اطلاعات لازم برای سفر دانشجویان بین المللی به کانادا در طول همه گیری کرونا

مطالعه مقاله آموزشی درباره اطلاعات لازم برای سفر دانشجویان بین المللی به کانادا در طول همه گیری کرونا از بلاگ مهاجرت پارسه بین الملل

هر آنچه قبل از عزیمت به کانادا باید بدانید

با توجه به راهنمای سفر دانشجویان بین المللی به کانادا، دانشجویان بین المللی یا اعضای خانواده آنها که با اهداف غیر اختیاری تصمیم سفر به کانادا را دارند در صورت داشتن علائم COVID-19 مجاز به پرواز نمی باشند. اگر علائم در بدو ورود به کانادا ظاهر شود، در این صورت ممکن است به فرد اجازه ورود به کانادا را ندهند یا اینکه  برای معاینه پزشکی به بیمارستان انتقال داده شود.

اعضای خانواده که به دلایل غیر اختیاری از جمله کمک به استقرار دانشجو در کانادا تصمبم سفر دارند شامل افراد زیر می شوند:

  • همسر
  • فرزندان وابسته
  • والدین یا سرپرست قانونیِ متقاضیانی که زیر سن قانونی می باشند

علاوه بر مجوز تحصیل (study permit) یا تأییدیه مجوز تحصیل، دانشجویان نیازمند دریافت مجوز سفر نیز می باشند. بعد از اعطای مجوز سفر توسط IRCC، در صورتی که شرایط در موسسه محل تحصیل، استان یا قلمرو تغییر نماید این مجوز ممکن است لغو گردد.

برنامه های قرنطینه

بر اساس راهنمای سفر دانشجویان بین المللی به کانادا، دانشجویان و اعضای خانواده همراه آنها بعد از ورود به کانادا میبایست به مدت 14 روز قرنطینه شوند. این برنامه قرنطینه اجباری شامل افراد زیر سن قانونی نیز می گردد. بنابراین والدین یا سرپرستان باید اطمینان داشته باشند که قبل از قرستادن فرزندشان به کانادا، برنامه مناسبی برای قرنطینه این افراد مد نظر قرار داده باشند.

افراد قبل از آمدن به کانادا باید یک برنامه قرنطینه ای که شامل محل قرنطینه و نحوه دسترسی به مایحتاج اساسی مانند غذا و دارو تنظیم نمایند و هنگام ورود به کانادا این برنامه را به مأموران مرزبانی ارائه نمایند. مکان هایی با محل زندگی مشترک، مانند خوابگاه ها، برای محل قرنطینه قابل قبول نمی باشند. در صورتی که در محل قرنطینه افراد دیگری زندگی می کنند میبایست در حد امکان یک اتاق خواب و سرویس بهداشتی جداگانه برای قرنطینه فراهم گشته باشد.

همچنین باید فاصله فیزیکی از سایر اعضای خانه رعایت گردد و ضد عفونی مکرر سطوح انجام گردد.افراد قرنطینه شده می بایست از حضور در فضاهای عمومی و مشترک خودداری نمایند همچنین علاوه بر رعایت فاصله فیزیکی، باید از تماس با افراد مسن و افرادی که بیماری زمینه ای دارند یا دارای نقص ایمنی هستند، جلوگیری کنند. همچنین از دانشجویان بین المللی خواسته می شود که تحت پوشش بیمه درمانی باشند. اگر تحت پوشش نباشند، می توانند قبل از عزیمت به کانادا برای دریافت یک بیمه خصوصی که شامل پوشش COVID-19 هم باشد اقدام نمایند.

مجازات شکستن قرنطینه

مجازات های شکستن قرنطینه شامل جریمه نقدی تا 750،000 دلار و شش ماه زندان می باشد. اگر کسی در اثر شکستن قرنطینه باعث بیماری یا خطر مرگ زود هنگام فرد دیگری شود، احتمال دارد تا یک میلیون دلار جریمه نقدی شود و تا سه سال هم حبس داشته باشد.

اشتراک مطلب با دوستان:
برای ویزای تحصیلی از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید