ورک پرمیت کانادا را در فرودگاه دریافت کنید

مطالعه مقاله آموزشی درباره ورک پرمیت کانادا را در فرودگاه دریافت کنید از بلاگ مهاجرت پارسه بین الملل

اغلب مسافران کانادا به علت محدودیت های مسافرتی کانادا در زمان شیوع کرونا نمی توانستند برای ورک پرمیت در مرز ورودی کانادا اقدام نمایند. ولی در حال حاضر آنها می توانند برای این ورک پرمیت اقدام نمایند به شرط اینکه شرایط خاصی را دارا باشند.

اتباع خارجی که اجازه سفر به کانادا را دارند اجازه دارند برای ورک پرمیت اقدام نمایند. این افراد شامل افراد کاملا واکسینه شده و اعضای خانواده نزدیک شهروندان کانادایی یا افراد دارای اقامت دائم و شامل افرادی می باشند که پیشنهاد کاری معتبر در کانادا را دارند. مسافران می بایست از ویزای اقامت موقت معاف باشند یا از آمریکا، گرینلند یا سنت پیر و میکلون St Pierre and Miquelon آمده باشند و شرایط دیگر را داشته باشند.

هر فرد خارجی می تواند مجاز به دریاف ورک پرمیت کانادا باشد، حتی افرادی که واکسینه نشده اند. اما افرادی که واکسینه شده اند به احتمال بیشتر از محدودیت های سفر معاف می گردند.

چه افرادی واجد شرایط ورک پرمیت کانادا می باشند؟

نیروی کار موقت خارجی باید قبل از سفر به کانادا ورک پرمیت خود را دریافت نمایند. اگر پیشنهاد کاری در کانادا را دارید، و به عنوان کارگر کشاورزی فصلی یا مراقبت از افراد در منزل کار نمی کنید و یکی از شرایط زیر را دارید می توانید برای ورک پرمیت در مرز ورودی درخواست نمایید:

_ اگر برای کار در کانادا نیازی به ویزای اقامت موقت ندارید:

اگر شغل شما جز برنامه IMP باشد. از طریق این برنامه کارفرمایان می توانند بدون نیاز به ارزیابی تاثیر بازار کار LMIA اتباع خارجی را استخدام نمایند. ارزیابی تاثیر بازار کار سندی می باشد که نشان می دهد هیچ شهروند یا فردی که اقامت دائم کانادا را دارد برای این شغل وجود ندارد.

_ اگر شهروند یا ساکن دائمی آمریکا، گرینلند یا سن پیر و میکلون می باشید:

اتباع خارجی یا ساکنان دائمی این کشورها می توانند در مرز ورودی برای ورک پرمیت درخواست نمایند، اگر شغل آنها بخشی از برنامه ویزای کار IMP یا نیروی کار موقت خارجی باشد.

در مرز ورودی کانادا چه مدارکی نیاز می باشد؟

اگر شغل شما در برنامه نیروی کار موقت باشد و شما نیاز به ارزیابی تاثیر بازار کار دارید، زمانی که در مرز کانادا هستید باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

* پیشنهاد شغلی شما

* یک کپی از ارزیابی تاثیر بازار کار و شماره آن LMIA

* اثبات اینکه شما می توانید وظایف مربوط به شغل را انجام دهید مثل مدارک تحصیلی و یا تجربه کاری.

اگر شما به دنبال کار در کبک هستید نیاز به گواهی انتخاب در کبک دارید.

اگر شغل شما در برنامه ویزای کار IMP باشد و نیازی به دریافت تاثیر بازار کار ندارید، باید مدارک زیر را در مرز کانادا با خود به همراه داشته باشید:

* پیشنهاد شغلی شما

* شماره پیشنهاد شغلی شما از کارفرما

* اثبات عدم نیاز به ارزیابی تاثیر بازار کار

* اثبات اینکه می توانید وظایف شغلی خود را انجام دهید مثل مدرک تحصیلی و یا تجربه کاری

اگر شما نیازی به ارزیابی تاثیر بازار کار ندارید و به دنبال کار در کبک هستید نیازی به گواهی انتخاب کبک ندارید.

اگر زمانی که شما خارج از کانادا می باشید ورک پرمیت شما تمام شده بود، در صورت اینکه واجد شرایط باشید می توانید برای ورک پرمیت در مرز ورودی درخواست دهید. شما می بایست به افسر مهاجرت نشان دهید که همه شرایط لازم برای این درخواست را دارید.

اشتراک مطلب با دوستان:
برای ویزای تحصیلی از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید