هزینه تحصیل در آمریکا در سال 2020

از نکات مهمی که دانشجویان باید پیش از انتخاب کشور مقصد و همچنین انجام هرکاری در این راستا از آن اگاهی داشته باشند هزینه های تحصیل  و زندگی در کشور مقصد است  که در ادامه به آن میپردازیم :

ه طور میانگن میزان هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی ۷۳ درصد پایین تر از دانشگاه های خصوصی می باشد به گونه ای که هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی آمریکا به صورت متوسط ۱۰,۱۱۶ دلار و برای دانشگاه های خصوصی ۳۶,۸۰۱ بوده است. در سال ۲۰۱۹ تعداد ۷۸۵ کالج و دانشگاه خصوصی حداقل هزینه ۵۰,۰۰۰ دلاری در سال داشته اند و هزینه تعداد معدودی از دانشگاه های خصوصی کمتر از ۲۰,۰۰۰ دلار در سال بوده است.

 باید بگوییم که به نسبت ایران در حال حاضر هزینه های زندگی در آمریکا به طور متوسط حدود ۸۳٫۳۰ درصد از بالاتر از ایران می باشد و همچنین در زمینه مسکن این هزینه ها در حدود ۱۸۶٫۹۹ درصد از ایران بالاتر می باشد.

کار دانشجویی و تامین هزینه ها

مدت زمانی را که دانشجویان می توانند در دانشگاه کار کنند محدود می باشد و ۲۰ ساعت در هفته را اجازه کار دارند و در تعطیلات نیز دانشجویان می توانند تا ۴۰ ساعت در هفته را کار کنند و دانشجویان می توانند بین ۹ الی ۱۱ دلار در ساعت به صورت میانگین درآمد کسب نمایند. دانشجویان بعد از سال اول تحصیلی می توانند در زمینه رشته تحصیلی خود مشغول به کار گردند.

 CPT یا دوره آموزشی عملی، شامل دوره های کارورزی می باشد که برای فارغ التحصیل شدن نیاز است و دانشجویان می توانند با شرکت در این دوره ها کار کنند و حقوق دریافت نمایند. سازمان های بین المللی تایید شده ای نیز وجود دارند که به طور ویژه مشاغلی را به دانشجویان ارائه می نماید و از قوانین ایالات متحده آمریکا پیروی می نماید.میانگین هزینه ها ی تحصیل به تفکیک مقاطع مختلف در آمریکا به شرح زیر است هزینه تحصیل در مقطع لیسانس بین : 8.230 دلار تا 33.450$

هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس بین : 8.760$ تا 29.960$

و هزینه تحصیل در مقطع دکتری بین : 10.380 $ تا 42.920$ میباشد

برای مهاجرت از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید