ویزای آمریکا

فهرست مطالب:
 • انواع مختلف ویزای آمریکا
 • مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای دانشجویی
 • مدارک و اسناد لازم برای اخذ ویزای توریستی آمریکا
 • اسناد و مدارک اضافی برای اخذ ویزای توریستی آمریکا
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای کار آمریکا
 • دلایل ریجکتی ویزای آمریکا

انواع مختلف ویزای آمریکا

ویزای آمریکا  از نوع  Non-immigrant Visa برای اقامت موقت در این کشور و یا  immigrant Visa برای اقامت دائم می باشد.

عموما ویزای Non-immigrant آمریکا مناسب تاجران، توریست‌ها، امور تخصصی و دانش‌آموزانی می باشد که قصد دارند تا برای دستیابی به هدف خاصی به طور موقت در خاک آمریکا اقامت داشته باشند. البته ذکر این موضوع لازم است که تمامی متقاضیان دریافت انواع ویزای آمریکا ملزم به اثبات این موضوع به آفیسر سفارت هستند که قصد ترک خاک کشور آمریکا را بعد از بازه کوتاه مدت اعتبار ویزای خود خواهند داشت. در ادامه به توضیح انواع کلی ویزای آمریکا و مقصود دریافت هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

بنابر اطلاعات وب‌سایت دولت آمریکا دسته‌بندی جزئی و زیر دسته‌های انواع ویزای Immigrant Visa  آمریکا به ترتیب زیر می باشد:

ویزای توریستی و بیزینس آمریکا Tourist or business Visa

عموما دو نوع ویزای آمریکا تحت عنوان ویزای توریستی و کاری ارائه می‌گردد:

 • نوع ویزای B-1 بیزینس برای آن دسته از افرادی که در قراردادی علمی، آموزشی، تجاری، امور انحصار وراثت و یا مذاکره برای قرارداد شرکت دارند.
 • نوع ویزای B-2 برای گشت و گذار و سیاحت و یا استفاده از خدمات درمانی صادر می‌شود که شامل موارد توریستی، ملاقات دوستان و خانواده، خدمات سلامت و درمانی، فعالیت‌های خدماتی و یا اجتماعی می‌شود.

در اغلب اوقات هر دو نوع ذکر شده ویزای آمریکا با هم دیگر ترکیب شده و به عنوان یک نوع ویزا صادر می‌شود. شما باشد توانایی اثبات این موضوع را داشته باشید که قصد سفرتان به خاک آمریکا تنها برای بازه کوتاه مدت و محدودی بوده و در عین حال با ارائه مدارکی همچون برگه تمکن مالی موجه به آفیسر پرونده، شواهد قابل استنادی برای پوشش هزینه‌های سفر خود ارائه دهید.

این پروسه همچون مصاحبه حضوری ویزای شینگن دارای نکات فراوانی می باشد که باید دقت لازم را داشته باشید. به عنوان مثال در فرآیند اخذ ویزای آمریکا شما باید مدارکی را دال بر داشتن اقامت در خارج از خاک آمریکا ارائه دهید و اینکه تصمیم دارید تا پیش از اتمام مدت زمان اعتبار ویزا به کشور خود بازگردید. ذکر این نکته لازم است  که فرد دارنده ویزای توریستی آمریکا مجاز به قبول شغل و فعالیت کاری در خاک این کشور نخواهد بود.

ویزای کار آمریکا Work Visa

برای فعالیت و کار قانونی در آمریکا به صورت موقت، شما به نوع خاصی از ویزای آمریکا احتیاج دارید که براساس نوع کاری که می‌خواهید انجام دهید صادر می‌شود. از این رو درخواست متقاضیان دسته‌های H، L ، O ، P و Q باید از طریق سازمان USCIS مورد تائید قرار گیرد. در عین حال باید پیش از درخواست و اپلای کردن برای ویزای کار آمریکا فرم I-129 توسط سفارت به تائید برسد. پس از آن کارفرما فرم I-797 مبنی بر اطلاعیه تائید درخواست دریافت خواهد کرد. سپس زمانی که شما برای مصاحبه حضوری در محل سفارت آمریکا حاضر می‌شوید، میبایست فرم I-129 و کپی فرم I-797 را با خود به همراه داشته باشید. انواع ویزای آمریکا برای مقاصد کاری به شرح زیر می باشد:

برای دریافت ویزای آمریکا از نوع H1-B شما ملزم به داشتن حداقل مدرک کارشناسی در تخصص کاری مورد نظر هستید و سازمان USCIS صحت درخواست استخدام شما برای شغل تخصصی و داشتن مهارت وتوانایی لازم برای انجام آن را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. لذا، کارفرما ملزم به پر کردن درخواست شرایط کار در سازمان Department of Labor  آمریکا برای مشخص نمودن شرایط و قوانین قرارداد استخدام شما به عنوان کارمند خواهد بود.

این نوع از ویزای آمریکا به کارفرمایان آمریکایی این اجازه را خواهد داد تا زمانی که کارگران بومی آمریکایی در دسترس نباشند، از کارگران خارجی برای مشاغل فصلی و موقت در زمینه کشاوری بهره‌مند گردد. از این رو کارفرمایان آمریکایی ملزم به پر کردن فرم درخواست I-129 از جانب شما می‌باشند.

این نوع از ویزای آمریکا در زمان کمبود نیروی کار آمریکایی، به آن دسته از متقاضیان واجد شرایطی که برای مشاغل موقتی و فصلی در آمریکا درخواست داده‌اند اعطا می‌گردد.

این نوع از ویزای آمریکا برای آن دسته از افرادی می باشد که قصد دارند تا برای مدت زمان حداکثر ۲ سال به منظور دریافت دوره آموزشی یک کارفرمای آمریکایی به این کشور پا بگذارند. شما می‌توانید طی بازه زمانی ذکر شده، دستمزدی از بابت گذراندن دوره کارآموزی در آمریکا دریافت کنید اما این موضوع نباید سبب ایجاد شرایط اشتغال مولد یا همان productive employment شود.

چنانچه شما از دارندگان ویزای آمریکا نوع H هستید، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال مجرد شما امکان دریافت ویزای H-4 و همراهی شما در خاک آمریکا را خواهند داشت. اما باید ذکر کنیم که همسر و فرزندان نامبرده اجازه کار در این کشور را نخواهند داشت.

این نوع از ویزای آمریکا مناسب آن دسته از کارکنان شرکت‌های بین‌المللی می باشد که قرار است به صورت موقت به شعبه اصلی، وابسته و یا جنبی کمپانی انتقال یابند. اما شایان ذکر است که تنها افرادی واجد شرایط درخواست و دریافت این نوع از ویزای آمریکا هستند که دارای سمت مدیریتی و یا اجرایی باشند و همچنین دارای اطلاعات کامل و مهارت کافی پست کاری مربوطه در شرکت و یا شعبه مستقر در آمریکا باشد. در عین فرد متقاضی درخواست این نوع از ویزا باید تا ۳ سال قبل از اپلای کردن ویزای آمریکا به طور مستمر برای حداقل یکسال به استخدام شرکت بین‌المللی مذکور درآمده باشد.

چنانچه دارنده ویزای آمریکا نوع L هستید، همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال شما می‌توانند با دریافت ویزای L-2 وارد خاک آمریکا شوند. چنانچه همسر دارنده ویزای L تمایل به انجام فعالیت کاری در آمریکا داشته باشد، ملزم به ارسال فرم I-765 و هزینه درخواست خواهد بود. اما در عین حال فرزندان مجاز به انجام کار در خاک آمریکا نخواهند بود.

این نوع از ویزای آمریکا مختص افرادی با توانایی‌های خارق‌العاده در زمینه‌های علوم، آموزش، هنر، تجارت و ورزش و یا دستاوردهای استثنایی و قابل توجه در زمینه تولیدات رسانه تلویزیونی و انیمیشن می باشد.

این نوع از ویزای آمریکا به ورزشکاران، هنرمندان حوزه سرگرمی و پرسنل پشتیبان اضطراری که برای اجرا به ایالات متحده آمریکا آمده‌اند تعلق می‌گیرد.

چنانچه قصد دارید تا در طرح‌های تبادل فرهنگی بین‌المللی آمریکا برای مقاصد ارائه آموزش، موقعیت استخدام، به اشتراک‌گذاری تاریخچه فرهنگی و آداب و رسوم کشور مبدا شرکت کنید، می‌توانید برای این نوع از ویزای آمریکا درخواست دهید. درخواست این نوع از ویزای آمریکا باید توسط اسپانسر این طرح پر شده و مورد تائید سازمان USCIS قرار گیرد.

ویزای تحصیلی آمریکا Student Visa

متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های امریکا ملزم به داشتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه و یا کالج مربوطه می باشند. زمانی که درخواست این افراد مورد ارزیابی و موافقت دپارتمان پذیرش دانشگاه قرار گیرد، مدارک تائیدیه برای الحاق به درخواست ویزای تحصیلی امریکا برای ایشان ارسال خواهد شد. بدین ترتیب دانشجویان واجد شرایط می‌توانند از زمان شروع تاریخ فرم I-20 طی ۱۲۰ روز برای ویزای آمریکا درخواست دهند و همچنین این امکان را دارند تا ظرف ۳۰ روز از شروع I-20 برای سفر خود اقدام کنند. در مجموع ویزای دانشجویی آمریکا دارای انواع زیر است:

ویزای آمریکا نوع F-1
این نوع از ویزای آمریکا برای آن دسته از متقاضیانی می باشد که قصد ادامه تحصیل در مدارس مورد تائید آمریکا و یا دوره‌های آموزش زبان انگلیسی را دارند. این ویزا زمانی مورد نیاز می باشد که که طول دوره تحصیلی فرد بیش از ۱۸ ساعت در هفته باشد. همچنین این نوع از ویزای آمریکا برای دانش آموزان بین‌المللی که قصد شرکت در مقطع راهنمایی و دبیرستان دولتی امریکا را دارند صادر می‌گردد؛ اما دانشجوی مذکور تنها می‌تواند برای ۱۲ ماه در آن مدرسه به تحصیل بپردازد.
ویزای امریکا نوع M-1
این نوع از ویزای آمریکا مناسب متقاضیانی می باشد که قصد شرکت در دوره‌های آموزشی غیر آکادمیک، فنی و حرفه‌ای و یا کارآموزی را در خاک امریکا دارند. دارندگان ویزای A ، E ، H-4 ، F-2 ،G، J-2 ، L-2 و M-2 آمریکا و یا سایر ویزاهای زیر دسته Nonimmigrant این کشور می‌توانند در مقاطع دولتی ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان این کشور ثبت‌نام کنند. دانشجویانی که به منظور استراحت خاک کشور امریکا را برای مدت ۵ ماه و یا بیشتر ترک کنند، در صورتی که فعالیت‌های خارج از آمریکای آنها به تحصیلات‌شان مرتبط نباشد، ممکن است موجب از دست رفتن وضعیت ویزای F-1 و یا M-1 تحصیلی‌شان گردد.
ویزای تبادل آمریکا Exchange visitor Visa

شهروندان غیر امریکایی می‌توانند برای شرکت در طرح‌هایexchange  به ایالات متحده آمریکا سفر کنند. اما باید این موضوع را ذکر کنیم که پیش از درخواست ویزای آمریکا باید به طور رسمی مورد تائید و موافقت اسپانسر برنامه تبادل آمریکایی قرار بگیرید. بازدیدکنندگان واجد شرایط طرح exchange  آمریکا از ویزای نوع J این کشور برخوردار می‌گردند. این ویزا به منظور ارتقا و اشاعه دانش و مهارت‌های مختلف طراحی شده و شرکت‌کنندگان شامل موارد زیر می‌گردند:

 • معلمان
 • دانشجویان مقاطع دانشگاهی و عالی تحصیلی
 • پروفسورها و اساتید
 • محققان و پژوهشگران
 • کارآموزان حرفه‌ای
 • بازدیدکنندگانی با اهداف سفر، مشاوره، تحقیق و سایر موارد
ویزای ترانزیت و یا خدمه کشتی Ship crew or transit Visa

ویزای ترانزیت آمریکا شامل دو نوع می‌شود که در ادامه به توضیح‌شان می‌پردازیم:

 • ویزای ترانزیت نوع C

این نوع از ویزای آمریکا مختص متقاضیانی می باشد که قصد دارند از طریق ایالات متحده آمریکا به کشوری دیگر سفر کنند و چنانچه بخواهند در نیمه راه دوستان و یا اقوام خود را ملاقات کنند ملزم به دریافت جواز مربوط به آن هستند؛ که در این مورد خاص ملزم به داشتن شرایط لازم برای اخذ ویزای B-2 خواهند بود.

 • ویزای خدمه کشتی نوع D

این نوع از ویزای آمریکا برای کارکنانی می باشد که بر روی کشتی و یا در هواپیما مشغول خدمت هستند. این دسته از متقاضیان عموما از ترکیبی از هر دو نوع ویزای ترانزیت و خدمه C-1 و یا نوع D استفاده می‌کنند. چنانچه فرد مذکور در حال خدمت در فضای خارج از محدوده آمریکا و جزایر  Outer Continental Shelf متعلق به این کشور باشد واجد شرایط برای دریافت ویزای B-1 آمریکا به جای ویزای خدمه خواهد بود؛ آن دسته از خدمه‌ای که در بازه استراحت و تعطیلی پروازها و یا کشتی‌ها به خاک آمریکا وارد می‌شوند، ملزم به اخذ ویزای B-1 و یا B-2 آمریکا خواهند بود.

ویزای کارکنان و مبلغان مذهبی  Religious worker Visa

آن دسته از متقاضیانی که قصد کار در حوزه مذهبی کشور آمریکا را دارند ملزم به درخواست ویزای آمریکا از نوع R برای بازه زمانی موقت هستند. افراد واجد شرایط دریافت این نوع از ویزا شامل اشخاص مورد تائید نهادهای مشخص در امریکا برای هدایت فعالیت‌های مذهبی می‌گردند.

ویزای کارمند داخلی آمریکا Domestic employee Visa

خدمتکاران شخصی و یا داخلی که ملزم به همراهی کارفرمایان در خاک آمریکا هستند، واجد شرایط برای دریافت ویزای آمریکا نوع B-1 محسوب می‌شوند. کارکنان این نوع از ویزا شامل موارد زیر می‌گردند:

 • خدمتکاران خانه
 • ملازم و پیشخدمت مخصوص
 • خدمتکار Footmen
 • سرآشپزها
 • پیشخدمت Butler
 • رانندگان شخصی
 • پرستار بچه
 • پرستار سالمند و یا مادر
 • باغبان
 • همراهان و گماشتگان تحت قرارداد

شایان ذکر است که خدمه دیپلمات‌های خارجی و یا نیروهای رسمی دولتی واجد شرایط برای ویزای آمریکا نوع A-3 و یا G-5  هستند.

ویزای رسانه و روزنامه‌نگار آمریکا Media and journalist Visa

این نوع از ویزای آمریکا به آن دسته از متقاضیان غیر مهاجری اختصاص دارد که نماینده رسانه‌ای خارجی هستند و قصد دارند تا برای بازه‌ای کوتاه‌مدت و فعالیت در امور مربوط به حرفه خود به این کشور سفر کنند؛ اما شایان ذکر است که این دسته از متقاضیان ملزم به داشتن دفترخانه در کشوری خارجی هستند. البته چنانچه بازدیدکنندگان با اهداف زیر قصد سفر به این کشور را داشته باشند، ویزای توریستی یا همان Visitor Visa برای ایشان صادر می‌شود:

 • شرکت در یک کنفرانس و یا جلسه
 • سخنرانی به عنوان مهمان
 • شرکت در فعالیت‌های آکادمیک و تحصیلی
 • خرید تجهیزات رسانه
 • تعطیلات

در عین حال در صورتی که متقاضیان برای فعالیت‌های زیر قصد سفر به امریکا را داشته باشند ویزای کاری موقت آمریکا برایشان صادر می‌گردد:

 • فیلمبرداری و تولید محتوای بصری برای امور تجاری، سرگرمی و یا تبلیغات
 • بازخوانهای متنی، کتابداران و طراحان صحنه
 • رویدادهای صحنه، تلویزیون و مسابقان سوالی
 • تولید محتوای هنری رسانه

شایان ذکر است که همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال و مجرد این افراد با استفاده از ویزای آمریکا نوع B-2 قادر به همراهی ایشان هستند. در مجموع برای درخواست هر یک از انواع ویزای آمریکا باید به این موضوع توجه کنید که به دلیل حجم بالای درخواست‌ متقاضیان کشورهای آسیایی، مهاجرت‌های غیرقانونی و مسائل پناهندگی، طی چندسال اخیر گذراندن روند وقت سفارت و اخذ ویزای این کشور با سختی‌های فراوانی برای ایرانیان عزیز همراه شده است.

سابقه سفر مناسب و موجه نظیر وجود ویزای مولتی شینگن در پاسپورت متقاضی، تمکن مالی عالی و قابل استناد، توانایی ارائه اسناد مالی و ملکی، برنامه سفر دقیق، توانایی توجیه آفیسر پرونده مبنی بر بازگشت به کشور مبدا پیش از تمام شدن اعتبار ویزا و نکات متعدد دیگر، همگی جزء مواردی می باشد که در ویزا شدن پرونده شما تاثیر به سزایی خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای دانشجویی

برای درخواست ویزای F یا M باید موارد زیر را ارسال کنید:

 • فرم الکترونیکی ویزا (DS-160)
 • گذرنامه معتبر برای سفر به ایالات متحده با تاریخ اعتبار حداقل شش ماه بیشتر از مدت اقامت مورد نظر خود در ایالات متحده (مگر اینکه توافق نامه های خاص کشور معافیت ارائه دهد).
 • یک عکس (5cmx5cm) که در شش ماه گذشته گرفته شده باشد.
 • رسیدی که مبلغ پرداخت 160 دلار آمریکا برای پرداخت هزینه درخواست مهاجرت را که به ارز محلی پرداخت می شود را نشان می دهد.
 • فرم تأیید شده I-20 از مدرسه یا برنامه شما.
 • علاوه بر این موارد، باید نامه تعیین وقت مصاحبه را نیز تأیید کنید
 • همچنین می توانید هرگونه مدارک اضافه را که معتقدید مفید است ارائه نمایید.

نحوه درخواست ویزای دانشجویی آمریکا به این شرح است:

مدارک و اسناد لازم برای اخذ ویزای توریستی آمریکا

 • یک عکس (5cmx5cm) که در شش ماه گذشته گرفته‌شده است.
 • رسیدی که مبلغ 160 دلار آمریکا برای هزینه درخواست مهاجرت پرداخت شده است.
 • فرم الکترونیکی ویزا غیر مهاجرت (DS-160) «
 • گذرنامه معتبر برای سفر به ایالات‌متحده با تاریخ اعتبار حداقل شش ماه فراتر از مدت اقامت موردنظر

فرم الکترونیکی ویزا غیر مهاجرت (DS-160) را تکمیل کنید.

هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنید.

قرار ملاقات خود را برنامه‌ریزی کنید.

برای برنامه‌ریزی قرار ملاقات خود به اطلاعات زیر نیاز دارید:

 • شماره گذرنامه
 • شماره رسید هزینه ویزا
 • شماره بارکد ده‌رقمی از صفحه تأیید DS-160 شما

در تاریخ و زمان مصاحبه ویزا به سفارت ایالات‌متحده یا کنسولگری مراجعه کنید.

ازآنجایی‌ که ایالات‌متحده امریکا در ایران سفارت یا کنسولگری ندارد شما برای مصاحبه باید به سفارت آمریکا در شعب زیر مراجعه کنید.

• سرکنسولگری ایالات‌متحده، آنکارا، ترکیه • سرکنسولگری ایالات‌متحده، ایروان، ارمنستان • سرکنسولگری ایالات‌متحده، دبی، امارات متحده عربی

اسناد پشتیبانی

اسناد پشتیبان تنها یکی از عوامل بسیاری می باشد که یک کنسولگری در مصاحبه شما در نظر خواهد گرفت. مأمورین کنسولگری هر یک از برنامه‌ها را به‌صورت جداگانه بررسی می‌کنند و در طول تصمیم‌گیری عوامل حرفه‌ای، اجتماعی، فرهنگی و سایر موارد را در نظر می‌گیرند. مأمورین کنسولگری ممکن است اهداف و موقعیت‌های خاص شما، وضعیت خانواده و برنامه‌ها شما را در کشور محل اقامت خود بررسی کنند. هر پرونده به‌صورت جداگانه موردبررسی قرار می‌گیرد و طبق قانون هر بررسی در نظر گرفته می‌شود.

 اسناد نادرست ارائه ندهید. تقلب یا عدم صداقت می‌تواند باعث عدم صدور ویزا شود. سفارت ایالات‌متحده یا کنسولگری این اطلاعات را در دسترس کسی قرار نمی‌دهد و محرمانه بودن اطلاعات را حفظ می‌کند.

اسناد و مدارک اضافی برای اخذ ویزای توریستی آمریکا

 • اثبات درآمد فعلی، پرداخت مالیات، دارایی یا مالکیت تجاری.
 • برنامه سفر و یا توضیحات دیگری درباره سفر برنامه‌ریزی‌شده شما.
 • نامه‌ای از کارفرمای شما در مورد موقعیت، حقوق و دستمزد، مدت کار، هرگونه تعطیلات مجاز و اهداف تجاری، در صورت وجود
 • سوابق کیفری / دادگاه مربوط به هرگونه دستگیری یا محکومیت در هرکجا، حتی اگر حکم خود را تمام کرده‌اید یا بعداً مورد عفو قرار گرفتید.
علاوه بر این، بر اساس هدف سفر، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:
 • آخرین نتایج مدرسه، نسخه‌ها و مدرک تحصیلی
 • اجازه‌نامه از طرف مدرسه یا دانشگاه
 • نامه استخدام
 • اجازه‌نامه کارفرما
 • شواهدی از موقعیت شما در شرکت
 • کپی‌های مربوط به اثبات وضعیت اقوام خود (مثلاً کارت سبز، گواهینامه تابعیت، ویزای معتبر و غیره)
 • اگر قبلاً در ایالات‌متحده بوده‌اید، هرگونه سندی كه گواه وضعیت مهاجرت یا ویزا شما باشد.

اسناد پشتیبان متقاضیان مراقبت از پزشکی

اگر می‌خواهید برای معالجه پزشکی به ایالات‌متحده سفر کنید، باید علاوه بر اسناد ذکرشده در بالا مستندات زیر را ارائه دهید و مواردی که ممکن است افسر کنسولگری نیاز داشته باشد: • تشخیص پزشکی از یک پزشک محلی که در مورد ماهیت بیماری شما و دلیل نیاز به درمان در ایالات‌متحده را توضیح دهد. • نامه پزشک یا مرکز پزشکی در ایالات‌متحده که ابراز تمایل به معالجه این بیماری خاص و جزئیات در مورد طول و هزینه پیش‌بینی‌شده درمان (ازجمله هزینه پزشکان، هزینه بستری در بیمارستان و کلیه هزینه‌های مربوط به پزشکی) می‌کند. • بیانیه‌ای از مسئولیت مالی از طرف افراد یا سازمانی که هزینه‌های حمل‌ونقل، پزشکی و زندگی شما را پرداخت می‌کند. اشخاصی که پرداخت این هزینه‌ها را تضمین می‌کنند باید اثبات توانایی خود در انجام این کار را ارائه دهند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار آمریکا

 • گذرنامه معتبر که باید برای کل مدت اقامت خود در ایالات‌متحده و شش ماه بعد از بازگشت معتبر باشد.
 • عکس ویزا ایالات‌متحده – که باید هنگام پر کردن فرم درخواست آنلاین، بارگذاری کنید.
 • شماره رسید که می‌توانید در دادخواست تأییدشده خود برای یک کارگر غیر مهاجر (فرم I-129) که کارفرمای شما ثبت کرده است، پیدا کنید.
 • فرم تأیید که شما درخواست ویزای غیر مهاجرت خود را تکمیل کرده‌اید (فرم DS-160).
 • رسید که ثابت می‌کند هزینه درخواست را پرداخت کرده‌اید. برای ویزاهای کاری ایالات‌متحده، هزینه درخواست 190 دلار است. ممکن است هزینه‌های اضافی نیز وجود داشته باشد که برای موقعیت مکانی شما اعمال می‌شود.
 • اثبات اینکه بعد از پایان کار در ایالات‌متحده به کشور خود بازخواهید گشت.
 • ارائه وضعیت اقتصادی خود
 • روابط خانوادگی شما
 • اقامتگاهی که قصد بازگشت به آن را دارید

دلایل ریجکتی ویزای آمریکا:

 • دادن اطلاعات ناقص یا اشتباه به سفارت
 • ناقص بودن مدارک
 • اشتباه کردن در انتخاب ویزا
 • داشتن ابهام در هدف متقاضی
 • قادر نبودن به اثبات تمکن مالی
 • جعل اسناد و مدارک
 • وجود سوء پیشینه کیفری
 • اشتباهات حین مصاحبه (دادن جواب های نامربوط و یا ارائه اطلاعات اضافی و یا بی احترامی به مصاحبه کننده)