تبدیل ویزای توریستی به اقامت کانادا یا ویزای تحصیلی یا ویزای کار کانادا

مطالعه مقاله آموزشی درباره تبدیل ویزای توریستی به اقامت کانادا یا ویزای تحصیلی یا ویزای کار کانادا از بلاگ مهاجرت پارسه بین الملل

آیا تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت امکان پذیر است؟

در شرایطی خاص امکان تبدیل ویزای مولتی به اقامت دائم در کانادا وجود دارد که به بررسی آنها خواهیم پرداخت. اگر شخصی با ویزای مولتی وارد کشور کانادا شود و بعد با شخصی که کانادایی می باشد یا از قبل سکونت دائم کانادا را گرفته است ازدواج کند. در این شرایط اداره مهاجرت کشور کانادا باید موضوع را تائید نماید.

شرایط دیگر زمانی می باشد که شخص قبل از آن که به کشور کانادا سفر کرده باشد برای گرفتن اقامت دائم اقدام کرده باشد و جواب نهایی زمانی صادر شده باشد که وی به عنوان توریست به کانادا سفر کرده باشد، در این حالت می تواند ویزای خود را تبدیل نماید.

لازم به ذکر است که در قانون کشور کانادا اصلا چیزی تحت عنوان تبدیل ویزا وجود ندارد. طبق  قوانین کشور کانادا اگر کسی با ویزای مولتی یا همان ویزای توریستی وارد این کشور  شود ، نمی توان نوع ویزای خود را در داخل خاک این کشور تغییر بدهد. البته شخص می تواند به کشور کانادا سفر کند و وکیل مهاجرت وی خارج از خاک کانادا برای گرفتن ویزای کار یا تحصیل و اقامت دائم اقدام نماید، اما این تصوری که شخص بعد از ورود به کشور کانادا می تواند به راحتی نوع ویزای خود را تبدیل کند خیالی بیش نیست و سال ها می باشد دفاتر مهاجرت نا معتبر به واسطه همین افراد بسیاری را فریب داده اند و پول های کلان به دست آورده اند.

نکته جالب دیگر این می باشد که حتی اگر فرد دارنده ویزای توریستی کانادا قبل از ورود به این کشور، در کشور مبدا برای ویزای کار درخواست داده باشد و پاسخ این تقاضا در زمان حضور وی در کانادا صادر شود، فرد باید از کانادا خارج شود و بار دیگر با ویزای کار وارد این کشور شود. این بدان معنا می باشد که داشتن ویزای توریستی و اقامت موقت در خاک کانادا مزیت و امتیازی برای دریافت ویزای تحصیلی، ویزای کار و یا اقامت دائم کانادا نخواهد بود.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ویزای توریستی کانادا برای کار، زندگی یا تحصیل در کانادا نمی باشد. اگر در هنگام ورود به خاک کانادا افسر مرزی مستقر در فرودگاه احساس کند، هدف شما از ورود به کانادا، اقامت طولانی مدت می باشد می‌تواند از ورودتان به این کشور جلوگیری کند.

بر اساس قوانین کشور کانادا، دارندگان ویزای توریستی می‌توانند حداکثر تا ۶ ماه در این کشور بمانند ولی گاهی افسر مرزی مستقر در فرودگاه بنا بر تشخیص خود این زمان را کوتاه تر می‌کند و فرد باید در زمان مقرر خاک کانادا را ترک نماید.

با ویزای توریستی هر فرد می‌تواند در دوره‌های آموزشی کمتر از ۶ ماه کالج های کانادا شرکت نماید.

حضور شخص در کانادا برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور تنها یک مزیت دارد و آن اینکه می‌توانید از نزدیک با کالج‌ها و موسسات علمی این کشور در ارتباط باشد و حین بررسی شرایط، مقدمات دریافت ویزای تحصیلی کانادا را فراهم آورد.

با ویزای توریستی کانادا حتی امکان اجازه کار داوطلبانه را نخواهید داشت.

چگونه می توان ویزای مولتی کانادا را به ویزای تحصیلی تبدیل کرد؟

در شرایطی بسیار خاص اگر شخصی که به کانادا سفر کرده باشد کمتر از هیجده سال سن داشته باشد می تواند ویزای توریستی یا مولتی خود را به ویزای تحصیلی تبدیل نماید و تا پایان زمان تحصیل خود در کانادا ماندگار بشود.

اگر شخص متقاضی در یکی از واحدهای آموزشی کانادا درسی را به عنوان پیش نیاز گذرانده باشد و از طریق همان واحد آموزشی پذیرش گرفته باشد، این امکان را دارد تا  ویزای مولتی خود را به ویزای تحصیلی تبدیل نماید.

چگونه می توان ویزای مولتی کانادا را به ویزای کاری تبدیل کرد؟

با صداقت کامل احتمال تبدیل ویزای مولتی کانادا به ویزای کار در این کشور بسیار پائین می باشد. البته در شرایطی بسیار خاص و نادر می توان این کار را انجام داد. در واقع فردی که با ویزای توریستی کانادا وارد این کشور شده است، اجازه کار ندارد، مگر به شرط های زیر:

اشتراک مطلب با دوستان:
برای ویزای تحصیلی از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید