کار در کانادا بدون مدرک تحصیلی

مطالعه مقاله آموزشی درباره کار در کانادا بدون مدرک تحصیلی از بلاگ مهاجرت پارسه بین الملل

مهاجرت کاری به کانادا

کار در کانادا بدون مدرک تحصیلی کانادا با کمبود نیروی کار مواجه است. به‌همین دلیل بخش زیادی از نیاز خود به نیروی کار را از طریق مهاجران تامین می‌کند. آمار مهاجرت کاری به کانادا هم با توجه به این موضوع در این سال‌ها افزایش داشته است.

طبق برنامه 3 ساله کانادا برای پذیرش مهاجران، این کشور در سال‌های 2021 تا 2023، تعداد 1 میلیون و 233 هزار مهاجر می‌پذیرد که حدود 60% از این تعداد مهاجر برنامه‌های کاری وارد کانادا می‌شوند.

مطلب پیشِ رو، راهنمای کامل مهاجرت کاری به کانادا در سال 2023 است که با استفاده از تازه‌ترین اطلاعات و آمار از دقیق‌ترین منابع تهیه کرده‌ایم. اگر فعلاً نمی‌خواهید این متن را تا انتها مطالعه کنید، را پُر کرده تا مشاوران باتجربه ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تان کنند.

در ابتدا نگاهی به بازار کار کانادا می‌اندازیم و مشاغل مورد نیاز این کشور را بررسی می‌کنیم. پس از آن با انواع ویزای کار کانادا و شرایط اخذ آن‌ها آشنا شده و در ادامه هم امتیازبندی و هزینه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم. در پایان هم نگاهی به وضعیت کار و حقوق و دستمزد در کانادا می‌اندازیم.

بازار کار کانادا و مشاغل مورد نیاز

قبل از بررسی شرایط مهاجرت کاری به کانادا، بهتر است نگاهی به وضعیت کار در کانادا و مشاغل مورد نیاز این کشور بیندازیم. کانادا تقریبا 18.5 میلیون نیروی کار فعال دارد که حدود 26% آن‌ را مهاجران تشکیل می‌دهند.

هر شغل و تخصصی که داشته باشید، کانادا یکی از بهترین کشورها برای کار است. با توجه به نیاز گسترده این کشور به نیروی کار، احتمال پیدا کردن کار در این کشور بسیار بالاست.

افرادی که قصد اخذ ویزای کاری کانادا دارند، باید مطمئن شوند شغل آن‌ها در طبقه‌بندی مشاغل کانادا یا لیست ناک کانادا وجود دارد یا خیر؟!

بهترین روش دریافت ویزای کار کانادا بدون مدرک تحصیلی

یکی از روش های محبوب و بسیار متنوع برای مهاجرت به کانادا است. اکثر اتباع خارجی ترجیح می دهند از این برنامه برای مهاجرت به کانادا استفاده کنند. این سیستم برای کمک به مهاجرت افراد خارجی ماهر به کانادا در سریع ترین و مؤثرترین روش ممکن راه اندازی شده است. تحت برنامه اکسپرس اینتری، سه برنامه فرعی مهاجرت به وجود آمد که متقاضیان می توانند از طریق این سه برنامه برای دریافت ویزای کار کانادا بدون مدرک تحصیلی اقدام نمایند:

  • اسکیل ورکر یا نیروی کار متخصص فدرال
  • اسکیل ترید یا نیروی متخصص فنی فدرال
  • تجربه کار کانادایی

هر یک از این سه برنامه شرایط خاص خود را دارند، اما واجد شرایط بودن شما برای سیستم اکسپرس اینتری به شرایط زیر بستگی دارد:

  • سن
  • ملیت
  • توانایی زبان اعضای خانواده
  • سطح دانش
  • شغل
  • پیشنهادات کاری
  • تجربه کاری

یک از معیارهای فوق به شما امکان می دهد در سیستم جامع رتبه بندی امتیاز کسب کنید. هر چه امتیاز شما بالاتر باشد شانس شما برای موفقیت در فرآیند درخواست بیشتر است!

یازده استان از سیزده استان و قلمرو کانادا برنامه ها و الزامات منحصربه فرد خود را دارند که شامل برنامه های تقاضای شغلی نیز می شود که به متقاضیان این امکان را می دهد از طریق برنامه های مرتبط با اکسپرس اینتری و ساده سازی برنامه های مربوط درخواست دریافت ویزا دهند.

مهاجرت کاری به کانا از طریق برنامه فدرال

این برنامه متداول‌ترین روش اخذ اقامت کاری کاناداست. متقاضیان خارجی باید در دو روش اسکیل ورکر (Skilled Worker) و اسکیل ترید (Skilled Trade) از طریق برای اخذ ویزای کار کانادا اقدام کنند.

اسکیل ورکر کانادا (Skilled Worker)

کار در کانادا بدون مدرک تحصیلی کارگران و نیروهای متخصص می توانند با استفاده از برنامه اسکیل ورکر کانادا از طریق برنامه اکسپرس انتری و سیستم امتیازبندی، اقامت دائم کانادا از طریق کار را دریافت کنند.

از جمله شرایط مهاجرت کاری به کانادا در این روش؛ وجود شغل متقاضی در مشاغل سطح A، B یا 0 لیست ناک کانادا، حداقل 1 سال سابقه کار و داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با نمره CLB 7 به بالاست.

اسکیل ترید کانادا (Skilled Trade)

نیروهای متخصص و فنی گروه شغلی B می‌توانند از طریق برنامه اسکیل ترید و شرکت در سیستم امتیازبندی، ویزای شغلی کانادا را دریافت کنند. از جمله شرایط اقامت کاری در کانادا از طریق برنامه اسکیل ترید؛ داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با نمره CLB 5/CLB 4 و سابقه کاری است.

اطلاعات بیشتر درباره اسکیل ترید کانادا را در مطلب زیر مطالعه کنید:

جاب آفر کانادا (Job Offer)

جاب آفر کانادا همان پیشنهاد شغلی است که از سمت یک کارفرمای مورد تایید برای کار در کانادا به متقاضی داده می‌شود. با داشتن شرایط مورد نیاز و پیدا کردن یک پیشنهاد شغلی در کانادا می‌توانید ویزای جاب آفر کانادا یا ویزای کاری کوتاه مدت کانادا بگیرید.

البته یک راه بهتر هم هست! می‌توانید این دعوت نامه کاری کانادا را در سیستم اکسپرس اینتری وارد کرده و امتیاز خود را برای اخذ اقامت کانادا از طریق کار افزایش دهید.

از جمله شهرهای کانادا که هرساله به واسطه جاب آفر نیروهای کار مورد نیاز خود را تامین می‌کند، می‌توان به تورنتو اشاره کرد. توصیه می‎‌کنیم مطلب را در این خصوص مطالعه کنید.

برای پیدا کردن جاب آفر در کانادا می‌توانید از کاریابی‌های کانادایی یا ایرانی کمک گرفته و لیست مشاغل مورد نیاز کانادا را هم به‌صورت مداوم زیرنظر بگیرید.

آخرین مقالات

آخرین اخبار
اشتراک مطلب با دوستان:
برای ویزای تحصیلی از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید