرگ‌ترین شهر ایالت ایلینوی است. این شهر دارای دو فرودگاه است. فرودگاه بین‌المللی اوهر دومین فرودگاه شلوغ در جهان است. در سال ۲۰۱۲ فرودگاه اوهر بیش از ۶۶ میلیون مسافر داشت. علت شلوغی این فرودگاه بخاطر موقعیت جغرافیایی و جاذبه های گردشگری و توریستی شیکاگو است.

شیکاگو در سال ۱۸۳۳ به عنوان شهرک تأسیس و ۴ سال بعد هنگامی که جمعیتش به حدود ۴۱۷۰ نفر رسید به شهر تبدیل شد. نام شیکاگو را فرانسوی‌ها از واژه شیکاکوا که از زبان بومیان آمریکا است، گرفته‌اند که به معنی پیاز وحشی یا سیر وحشی است.

آب و هوای شیکاگو

شیکاگو دارای تابستان گرم و مرطوب، زمستان ها یخ زده، و در تمام سال کاملا ابری است. در طول سال دما به طور معمول منفی 5 درجه سانتیگراد تا 28 درجه سانتیگراد تغییر می‌کند و بندرت کمتر از منفی 15درجه سانتیگراد یا بالاتر از 32 درجه سانتیگراد است.

به دلیل هوای سر شیکاگو، تابستان محبوب‌ترین فصل برای سفر به این شهر اعجاب انگیز است.

جاهای دیدنی شیکاگو
 • پارک میلِنیوم
 • اسکله نیروی دریایی (Navy Pier)
 • پارک باغ وحش لینکلن
 • موسسه هنر شیکاگو
 • رودخانه شیکاگو
 • مگنیفیسنت مایل
 • موزه تاریخ طبیعی فیلد
میامی | Miami

شهر جادو (Magic city)، با آب و هوای استوایی، سواحل بکر و محیطی عالی برای استراحت و تفریح یکی از محبوب‌ترین شهرهای توریستی آمریکا و جهان است.

میامی نام خود را از یکی از قبیله‌هایی که در آنجا زندگی می‌کردند، گرفته‌ است. مایایی‌ها در قرن 16 و 17 در این شهر که در جنوب شرقی ایالت فلوریدا قرار دارد، زندگی می‌کردند.

بیش از 14 میلیون گردشگر در سال از این شهر جذاب و گرم دیدن می‌کنند. جمعیت شهر میامی نزدیک به 500 هزار نفر است و 10 درصد از این جمعیت در صنعت گردشگری مشغول به کار هستند.

میامی جز معدود شهرهای اسپانیایی زبان آمریکا است و به آن لقب «پایتخت آمریکای لاتین» نیز داده‌اند. تعداد زیادی از ساکنان این شهر ساحلی، از آمریکای جنوبی و مرکزی به میامی کوچ کردند و شما در سفر به میامی کوبایی‌های زیادی که به این شهر پناهنده شده‌اند خواهید دید.

آب و هوای میامی

آب و هوای این شهر ساحلی تقریبا در تمام سال گرم و مرطوب است. هوای میامی طوری است که حتی زمستان هم فصل مناسبی برای سفر به این شهر توریستی است.

دمای هوا در تابستان بین 29 تا 35 درجه است و ممکن است رطوبت این شهر استوایی شما را تا حدی اذیت کند، اما برای تفریحات آبی ایده‌آل است. اما دمای هوای 20 درجه، زمستان را به فصلی محبوب برای سفر به میامی تبدیل کرده‌است. بهار و پاییز این شهر هم معتدل و دمای هوا تقریبا شبیه زمستان است.

شما نمی‌توانید برای سفر به میامی بهترین زمان را تعیین کنید. این شهر با جاذبه‌های گردشگری در تمام فصول سال پذیرای گردشگرهای زیادی از تمام کشورهای دنیاست. میامی یکی از زیباترین شهرهای آمریکا است.

جاهای دیدنی میامی
 • ساحل میامی
 • منطقه تاریخی آرت دکو
 • ساحل جنوبی
 • اوشن درایو
 • بازار ساحلی
 • پارک بیفرانت
 • برج آزادی
 • پارک ملی Everglades
 • لیتل هاوانا و کاله اوچو
سان فرانسیسکو | San Francisco

با سان فرانسیسکو با جمعیت 900 هزار نفری، چهارمین شهر بزرگ ایالت کالیفرنیا است و دومین شهر آمریکا از نظر تراکم جعیت بعد از نیویورک است.

نخستین اروپایی‌هایی که در سان فرانسیسکو ساکن شدند اسپانیایی‌ها بودند که در سال ۱۷۷۶ به این مکان آمدند. پس از گلدن راش کالیفرنیا (Golden Rush) در ۱۸۴۸ شهر سان فرانسیسکو هم به سرعت رشد کرد و تبدیل به بزرگ‌ترین شهر ساحل غربی در آن زمان شد.

آب و هوای سان‌فرانسیسکو

آب و هوای سان‌فرانسیسکو نزدیک به کالیفرنیا و مدیترانه‌ای است اما به خاطر جریان‌های هوایی خبری از تابستان‌های گرم نیست. به همین دلیل یکی از خوش آب و هواترین شهرهای آمریکا است.

دمای هوا در این شهر در گرم‌ترین روزهای سپتامبر 21 درجه سانتی‌گراد و در ژانویه که سردترین ماه است به 7 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. آب و هوای معتدل سان‌فرانسیسکو در تمام طول سال گردشگران زیادی را به این شهر می‌کشاند. تابستان سانفراسیسکو عده زیادی از گردشگران را به این شهر می‌کشاند، اما نباید انتظار آب و هوای سواحل کالیفرنیا را داشته باشید.

جاهای دیدنی سان‌فرانسیسکو
 • پل گلدن گیت
 • جزیره آلکاتراز
 • برج سوترو
 • فرهنگستان علوم کالیفرنیا
 • موزه هنرهای معاصر
 • محله هیت_اشبری
 • پل بی بریج
واشنگتن دی سی | .Washington D.C

واشنگتن پایتخت آمریکا، شهر یادبودها و بناهای تاریخی، محله‌های قدیمی، ساختمان‌های معروف سیاسی، شهر بهترین رستوران‌های آمریکا و عطر و طعم واقعی محلی است. این شهر از سال ۱۸۷۱ به‌نام جرج واشینگتن رهبر استقلال طلبان و نخستین رئیس جمهور دولت فدرال آمریکا نام‌گذاری شده‌ است.

پایتخت ایالات متحده با بیش از 700 هزار نفر جمعیت پنجمین شهر پرجمعیت آمریکا است. دانشگاه‌های معتبر زیادی در این شهر هستند و جمعیت دانشجویی چهره این شهر را جوان‌تر کرده است.

آب و هوای واشنگتن دی سی

زمستان‌های سوزناک همراه با بارش زیاد برف و باران برای سفر به واشنگتن انتخاب مناسبی نیست. تابستان‌های واشنگتن هم گرم و مرطوب است و گاهی تحمل هم زمانی این دو برای مسافران سخت خواهد بود. میانگین دمای زمستان حدود 3 درجه و در تابستان حدود 27 درجه است.

 

 

دیدنی‌های واشنگتن دی سی
 • کاخ سفید
 • ساختمان کنگره
 • بنای یادبود لینکلن
 • بنای یادبود جفرسون
 • بنای یادبود جنگ جهانی دوم
 • کلیسای جامع ملی
 • موزه ملی تاریخ طبیعی
 • موزه ملی هوا فضا
سیاتل | Seattle

سیاتل شهری بارانی معروف به شهر زمرد با منظره همیشگی از کوه‌ها و جنگل‌های زیبا در ایالت واشنگتن و با جمعیتی در حدود 750 هزار نفر، بزرگ‌ترین شهر منطقه شمال غربی اقیانوس آرام است.

در ماه جولای 2013 با نرخ رشد 2.1 درصد و در ژوییه 2016 با 3.1 درصد، سیاتل بیشترین رشد جمعیتی را در بین شهرهای آمریکا داشت. تاریخ غنی فرهنگی سیاتل که تجمع مردمان مختلف از سرزمین‌های بومی، اسکاندیناوی، آفریقایی، آسیایی و لاتین است.

منطقه سیاتل حداقل 4000 سال قبل از ورود اروپایی‌ها قدمت داشته است. این شهر به افتخار رییس قبیله بومی به نام سیاهل در سال 1852 سیاتل نام‌گذاری شد.

آب و هوای سیاتل

در سیاتل تابستان‌های کوتاه، گرم، خشک و تا حدودی ابری است. زمستان‌های آن بسیار سرد، مرطوب و عمدتا ابری است. دمای سیاتل از 2 درجه سانتی گراد تا 26 درجه سانتی گراد در طول سال تغییر می‌کند و به ندرت کمتر از منفی 2 و بیشتر از 31 درجه سانتی گراد خواهد بود.

دیدنی‌های سیاتل
 • برج سوزن فضایی (Space Needle)
 • موزه پرواز سیاتل
 • مجسمه پارک المپیک سیاتل
 • موزه هنر آسیایی سیاتل
 • موزه تاریخ و صنعت سیاتل
 • دریاچه واشنگتن
 • چرخ و فلک سیاتل
آستین | Austin

پایتخت موسیقی زنده دنیا، مرکز ایالت تگزاس در جنوب آمریکا است. آستین به موزیک در فضای باز فستیوال‌های خیابانی معروف است. جمعیت آستین در حدود 800 هزار نفر است. این شهر روزانه 50 نفر ساکن جدید جذب می‌کند. بزرگ‌ترین پایگاه نظامی ایالات متحده آمریکا در جهان به‌نام پایگاه فورت هود در ۹۷ کیلومتری شهر آستین قرار دارد.

آستین در ۱۸۳۵ نخست توسط اروپاییان مسکونی گردید. در آن‌زمان تگزاس قسمتی از مستعمره اسپانیا محسوب می‌شد. اما قبل از آن نیز سرخ‌پوستان در منطقه سکنی داشتند. این شهر خانه رودها و دریاچه‌های زیادی است، از جمله دریاچه لیدی برد، دریاچه تراویس در رودخانه کلرادو، بارتون اسپرینگز، آبشارهای مک کینی و دریاچه والتر ای لانگ.

آب و هوای آستین

آب و هوای این شهر سرسبز در تابستان گرم و خشک است. زمستان‌های سرد و کوتاه و همراه با باد فراوان است. در اکثر سال آسمان آستین ابری است. دمای شهر در طول سال از 6 تا 36 درجه در حال تغییر است. و معمولا دما از منفی 1 درجه کمتر و از 38 درجه سانتی گراد بیشتر نخواهد شد.

دیدنی‌های آستین
 • دریاچه Lady Bird
 • استخر Barton Springs
 • آبشار مکن لی
 • پارک Zilker
 • کوه بنلل
 • موزه و کتایخانه لیندون بینز جانسون
 • پارک گرافیتی در قلعه هیلز
 • میفیلد پارک
دنور | Denver

آخرین شهر از لیست شهرهای آمریکا، دنور، شهری با 300 روز آفتابی در سال، با فرهنگ غنی، محله‌های متنوع و زیبایی‌های طبیعی است. شهری جوان و فعال در پای کوه‌های راکی در ایالت کلرادو، با معماری خیره کننده، رستوران‌های معتبر و منظره‌های بی‌نظیری که در تمام سال خواهید دید.

دنور در حدود 700 هزار نفر جمعیت دارد، که 31 درصد آنها هیسپانیک (یک گروه از آمریکایی‌ها که ریشه آن‌ها به کشورهای لاتین و اسپانیا برمی‌گردد) هستند و آفریقایی-آمریکایی‌ها 10 درصد جمعیت این شهر را تشکیل می‌دهند.

اسکاتلندی‌ها، ایرلندی‌ها و آلمانی‌ها از پنسیلوانیا جز اولین مهاجران به دنور بودند.

آب و هوای دنور

آب و هوای دنور، به دلیل کوهستانی بودن غالبا خشک و سرد است. جولای گرم‌ترین ماه سال است که میانگین دمای آن 31 درجه سانتی گراد است. اما گاهی دمای هوا به 38 درجه سانتی گراد می‌رسد.

تابستان‌ها علاوه بر گرما رعد و برق‌های شدید نیز در آسمان شهر دیده می‌شود. دسامبر نیز سردترین زمان سال است و میانگین دما 8 درجه بلای صفر است. در اواخر پاییز و سه ماه زمستان و اوایل بهار بارش برف دنور را سفیدپوش می‌کند.

دیدنی‌های دنور
 • ایستگاه یونیون دنور
 • موزه و قبر بوفالو بیل
 • موزه آمریکایی های سیاه پوست غرب
 • خانه موزه مولی براون
 • جنگل ملی روزولت
 • باغ گیاه شناسی دنور
 • و…

کد تلفن شهرهای آمریکا

پیش شماره نیویورک: 718، 212 و 917، پیش شماره بوستون: 617، پیش شماره لس آنجلس: 213، 310، 661 و 323، پیش شماره شیکاگو: 773، 312 و 872، پیش شماره میامی: 786، پیش شماره سان‌فرانسیکو: 415، پیش شماره واشنگتن دی سی: 202، پیش شماره سیاتل: 206، پیش شماره آستین: 512، پیش شماره دنور: 720.

خوابگاه و مسکن در آمریکا

مسکن در آمریکا به چندین صورت وجود دارد:

منازل ویلایی در آمریکا، آپارتمان در آمریکا، کاندو در آمریکا و سوییت ها جهت فروش وجود دارند.

اجاره خانه در آمریکا

خانه ‏ها در آمریکا جهت اجاره به انواع مختلف میباشند.

ویلا در آمریکا، آپارتمان در آمریکا، کاندو در آمریکا، سوییت در آمریکا، خوابگاههای دانشجویی  آمریکایی، اتاق در خانه ها، مسافرخانه (hostel)و …

اجاره مسکن در آمریکا

قیمت اجاره در آمریکا با توجه به شهرها و ایالت‏های آمریکا متفاوت می‏باشد.

اجاره ‏بها در آمریکا بستگی به عوامل دیگر از قبیل محله، مساحت، نوع مسکن اجاره‏ای در آمریکا (آپارتمان، کاندو، ویلا، اتاق در خانه یا home stay ومسافر خانه یا hostel) و نیز شامل بودن برق و آب و دیگر امکانات متفاوت می‏باشد.

اجاره بهای آپارتمان در آمریکا در سال 2021

طبق آمارهای به دست آمده، هزینه اجاره و خرید آپارتمان های مختلف در کشور آمریکا در سال 2021 به شرح زیر می باشد:

ناگفته نماند که این مبالغ در سال 2021 میلادی با افزایش روبرو بوده است و از آنجایی که قیمت ها در مناطق مختلف هر شهری متفاوت است، لازم به ذکر است این ارقام تقریبی می باشد. ارزانترین شهرهای آمریکا عبارتند از آیداهو، میسی سیپی، ایندیانا و اوکلاهاما

اجاره کردن مسکن در آمریکا یکی از اولین کارهایی است که دانشجویان بایستی در بدو ورود انجام دهند.

محل دانشگاه در آمریکا و فاصله آن تا مسکن اجاره‏ای را در نظر بگیرید.

مدت اجاره در آمریکا را ترجیحا خیلی طولانی در نظر نگیرید، زیرا ممکن است بخواهید بعدا با توجه به شرایط جدید مسکنتان را در آمریکا به دلایلی تغییر دهید.

در اجاره خوابگاه در آمریکا و یا اجاره مسکن در آمریکا خیلی عجله نفرمایید. در اجاره خوابگاه در آمریکا سعی نمایید Deposit کمتری در ابتدا بپردازید. 

 

محل سکونت در آمریکا نزدیک مترو یا ایستگاههای اتوبوس یا دانشگاهتان باشد.

هزینه حمل و نقل در آمریکا خیلی بالاست. محلی را انتخاب نمایید که هزینه حمل و نقل زیادی نپردازید.

در قرارداد اجاره در آمریکا، شرایط استفاده از ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و دیگر وسایل در منزل را تعیین نمایید.

قرارداد شما در آمریکا از نظر شرایط آوردن مهمان به اتاقتان، اگر اتاق اجاره نموده‏اید، لحاظ شود.

رزرو خوابگاه دانشجویی در آمریکا یا اتاق در آمریکا قبل از ورود برای شما ضرورتی ندارد و می‏توانید ازhostel یا مسافرخانه  در بدو ورود به آمریکا استفاده نمایید.

رزرو خوابگاه در آمریکا برای مدت طولانی قبل از ورودتان به آمریکا توصیه نمی‏شود. رزرو مسکن را اگر حتما می‏خواهید از ایران انجام دهید برای مدت کوتاهی رزرو کنید.

قرار داد اجاره در آمریکا و هر نوع قرارداد آمریکایی دیگر را حتما بند به بند مطالعه نموده از نظر دانشجویان ایرانی در آمریکا یا مشاورین با تجربه آمریکایی قبل از عقد قرارداد در آمریکا جویا شوید.

اجاره مسکن در آمریکا و قیمت آن کاملا به خدماتی از قبیل شامل بودن برق و آب وسایل خانه اینترنت و کابل های تلویزیونی در آمریکا مرتبط می باشد.

در آمریکا هرچه مدت قرارداد اجاره شما با طرف آمریکایی  کوتاهتر باشد و قراردادتان دقیق تر تنظیم شده باشد شرایط فسخ راحت تر است.

در بهترین شرایط شما بایستی اجاره یک ماه در آمریکا را به عنوان خسارت به طرف آمریکایی بپردازید.قراردادهای اجاره ای که در آمریکا با دقت تنظیم نشده باشد می تواند شما را مجبور به پرداخت باقی مانده اجاره مدت قراردادتان در آمریکا نماید .

دانشجویان ایرانی در ورود به آمریکا بهتر است از امکانات خوابگاه دانشجویی در دانشگاه آمریکایی یا یک اتاق در خانه استفاده نمایند تا در صورت فسخ با خسارت زیادی مواجه نشوند. هزینه مسکن در آمریکا را برای یکسال برآورد نمایید. هزینه آب و برق در آمریکا  را سعی نمایید به قرارداد بیفزایید. اینترنت در آمریکا را سعی نمایید شامل قرارداد نمایید. شبکه های تلویزیونی در آمریکا را سعی نمایید شامل قرارداد نمایید.

 

خوابگاه های آمریکا دارای انواع مختلفی می باشند . نوع خوابگاهها می تواند بسته به دانشگاهها متفاوت باشد  برای دانشجویان تازه وارد به آمریکا بهتر است خوابگاههای دانشجویی به صورت حداکثر یک ماهه رزرو گردد تا در صورتی که دانشجوی تازه وارد به آمریکا علاقه مند به تعویض خوابگاه باشد به  راحتی بتواند این کار را انجام دهد. هزینه خوابگاه بسته به شهر و دانشگاه انتخابی در امریکا متفاوت می باشد.

هزینه مواد غذایی در آمریکا در سال 2021

از دیگر مبالغی که جزو هزینه زندگی در آمریکا به‌ شمار می‌ رود و بسیار اهمیت دارد، هزینه‌ های مربوط به غذا در این کشور است. البته این موضوع به سبک و نوع زندگی افراد بستگی دارد. افرادی که به حد متوسط غذا و خوراک در این کشور راضی هستند و تمام وعده های غذایی را به جای رستوران در منزل تهیه می کنند، طبیعتا مبالغ کمتری را از این بابت متحمل می‌ شوند. در این بخش برخی هزینه‌ های غذا در زندگی روزمره در آمریکا آورده شده است که مربوط به سال 2021 میلادی است:

قیمت غذا در رستوران متوسط برای هر نفر          $15

یک وعده در مک دونالد          $8          

کاپوچینو  $4.26    

پپسی تک‌ نفره         $1.89    

آب‌ معدنی کوچک در کافه       $1.53    

1 لیتر شیر               $0.85    

1 قرص نان‌ سفید 500 گرمی $2.71  

12 عدد تخم مرغ    $2.31

1 کیلوگرم پنیر      $11.2

1 کیلوگرم مرغ      $9.06

1 کیلوگرم سیب‌ زمینی         $2.60

1 کیلوگرم سیب     $4.52

1 کیلوگرم پرتقال    $3.98

1 سر کاهو           $1.63

حساب بانکی در آمریکا

دانشجویان ایرانی بهتر است در بانکهای Bank of America یا Chase یا Walesfargo حساب بازکنند. 

افتتاح حساب بانکی در امریکا یکی از نگرانی های دانشجویان دربدو  ورود به آمریکا می باشد. افتتاح حساب در آمریکا به سهولت با مدارک شناسایی, پاسپورت و ویزای دانشجویی آمریکا یا کپی برگه ویزای اقامت قابل انجام می باشد . حساب بانکی درامریکا با مراجعه به انواع بانکهای امریکا قابل افتتاح می باشد حساب بانکی آمریکایی انواع مختلفی دارد ولی حساب آمریکایی که در بدو ورود دانشجویان در آمریکا برایشان کارایی دارد حساب چکینگ آمریکایی ( جاری آمریکایی) می باشد که با مدارک ویزای  آمریکا و پاسپورت  قابل افتتاح می باشد. شما در آمریکا تقریبا پرداخت نقدی ندارید و نیازمند خدمات بانکی آمریکایی می باشید .

برای تمامی مراحل بانکی داشتن شماره security می باشد.

انواع حساب های بانکی در ایالات متحده امریکا:

سرمایه در آمریکا را می توانید  در بانکهای آمریکا به اشکال مختلف سرمایه گذاری نمائید:

حساب های امریکایی دیگر:
انواع حساب های بانکی امریکایی وجود دارد ولی در بدو ورود برای متقاضیان تحصیلی امریکا یا کسانی که با ویزای تحصیلی امریکا به این کشور سفر نموده اند دانستن اطلاعات مربوط به حساب امریکایی بالا کافیست .
حساب جاری در آمریکا یا Checking Account در امریکا :
این حساب بانکی امریکایی اولین نوع حساب امریکایی می باشد که کارهای روزمره امریکا شما را در بدو ورود به امریکا از نظر پرداخت ها به مراکز امریکایی و غیر امریکایی , فروشگاههای امریکایی, مالیات در امریکا یا هر نوع پرداخت دیگر در امریکا به سرانجام می رساند در بانکهای امریکا به این حساب سود بانکی تعلق نمی گیرد.
حساب پس انداز امریکایی یا Saving Account in USA :
حساب سپرده در امریکا برای کسانی که پول و سرمایه همراهشان در امریکا زیاد باشد کارایی دارد. حساب پس انداز در امریکا دارای سود کمی می باشد می توان به آن کارتهای اعتباری امریکایی را متصل نمود یا دسته چک امریکایی برای این حساب از بانکهای امریکا اخذ نمود. بنابراین این نوع حساب ها در امریکا در حال حاضر خیلی تفاوتی با حساب های جاری امریکا ندارند فقط برداشت با کردیت کارت امریکایی یا دسته چک امریکایی از این حساب کمی هزینه در بر دارد .
سود بانکی درایالات متحده آمریکا:

سود بانکی در بانکهای امریکا معمولا دارای رقم های خیلی پائینی می باشد که معمولا زیر ۲ درصد می باشد بنابراین عملا سرمایه گذاری در امریکا از طریق سپرده گذاری در بانک های امریکا خیلی مقرون به صرفه نمی باشد.

بهره های بانکی درایالات متحده امریکا :

وام های بانکی در امریکا از بهره های متفاوتی برخوردارند که بستگی به اعتبار یا کردیت فرد دارد که این بستگی به زمان افتتاح حساب در امریکا و نوع پرداخت حساب ها درامریکا دارد که مستقیما به کارتهای اعتباری امریکایی یا کردیت کارت های اعتباری امریکا مرتبط می باشد. معمولا بهره بین ۵ تا ۱۵ در صد برای افراد شهروند امریکایی و خارجی و دارای اعتبار بهتر و کمتر متغیر است.

کارت های اعتباری امریکا یا  Credit Cardها در امریکا:

کارت های اعتباری در امریکا درانواع مختلف می باشد که انواع کارت اعتباری امریکایی به شرح زیر می باشد:

کارت اعتباری امریکایی ویزا کارت Credit Card in USA/Canada – Visa CARD:
کارت اعتباری ویزا در آمریکا رایج ترین کارت اعتباری آمریکا می باشد کارت های ویزا به انواع حساب های آمریکا متصل می گردند و قابلیت برداشت در آمریکا یا دیگر کشورهای جهان با این کارت اعتباری آمریکایی یا کانادایی وجود دارد. ایرانیان در ورود به آمریکا اکثرا از این نوع کردیت کارت آمریکایی استفاده می نمائند .
کردیت کارت آمریکایی مستر کارت یا Credit Card in USA/Canada – Master Card :
کردیت کارت مستر کارت در آمریکا از نوع کارت های اعتباری آمریکایی معمول در کشور آمریکا می باشد . مستر کارت آمریکا نیز همانند ویزا کارت آمریکایی از اعتبار مناسبی در شهرهای آمریکا و کل کشورهای جهان برخوردار است از نظر امنیت در آمریکا دارای شرایط امنیتی مناسبی در محیط آمریکا می باشد به حساب های بانکی آمریکایی از هر نوع که باشد متصل است . این کارت اعتباری در آمریکا و کانادا دارای اعتبار یکسان است.
کردیت کارت امریکن اکسپرس در آمریکا Credit Card in USA/Canada – American Express:
کارت اعتباری آمریکایی امریکن اکسپرس در آمریکا در رده بعدی کردیت کارت های آمریکایی قرار می گیرد ولی از نظر اعتبار کردیت کارت های آمریکایی و امنیت در آمریکا در رتبه های بعد از ویزا و مستر کارت قرار دارد. بدلیل سهولت در برداشت پول در آمریکا با این نوع کارت اعتباری آمریکایی معمولا برداشت هایی ممکن است در کانادا یا آمریکا یا دیگر نقاط جهان از این حساب آمریکایی صورت گیرد که باعث دردسر دانشجویان جدید در آمریکا گردد.
کارت اعتباری دبیت کارت آمریکایی Debit Card in USA:
کارت اعتباری آمریکایی debit را می توان به صورت همین کارت های اعتباری خودمان تو صیف نمود یعنی بایستی پول در حساب آمریکایی وجود داشته باشد تا بتوان از آن برداشت نمود . کردیت کارت دبیت همه خدمات دیگر کارت های اعتباری آمریکا را دارا می باشد با این تفاوت که پول باید در حساب بانک آمریکایی متصل به کارت توسط شخص قبل از هزینه کردن وجود داشته باشد. دانشجویان در آمریکا معمولا در بدو ورود می توانند کردیت کارت از نوع دبیت را دریافت کنند. کارت های اعتباری آمریکا که با نام های دیگر می باشند اکثرا همگی به این سه کارت متصل هستند و حمایت کننده اصلی کارت های دیگر کردیت کارت ها یا کارت های اعتباریMaster ٬ Visa یا American Express می باشند و فقط مارک ها روی کارت ها تغییر می نمایند.

دریافت وام بانکی در امریکا

وام در امریکا را می توان از بانکهای آمریکایی جهت امور مختلف از قبیل خرید خودرو در امریکا˛خرید مسکن در آمریکا  و پرداخت شهریه در دانشگاههای ایالت متحده آمریکا  دریافت نمود. میزان دریافت وام های آمریکایی در بانک های امریکا ضوابط مختلفی دارد. اعتبار در امریکا یا کردیت در آمریکا از مهم ترین عوامل تعیین وام بانکی در امریکا و میزان سود بانکی در بانکهای امریکا می باشد.

کردیت در آمریکا

اعتبار در آمریکا  یا همان کردیت در امریکا را به مرور زمان می توان بدست آورد به این صورت که شما  پس از ورود به امریکا تا زمانی که در آمریکا حضور دارید هرچه بیشتر در پرداختها در آمریکا خوش حساب باشید ˛ کردیت آمریکایی بیشتری از نظر دریافت وام در بانکهای امریکایی خواهید داشت و هرچه بیشتر وام از بانک های  آمریکا  دریافت نمایید و قسط های بانکی  آمریکا  را  به موقع پرداخت نمایید کردیت در امریکا برای شما بیشتر خواهد شد و می توانید از اعتبار بیشتری جهت حساب های کردیت کارت در آمریکا ˛ وام های آمریکایی بیشتر و وام با سود  بانکی کمتر بهره مند شوید.

پرداخت نقدی در آمریکا و خرید نقدی در امریکا برای شما هیچ کردیتی درست نمی نماید بنابراین خرید قسطی در امریکا و پرداخت قسطی در آمریکا  به شرط اینکه خوش حساب باشید کردیت آمریکایی یا اعتبار امریکایی شما را  می افزاید.

کردیت در امریکا یا اعتبار در امریکا مهم ترین چیزی است که بایستی به مرور زمان کسب نمایید .

اعتبار و کردیت  آمریکایی می تواند در آینده اقتصادی شما در آمریکا بسیار تاثیر گذار باشد. در USA خوش حسابی شما را از نظر  دریافت وام های آمریکایی با بهره های کمتر و مبالغ بیشتر تضمین می نماید.

بیمه دانشجویان در آمریکا

معمولا دانشجویان خارجی در آمریکا از ابتدا بیمه دانشجویی می باشند. این بیمه های دانشجویی بسته به قرارداد شرکت بیمه آمریکایی با دانشگاه آمریکایی خدمات متفاوتی را به دانشجوی خارجی در آمریکا ارائه میدهند ولی در هر صورت دانشجو می تواند بیمه های تکمیلی آمریکا را شخصا تهیه نماید. قرارداد بیمه شامل موارد زیادی می باشد. در آمریکا برای امضای قرارداد بیمه با شرکت های بیمه آمریکایی و هر نوع قرارداد دیگری در آمریکا تمامی بندهای آن را مطالعه فرمایید و یا ازنظر مشاورین مجرب استفاده فرمایید.

در اینجا چند اصطلاح پایه ای بیمه وجود دارد که شما را در یادگیری بیشتر در مورد مراقبت های بهداشتی در امریکا کمک می کند:

Primium مبلغی است که برای خرید بیمه پرداخت می کنید.

مبلغی است که بیمه شده قبل از شروع پرداخت توسط شرکت بیمه، باید پرداخت کند.

Co-Insurance درصدی است که بیمه شده پس از پرداخت حق بیمه، آن را پرداخت می کند. به عنوان مثال ، اگر Co-Insurance ، 20 درصد باشد ، بیمه شده 20 درصد و شرکت بیمه 80 درصد پرداخت می کنند.

Expenses برای خدماتی مانند جراحی ، بستری شدن در بیمارستان ، عکس برداری با اشعه ایکس ، داروهای بدون نسخه و یا آزمایش ها ست. Expenses در قراردادهای بیمه انفرادی تعریف شده اند.

مسئولیت هزینه های دانشجویان بین المللی در امریکا بر عهده ی خودشان میباشد. به همین ترتیب ، قانون امریکا دانشگاهها را ملزم می داند که قبل از دادن اجازه ثبت نام به دانشجویان بین المللی که ویزاهای J-1 دارند (و وابستگان آنها که ویزای J-2 دارند)، اطمینان حاصل کنند که آنها دارای بیمه درمانی هستند. دولت فدرال، دانشجویان دارای ویزای F1 را ملزم به داشتن بیمه درمانی نمی داند ، اما بسیاری از دانشگاه ها بیمه ی درمانی را می خواهند.

مهمترین کاری که می توانید انجام دهید این است که بیشتر اطلاعات کسب کنید؛ جزئیات برنامه بیمه خود را مطالعه کرده و با قوانین و مقررات آن آشنا شوید. همچنین ، سعی کنید یک سبک زندگی سالم را حفظ کنید تا احتمال ابتلا به بیماری یا جراحتی، که ممکن است نیاز به معالجه پزشکی در هنگام تحصیل در امریکا داشته باشد را به حداقل برسانید.

رانندگی در آمریکا و شرایط گرفتن گواهینامه رانندگی ( 2020 )

در رابطه با قوانین رانندگی در آمریکا باید بگوییم که رانندگی در این کشور مانند کشورهای دیگر دارای سختی‌های زیادی است .

برای رانندگی در این کشور شما باید قوانین را به دقت رعایت کنید . چه بسا که جریمه کوچکترین تخلف می‌تواند برابر باشد با کل حقوق یک ماه شما .

قیمت بنزین
اولین چیزی که بسیار جالب است قیمت بسیار متغیر بنزین است , یعنی چه ؟ وقتی برای بنزین زدن با خودرو یا موتورسیکلت خود می‌روید معمولا جایگاه‌های بسیار متعددی را می‌بینید . اما جالب‌ترین نکته این است که در ایران قیمت سوخت در تمامی جایگاه‌ها یکی است , اما در آمریکا مانند کانادا قیمت سوخت متفاوت است . به این صورت که ممکن است در جایگاه اول قیمت هر گالن بنزین ( 4 لیتر ) را ( 3 دلار و 10 سنت ) بخرید و در یک جایگاه دیگر قیمت سوخت برای هر گالن حدود ( 3 دلار و 70 سنت ) است . و جالب‌تر اینکه صبح‌ها معمولا هزینه سوخت ارزان‌تر از شب است . درآمد یک کارگر ساده در آمریکا حدود 3.200 دلار است و قیمت بنزین به ازای هر گالن ” 4 لیتر ” 3 دلار است , پس با این حساب بنزین در این کشور خیلی ارزان است .
مشکلات فنی خودرو
نکته جالب این است که معمولا در ایران می‌بینید شخصی در کنار خیابان روغن عوض می‌کند یا خودروی وی روغن‌ریزی دارد . معمولا کسی به او چیزی نمی‌گوید . اما در آمریکا این عمل , جریمه خیلی بالا به مبلغ 6000 دلار دارد . یعنی تقریبا حقوق 2 ماه یک فرد در این کشور .
قوانین پرداخت جریمه رانندگی در آمریکا
جریمه رانندگی در آمریکا به این صورت است که وقتی شما تخلفی را انجام دهید بعد از 5 دقیقه یک پیام برای شما ارسال می‌شود . وقتی تخلف می‌کنید یک نامه به آدرس شما ارسال می‌شود که از شما درخواست حضور در دادگاه را دارد . شما بلافاصله باید خودتون رو به دادگاه برسانید تا دادگاه جریمه شما را مشخص کند .
گشت‌های امنیتی
معمولا گشت‌ امنیتی برای ایجاد نظم در نقاط مختلف شهر وجود دارد که کار آنها بازرسی خودروها است . البته راننده اگر مست باشد یا مواد مخدر همراه خود داشته باشد جریمه یا دستگیر می‌شود . رانندگی در مستی بسیار جرم سنگینی در آمریکا محسوب می‌شود , جریمه سنگینی هم دارد و می‌تواند باعث دردسر شود . سرعت در این کشور در بزرگراه‌ها حداقل 120 و در مسیرهای شهری حداقل 40 است . پس حواستان را جمع کنید که تابلوهای حداکثری ” برای سرعت ” را نادیده نگیرید . سرعت خودروی شما حتی 5 کیلومتر بر ساعت هم از سرعت توصیه شده بیشتر باشد , حدود 250 دلار جریمه می‌شوید .
شرایط گرفتن گواهینامه

حتما باید سن بیشتر از 18 داشته باشید .

دارای سلامت عقل و بینایی باشید ( نمره بسیار بالای چشم از رانندگی منع می‌شود ) .

آدرس منزل و کد پستی

پرداخت هزینه شهریه حدود 1000 دلار

مدرک صحت تست روانپزشکی

معلولین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و هزینه آنها 25% هزینه دیگر افراد است.

موبایل در ایالات متحده آمریکا

تلفن همراه در امریکا  یا سیم کارت در آمریکا یکی از اولین وسایل ضروری مورد نیاز دانشجویان اعزامی به آمریکا  می باشد برای خرید موبایل اگر بخواهید گوشی را از شرکت آمریکایی تلفن همراه بگیرید بایستی حتما قرارداد یک ساله یا دو ساله با آبونمان مشخص با شرکت آمریکایی  موبایل عقد نمایید ولی اگر گوشی را شرکت تلفن در آمریکا نخواهید می توانید قرارداد به صورت اعتباری با شرکت تلفن یا موبایل درآمریکا داشته باشید.

شرکت های آمریکایی تلفن همراه یا موبایل در صورت عقد قرارداد یک ساله یا دو ساله معمولا گوشی را خیلی ارزان یا رایگان به شما خواهد داد ولی در صورت فسخ قرارداد از طرف شما خسارت آبونمان شرکت در آمریکا  از شما اخذ خواهد شد .

قرارداد در ایالات متحده امریکا :

شرکت های تلفن آمریکا قرارداد های مفصلی دارند حتما دانشجویان اعزامی به آمریکا تمام بندهای قرارداد را به صورت بند به بند مطالعه نموده و سپس نسبت به خرید سیم کارت آمریکایی اقدام نمائید.

کردیت : اگر در امریکا حساب اعتباری ،  نداشته باشید بایستی برای خرید تلفن همراه و شارﮊ Deposit بدهید.

شرکت های آمریکایی تلفن همراه معتبر عبارتند از:

TMobile , At&T mobile , Verizon , Sprint

برای ویزای تحصیلی از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید