ویزای توریستی سینگل و مولتی آمریکا

مطالعه مقاله آموزشی درباره ویزای توریستی سینگل و مولتی آمریکا از بلاگ مهاجرت پارسه بین الملل

ویزای توریستی آمریکا در دو نوع اصلی B1 و B2 صادر می‌گردد، هر نوع از این ویزاهای توریستی آمریکا نیز با توجه به تعداد دفعات مجاز برای ورود به آمریکا به دو دسته ویزای توریستی سینگل و ویزای توریستی مولتی (چند بار ورود) تقسیم می‌گردند. مدت اعتبار ویزاهای توریستی مولتی آمریکا زیاد می باشد و بعضا تا ده سال نیز اعتبار دارد؛ اما مدت اعتبار ویزای توریستی سینگل آمریکا کم است (حداکثر شش ماه) و متقاضی با داشتن ویزای سینگل آمریکا فقط یکبار می‌تواند وارد کشور آمریکا گردد.

 شرایط اخذ ویزای توریستی آمریکا

یکی از شرایط مهم و اساسی برای اخذ ویزای توریستی آمریکا، اثبات این موضوع می باشد که قصد اقامت طولانی مدت در آمریکا را نخواهید داشت و پس از اتمام مدت تعیین شده به کشور خود باز می‌گردید. به این منظور می بایست به نکات زیر توجه کنید:

بودن وابستگی به میهن خود : این موضوع را می‌توان با ارائه اسناد ملکی به نام شخص متقاضی و یا گواهی داشتن یک کار معتبر اثبات کرد. معمولا داشتن کار مناسب و یا داشتن دارایی های ملکی دلایل خوبی برای نشان دادن وابستگی به کشور مبدا هستند و ارائه اسناد ترجمه شده آن ها می‌تواند شانس موفقیت شما را در اخذ ویزای توریستی آمریکا افزایش بدهد.

داشتن تمکن مالی کافی : شما می بایست ثابت کنید که برای سفر و اقامت خود در آمریکا به اندازه کافی توانایی مالی دارید و می‌توانید در طول سفر خود به آمریکا از خود و خانواده‌ای که همراه خود آورده‌اید، حمایت مالی نمایید.

توانایی سفر به کشورهای همسایه ایران برای انجام کارهای سفارت و ویزا : به دلیل اینکه ایران و آمریکا با یکدیگر روابطه دیپلماتیک ندارند، ایالات متحده در ایران سفارتی ندارد. بنابراین تمامی افرادی که قصد دریافت ویزای توریستی آمریکا را دارند می بایست در یکی از سفارت خانه های آمریکا در کشورهای خارجی، درخواست ویزای خود را ارائه دهند. جهت انجام قسمتی از فرآیند درخواست ویزا لازم می باشد از اکثر متقاضیان ویزا در بخش کنسولی سفارت مصاحبه ای بعمل آید. در هنگام مصاحبه نیز از شما انگشت نگاری و تصویربرداری دیجیتالی انجام خواهد شد.

 میزان تمکن مالی برای اخذ ویزای توریستی آمریکا

واقعیت این می باشد که هیچ مقدار ثابت و تعیین شده ای برای میزان تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای توریستی آمریکا وجود ندارد. هدف از ارائه گواهی تمکن مالی، اثبات این موضوع می باشد که از عهده مخارج سفر و اقامت خود و خانواده‌تان برمی‌آیید . در صورتی که کوچکترین شکی در مورد اثبات تمکن مالی شما وجود داشته باشد، افسر کنسولی درخواست ویزای توریستی شما را ریجکت خواهد کرد. بنابراین در مورد اثبات تمکن مالی خود این موضوع حساسیت زیادی به خرج دهید.

برای اثبات تمکن مالی خود می‌توانید از گزارش گردش مالی بانکی، برگه های رسمی سهام و یا اسناد ملکی استفاده نمایید. شما باید به این وسیله نشان دهید که برای هزینه‌هایی همچون بلیط رفت و برگشت، تهیه محل اقامت، بیمه درمانی، هزینه های سفر و … پول کافی دارید. معمولا برای یک سفر 15 روزه به آمریکا حدود 5 الی 6 هزار دلار به بالا پول نیاز می باشد، بنابراین باید اثبات کنید که برای یک سفر 15 روزه حدود همین مقدار توانایی مالی خواهید داشت. در صورتی قبل از مراجعه به سفارت بلیط رفت و برگشت هواپیما را تهیه کنید و هتل محل اقامت خود را از قبل رزرو نمایید، تاثیر بیشتری بر روی افسر کنسولی خواهید گذاشت و این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که از تمکن مالی کافی برخوردار می باشید.

در صورتی که هدف شما از سفر به آمریکا دیدار خانواده و دوستان می باشد، می‌توانید از آن‌ها یک دعوت نامه رسمی دریافت نمایید که نشان می‌دهد در طول اقامت شما در آمریکا این افراد در خانه خود از شما میزبانی خواهند کرد و هزینه های اقامت شما در آمریکا را بر عهده خواهند گرفت. این نیز یک روش دیگر می باشد که به کمک آن می‌توانید به خوبی تمکن مالی خود برای اخذ ویزای توریستی آمریکا را اثبات نمایید.

اشتراک مطلب با دوستان:
برای ویزای تحصیلی از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید