داروشناسی

مطالعه مقاله آموزشی درباره داروشناسی از بلاگ مهاجرت پارسه بین الملل

داروشناسی بسیاری از افراد تمایل دارند. تا در رشته های مرتبط با پزشکی در خارج از کشور تحصیل کنند. کانادا یکی از مقاصد اصلی دانشجویان از ایران و بسیاری از کشورهای جهان است. دانشگاه های کانادا از سطح علمی قوی و امکانات آموزشی بالایی برخوردار هستند. همچنین در این کشور امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و فرانسوی برای دانشجو وجود دارد. تحصیل در رشته داروسازی در کانادا طرفداران بسیاری از سرتاسر جهان دارد. تحصیل در این رشته در کانادا نیازمند داشتن شرایط و پیش نیازهایی است. که ما را ملزم نمود تا در قالب یک مقاله به آن بپردازیم. شما عزیزان در صورتی که پس از مطالعه این مقاله نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ادامه تحصیل داروسازی در کانادا  و پذیرش رشته داروسازی در کانادا داشتید. می توانید از طریق راه های تماس، با ما در ارتباط باشید.

شرایط عمومی تحصیل در رشته داروسازی در کانادا

تحصیل در کانادا در رشته داروسازی، برخلاف ایران نیاز به قبولی در کنکور سراسری ندارد ولی بجای آن نیازمند داشتن پیش نیازهایی است. دانشجوی بین المللی برای تحصیل در رشته داروسازی در کانادا نیاز است مدارک آموزشی خود را به دانشگاه ارائه دهد. یکی از مدارک مورد نیاز داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی است.  دانشجو قبل از شروع تحصیل داروسازی در کانادا نیاز است تا لیسانس در یکی از رشته های علوم پایه مانند بیولوژی (زیست شناسی) از دانشگاه های کانادا داشته باشد.

این دوره لیسانس یک تا سه سال به طول خواهد انجامید و دانشجو پس از آن می تواند در تخصص داروسازی در مقطع لیسانس تحصیل چهار ساله داشته باشد سپس دانشجو می تواند در رشته خود ادامه تحصیل دهد یا با شرکت و گذراندن دوره کارآموزی یک ساله، مجوز داروسازی اخذ نموده و در آخر با قبولی در آزمون ملی داروسازی وارد بازار کار شود. پس در پاسخ به سوال داروسازی در کانادا چند سال است می توان این چنین پاسخ داد که تخصص داروسازی در کانادا 5 ساله می باشد.

آشنایی با رشته داروسازی در کانادا

داروشناسی رشته داروسازی در کانادا یکی از رشته های پر طرفدار به شمار می رود. بر اساس آمارهای اخذ شده، کشور کانادا در حال حاضر دارای 41.661 داروساز، 8.185 تکنسین داروساز و 10.947 داروخانه است. 70% فارغ التحصیلان داروسازی در کانادا پس از تحصیل مشغول به کار در داروخانه ها می شوند، 15% در بخش آموزش، صنعت و بخش های دولتی مشغول به کار شده و 15% باقی مانده نیز در بیمارستان ها کار می کنند. در کشور کانادا به ازای هر 1.300 نفر، یک داروخانه مشغول به فعالیت است. رشته داروسازی یکی از رشته های پردرآمد در کانادا می باشد. در بخش بعدی به بررسی جزئیات تحصیل و پذیرش رشته داروسازی در کانادا خواهیم پرداخت.

دروس رشته داروسازی در کانادا

علاقمندان به رشته داروسازی می توانند. برای تحصیل در این رشته و فراگیری اطلاعات لازم در زمینه نحوه ساخت داروها، کاربرد داروها و تاثیر آنها بر بدن انسان همچنین شرایط نگهداری داروها، برای مهاجرت کانادا اقدام نمایند. با توجه به اینکه دانشگاه های کانادا هر کدام روال تدریس و آموزش خاصی را دارند. پس دروس رشته داروسازی در کانادا در هر دانشگاه متفاوت می باشد. اما در اغلب دانشجویان رشته داروسازی در کانادا برای گذراندن دوره تحصیلی خود نیاز به گذراندن. دروس تخصصی و یادگیری مهارتهای شغلی دارند، از جمله:

مهارتهای کلینیکی

دانش درمانی

فیزیولوژی

میکروبیولوژی

بیوشیمی

پاتوفیزیولوژی

فارماکولوژی

مراقبت های دارویی

بیشتر بخوانید: میکروبیولوژی در کانادا

گرایش های رشته داروسازی در کانادا

داروشناسی داروسازی یکی از برترین رشته های علوم پزشکی است. که علاقمندان بسیاری را به خود جذب نموده است. متقاضیان بین المللی برای تحصیل در رشته داروسازی می توانند گرایش های مختلف این رشته را انتخاب کنند. داروشناسی، تولید دارو، فارماکوگنوزی، فرمولاسیون دارویی، داروساز بیمارستان، فناوری دارویی، مراقبت دارویی، داروسازی بالینی، داروسازی فیزیکی، شیمی دارویی، صنایع داروسازی، داروسازی تحقیقاتی، سم شناسی و اقتصاد و مدیریت دارو، از گرایش های رشته داروسازی در کانادا می باشند. برخی از این گرایش ها بسیار کاربردی و پرطرفدار می باشند. و برخی دیگر نظیر گرایش اقتصاد و مدیریت دارو طرفداران کمی به خود جذب نموده است. در زیر در مورد گرایش ها بیشتر توضیح داده شده است.

آخرین مقالات

آخرین اخبار
اشتراک مطلب با دوستان:
برای ویزای تحصیلی از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید