LSAT

فهرست اطلاعات درباره LSAT

آزمون LSAT (Law School Admission Test) ، آزمون ورودی رشته حقوقLSAT

   این آزمون LSAT درحال حاضر توسط بعضی کشورها همچون امریکا، کانادا، دانشگاه ملبورن در استرالیا برای متقاضیان تحصیل در رشته حقوق چهارمرتبه در سال برای آنهایی که حداقل مدرک لیسانس دارند طراحی شده است. لازم به  ذکر است بسیاری از این کشورها هم اکنون این شرط را برای دانشجویان حقوق در نظر می گیرند.

در بین کشورهای دنیا بیشترین تعداد متقاضیان مدارس حقوق متعلق به کانادا و کمترین به برزیل می باشد، البته این کشورها که در سایت www.lsac.org  آمده است از زمره کشورهایی می باشند که حداقل ۵۰ متقاضی را دارا می باشند.

این امتحان از سوی مرکزی به نام LSAC (Law School Admission Council) برگزار می گردد و سطح دانش متقاضیان رشته حقوق را از حیث منطق، درک مطلب،  تطبیق مسایل و نوشتار بررسی می کند.

بخش های آزمون

این آزمون برای سنجش مهارت های کلیدی مورد نیاز در دانشکده های حقوق طراحی شده است و مجموعه به مدت سه ساعت و نیم به طول خواهد انجامید. بخش های مختلف این آزمون به شرح زیر می باشد:

  • استدلال منطقی: ٣۵ دقیقه و تعداد سوال ٢۴-٢۶
  •  تفکر تحلیلی (بازی هوش و منطق): ٣۵ دقیقه و تعداد سوال ٢٢-٢۴
  •  درک مطلب: ٣۵دقیقه و تعداد سوال ٢۶-٢٨
  •  بخش آزمایشی: ٣۵ دقیقه و تعداد سوال ٢٢ تا ٢٨
  • بخش نوشتاری (رایتینگ): ٣۵دقیقه

نحوه ثبت نام

متقاضیان می توانند تنها به صورت انلاین برای آزمون ثبت نام کنند. در ابتدا باید وارد سایت مرکز LSAC به ادرسwww.lsac.org  شده و در بخش Prospective Students بر روی گزینه The LSAT کلیک نمایند. در این صفحه تمامی اطلاعات مربوط به برگزاری آزمون و زمان بندی های هر قاره نمایش داده می شود. سپس در بخش The LSAT Date and Deadline بر روی گزینه Register now کلیک کرده و برای خود یک پروفایل ایجاد کنند. ورود آخرین مدرک تحصیلی، زمان، مکان و محل دانشگاه الزامی می باشد.

یکی از شرایط دیگر داشتن یک پاسپورت معتبر است که شماره آن در قسمت ثبت نام وارد می گردد. از دیگر شرایط مهم، داشتن حداقل مدرک لیسانس بوده و البته مدرک زبان (IELTS or TOEFL ) نیاز نمی باشد، هم چنین آشنایی به زبان انگلیسی در حد نمره ۵/۶ IELTS برای گذراندن امتحان ضروری به نظر می رسد. پس از ثبت نام، یک نام کاربری و رمز عبور به متقاضیان داده می شود تا در صورت استفاده از خدمات سایت بتوانند برای مثال محل آزمون یا منابع آزمون را در اختیار بگیرند.

لازم به ذکر است متقاضیان نمی توانند در این آزمون بیش از سه بار در طول دو سال شرکت نمایند.

برای ویزای تحصیلی از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید