شغل های مورد نیاز در آمریکا 2021

مطالعه مقاله آموزشی درباره شغل های مورد نیاز در آمریکا 2021 از بلاگ مهاجرت پارسه بین الملل

1-توسعه‌دهنده نرم‌افزار

توسعه‌دهندگان نرم‌افزار که یکی از اصلی‌ترین شغل های مورد نیاز در آمریکا در پنج سال آینده می باشد، وظیفه تحقیق، طراحی، اجرا و مدیریت نرم‌افزارها را عهده دا هستند. آن‌ها برای پروژه‌های برنامه‌نویسی گزارش تهیه می کنند، نرم‌افزارها را آپدیت می‌نمایند، مشکلات موجود را برطرف و با مهندسان نرم‌افزار در خصوص رابط کاربری نرم‌افزارها مشورت می‌نمایند. برای استخدام در این موقعیت شغلی داشتن مدرک کارشناسی در رشته علوم کامپیوتر، مهندسی نرم‌افزار و یا دیگر رشته‌های مرتبط الزامی می باشد، همچنین متقاضیان باید مهارت‌های برنامه‌نویسی قوی داشته و سوابق شغلی مناسبی ارائه نمایند.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 105000 دلار

2-متخصص آمار و داده

متخصص و تحلیلگر آماری با استفاده از تئوری‌های موجود به استخراج داده‌های مفید برای حل مشکلات جهان می‌ پردازد.

متقاضیان استخدام در این موقعیت شغلی می بایست مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌های ریاضی یا آمار داشته باشند و برخوردار از مهارت‌های کار با داده، محاسبه و جبر خطی باشند.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 83000 دلار

3-تحلیلگر امنیت اطلاعات

امنیت اطلاعات وظیفه نظارت بر مسائل امنیتی در سیستم‌های کامپیوتری را دارا می باشد. آن‌ها خلل‌های امنیتی را شناسایی کرده و و از وقوع مشکلات امنیتی برای سیستم جلوگیری می‌نمایند. بدین منظور این افراد نرم‌افزارهای امنیتی متفاوت را بر سیستم نصب  کرده تا از زیرساخت‌های اطلاعاتی و سیستمی محافظت نمایند.

متقاضیان استخدام در این موقعیت شغلی میبایست دارای مدرک کارشناسی علوم کامپیوتر، برنامه‌نویسی یا دیگر رشته‌های مرتبط باشند. آشنایی با مفاهیمی چون فایروال، آنتی‌ویروس، پروکسی و SIEM الزامی می باشد.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 81000 دلار

4-فیزیوتراپی

متقاضیان استخدام در این رشته می بایست دکتری تخصصی در حوزه فیزیوتراپی داشته باشند، آزمون NPTE را با موفقیت پاس نمایند و مجوزهای دولتی مربوط را برای فعالیت در این حوزه دریافت کرده باشند.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 74000 دلار

5-مدیریت خدمات درمانی و بهداشتی

فراهم آوردن راهنمایی‌ها و شرایط لازم برای فعالیت بیمارستان‌ها، سیستم سلامت و یا دیگر سازمان‌های مرتبط با خدمات درمانی از مهم‌ترین وظایف مدیران مراکز خدمات درمانی می باشد.

داشتن مدرک کارشناسی مدیریت خدمات درمانی، مدریت تجاری و یا دیگر رشته‌های مرتبط برای استخدام در این موقعیت‌های شغلی الزامی می باشد. همچنین این افراد دانش کافی در حوزه اصطلاحات پزشکی و قواعد بهداشتی را باید دارا باشند.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 70000 دلار

6-توسعه‌دهنده وب

این افراد با زبان‌های برنامه‌نویسی همچون HTML، CSS و جاوا آشنایی داشته و به کمک آن‌ها وبسایت‎‌هایی را برای مشتریان خود طراحی می‌نمایند و یا صفحه‌های از پیش موجود را آپدیت می‌نمایند. از دیگر وظایف این گروه شناسایی مشکلات وبسایت و تست فیدبک کاربران می باشد.

داشتن حداقل مدرک کاردانی در رشته‌های توسعه وب، طراحی وب، برنامه‌نویسی یا دیگر رشته‌های مرتبط برای استخدام در این موقعیت شغلی الزامی می باشد و تسلط در زبان‌های برنامه‌نویسی همچون جاوا،HTML, CSS و MySQLاز اصلی‌ترین مهارت‌های مورد نیاز می باشد.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 72000 دلار

7-پرستار ثبت شده (رجیستر شده)

RM ها پرستارانی می باشند که مجوز مربوطه فعالیت را در کشور مقصد خود دریافت کرده و وظیفه مدیرت داروها، انجام آزمایشات تشخیصی و همکاری با دیگر کارکنان حوزه بهداشت به منظور حداکثر رساندن مراقبت از بیماران را بر عهده دارند.

متقاضیان استخدام در این موقعیت شغلی می بایست لیسانس پرستاری و گواهی رسمی دولتی برای فعالیت در این حرفه را داشته باشند.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 70000 دلار

8-مشاور مالی

مشاوران مالی با توجه به شرایط بازار به متقاضیان خود راهنمایی‌های مالی ارائه می دهند.

داشتن مدرک کارشناسی در رشته امور مالی یا دیگر رشته‌های مرتبط به همراه دانش کافی در حوزه سنایع مالی، بیمه و تجربه فروش از شرایط الزامی برای استخدام در این موقعیت شغلی می باشد.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 66000 دلار

9-کارشناس تحقیق در عملیات

جمع‌آوری و تحلیل داده‌های برگرفته شده از سیستم‌های علمیاتی به منظور توسعه نرم‌افزار برای گزارشات، جمع‌آوری دانش تخصصی لازم از دیگر کارمندان به منظور افزایش بهره‌وری سیستم‌های عملیاتی، استفاده از شبیه‌سازی‌های آماری برای تحلیل و تعریف مشکلات عملیاتی، خلق مدل‌های ریاضی به منظور مشکلات اجرایی بالقوه و ارائه مشاوره به مدیران رده بالا در خصوص تصمیم‌گیری از مهم‌ترین وظایف این گروه شغلی می باشد.

داشتن مدرک کارشناسی در رشته تحقیق عملیاتی، آمار، ریاضی و یا دیگر رشته‌های مرتبط برای استخدام الزامی می باشد و متقاضیان میبایست دانش عمیقی در حوزه سیستم‌های کامپیوتری، نرم‌افزارهای تحلیل داده داشته باشند.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 61000 دلار

10-تکنسین پزشکی

وظایف این گروه شامل جمع‌آوری تست‌ها و نمونه‌های آزمایشی جهت تحلیل، شناسایی انواع ناهنجاری‌های سلولی درنمونه‌های آزمایش، تهیه گزارشات دقیق در خصوص نتایج احتمالی، مشارکت با دیگر متخصصان پزشکی به منظور تشخیص اولیه، برقراری محیط کاری سالم بر اساس رویه‌ها و قواعد بهداشتی و … می باشد.

داشتن مدرک کارشناسی در رشته تکنولوژی پزشکی یا علوم آزمایشگاهی الزامی می باشد، همچنین دانش پیشرفته در حوزه زیست شناسی و شیمی به همراه سوابق کاری مرتبط برای استخدام در این موقعیت شغلی پیشنهاد می شود.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 56000 دلار

11-راننده کامیون

وظیفه ی رانندگان کامیون  جابه‌جایی محموله‌های باری مواد غذایی، دارویی و … را از محلی به محل دیگر می باشد.

استخدام در شغل رانندگی کامیون نیازمند تحصیلات زیادی نمی باشد و تنها با دارا بودن دیپلم دبیرستان در صورتی که مجوزهای مربوطه را دریافت کرده اید، از سوابق رانندگی خوبی برخوردار باشید و تست عدم اعتیاد را داده باشد، می‌توانید برای موقعیت‌های شغلی مربوطه درخواست دهید.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 57000 دلار

12-دستیار فیزیوتراپی

دستیار فیزیوتراپی وظیفه تنظیم دستگاه‌ها و حفظ محیطی پاکیزه برای درمان بیماران و روزش‌های مورد نیاز آن‌ها را عهده دار می باشد. داشتن دیپبم دبیرستان و گواهی کمک‌های اولیه از تنها شرایط مورد نیاز برای استخدام در این موقعیت شغلی می باشد.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 33000 دلار

13-کارگر ساخت و ساز

کارگران ساخت و ساز با ابزارهای گوناگونی برای ساخت سازه‌های مختلف همچون ساختمان‌ها، خانه‌ها، پل‌ها و… کار کرده و مسئولیت‌هایی مانند بار زدن و تخلیه ابزار آلات مورد نیاز، پاک کردن محل از زباله‌ها، ایجاد فوندانسیون و پیرنگ، کمک در استفاده از ماشین‌الات سنگین و کنترل ترافیک ناحیه به کمک تابلوهای مخصوص در حال ساخت و ساز را  بر عهده دارند.

داشتن دیپلم دبیرستان، گواهی کار با مواد اولیه سنگین و تمایل به شرکت در دوره‌های آموزشی از شرایط اصلی مورد نیاز برای استخدام در این موقعیت شغلی می باشد.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 31000 دلار

14-دستیار پرستاری

دستیاران پرستاری که آن‌ها را با عنوان CNA نیز خطاب می کنند، تحت نظر پرستاران رجیستر شده در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کار کرده و به مراقبت از بیماران مشغول هستند. گرفتن علائم حیاتی بیمار، دادن غذا به بیماران، جابه‌جایی و تغییر تخت‌ها، رسیدگی به وضعیت پاکیزگی بیماران و ثبت گزارش از وضعیت بیمار به طور روزانه از مهم‌ترین مسئولیت‌های این گروه شغلی می باشد.

برخلاف پرستاران ثبت شده، دستیاران نیازی به داشتن مجوز تخصصی ندارند و تنها با داشتن دیپلم دبیرستان و برخورداری از برخی مهارت‌های شخصی همچون صبر، آرام ماندن در شرایط بحرانی، روابط بین فردی و قدرت بدنی کافی امکان استخدام را دارند.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 28000 دلار

15-مراقبت‌های خانگی

پرستاران حوزه مراقبت‌های خانگی در منزل مشتریان خود به آن‌ها برای انجام فعالیت‌های روزانه کمک می‌نمایند. این مراقبت‌ها شامل مراقبت‌های بهداشتی و حفظ پاکیزگی شخصی، گرفتن علائم حیاتی، مدیریت داروها، همکاری با پرستاران یا پزشکان در جهت اجرای دستورالعمل‌های درمانی، کارهای خانگی سبک، مشاهده و گزارش وضعیت فرد به صورت روزانه یا هفتگی می باشد.

اگرچه برای استخدام در این موقعیت شغلی نیازی به تحصیلات تخصصی نمی باشد, ولی بعضی از متقاضیان ترجیح می‌دهند تا فردی را استخدام نمایند که گواهی‌های حرفه‌ای در این زمینه را کسب کرده باشد.

متوسط حقوق در آمریکا: ساعتی 12 دلار

اشتراک مطلب با دوستان:
برای ویزای تحصیلی از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید