هزینه و شرایط خوابگاه دانشجویی و مسکن در آمریکا

 

مسکن در آمریکا به چندین صورت وجود دارد که شامل موارد زیر میباشند :

منازل ویلایی در آمریکا، آپارتمان در آمریکا، کاندو در آمریکا و سوییت ها جهت فروش وجود دارند.

 

اجاره خانه در آمریکا به چه شکل است :

قیمت اجاره در آمریکا با توجه به شهرها و ایالت‏های آمریکا متفاوت می‏باشد.

اجاره ‏بها در آمریکا بستگی به عوامل دیگر از قبیل محله، مساحت، نوع مسکن اجاره‏ای در آمریکا (آپارتمان، کاندو، ویلا، اتاق در خانه یا home stay ومسافر خانه یا hostel) و نیز شامل بودن برق و آب و دیگر امکانات متفاوت می‏باشد.

قیمت اجاره در آمریکا از حداقل ماهی ۴۰۰ دلار آمریکایی به بالا بسته به شرایط یادشده متفاوت است.

 

قرارداد اجاره در آمریکا

اجاره کردن مسکن در آمریکا یکی از اولین کارهایی است که دانشجویان  باید در ابتدای ورودشان انجام دهند

 یادتان باشد که باید محل دانشگاه در آمریکا و فاصله آن تا مسکن اجاره‏ای را در نظر بگیرید.

مدت اجاره درکشور  آمریکا را ترجیحا خیلی طولانی در نظر نگیرید، زیرا ممکن است بخواهید بعدا با توجه به شرایط جدید مسکنتان را در آمریکا به دلایلی تغییر دهید.

محل سکونت در آمریکا نزدیک مترو یا ایستگاههای اتوبوس یا دانشگاهتان باشد. باید بگوییم در واقع هزینه حمل و نقل در آمریکا بسیار بالاست در نتیجه جایی را برای اجاره انتخاب کنید که هزینه رفت و آمد زیادی نپردازید .

در قرارداد اجاره در آمریکا، شرایط استفاده از ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و دیگر وسایل در منزل را حتما مشخص کنید تا به مشکل برنخوردید

قرارداد شما در آمریکا از نظر شرایط آوردن مهمان به اتاقتان، اگر اتاق اجاره نموده‏اید حتما باید لحاظ شود

 

رزرو خوابگاه قبل از ورود به آمریکا

رزرو خوابگاه دانشجویی در آمریکا یا اتاق در آمریکا قبل از ورود برای شما ضرورتی ندارد و می‏توانید ازhostel یا مسافرخانه  در بدو ورود به آمریکا استفاده نمایید.

رزرو خوابگاه در آمریکا برای مدت طولانی قبل از ورودتان به آمریکا توصیه نمی‏شود. رزرو مسکن را اگر حتما می‏خواهید از ایران انجام دهید برای مدت کوتاهی رزرو کنید.

 

قرار داد اجاره در آمریکا و هر نوع قرارداد آمریکایی دیگر را حتما بند به بند مطالعه نموده از نظر دانشجویان ایرانی در آمریکا یا مشاورین با تجربه آمریکایی قبل از عقد قرارداد در آمریکا جویا شوید.

 

اجاره مسکن در آمریکا و قیمت آن کاملا به خدماتی از قبیل شامل بودن برق و آب وسایل خانه اینترنت و کابل های تلویزیونی در آمریکا مرتبط می باشد.

اجاره خانه در آمریکا یا رزرو خوابگاه و فسخ آن

در آمریکا هرچه مدت قرارداد اجاره شما با طرف آمریکایی  کوتاهتر باشد و قراردادتان دقیق تر تنظیم شده باشد شرایط فسخ راحت تر است.

در بهترین شرایط شما بایستی اجاره یک ماه در آمریکا را به عنوان خسارت به طرف آمریکایی بپردازید.قراردادهای اجاره ای که در آمریکا با دقت تنظیم نشده باشد می تواند شما را مجبور به پرداخت باقی مانده اجاره مدت قراردادتان در آمریکا نماید .

اجاره خانه یا خوابگاه در آمریکا در بدو ورود

دانشجویان ایرانی در ورود به آمریکا بهتر است از امکانات خوابگاه دانشجویی در دانشگاه آمریکایی یا یک اتاق در خانه استفاده نمایند تا در صورت فسخ با خسارت زیادی مواجه نشوند. هزینه مسکن در آمریکا را برای یکسال برآورد نمایید. هزینه آب و برق در آمریکا  را سعی نمایید به قرارداد بیفزایید. اینترنت در آمریکا را سعی نمایید شامل قرارداد نمایید. شبکه های تلویزیونی در آمریکا را سعی نمایید شامل قرارداد نمایید.

خوابگاه های آمریکا دارای انواع مختلفی می باشند . نوع خوابگاهها می تواند بسته به دانشگاهها متفاوت باشد  برای دانشجویان تازه وارد به آمریکا بهتر است خوابگاههای دانشجویی به صورت حداکثر یک ماهه رزرو گردد تا در صورتی که دانشجوی تازه وارد به آمریکا علاقه مند به تعویض خوابگاه باشد به  راحتی بتواند این کار را انجام دهد. هزینه خواگاه بسته به شهر و دانشگاه انتخابی در امریکا  و نوع آن از ۴۰۰ دلار آمریکایی در ماه به بالا می باشد .

برای مهاجرت از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید