امکان اقامت بعد از تحصیل در 4 کالج نیوبرانزویک

مطالعه مقاله آموزشی درباره امکان اقامت بعد از تحصیل در 4 کالج نیوبرانزویک از بلاگ مهاجرت پارسه بین الملل

برنامه آزمایشی جدید نیوبرانزویک برای فارغ التحصیلان بین المللی

نیوبرانزویک یک برنامه آزمایشی جدید را برای فاغ التحصیلانی که از چهار کالج حرفه ای خصوصی فارغ التحصیل شده باشند، ارائه داده است. هدف این برنامه دادن اقامت دائم برای دانشجویان بین المللی می باشد که در یکی از 19 رشته تحصیلی تعیین شده فارغ التحصیل شده باشند.
از تاریخ 12/1/1400 دانشجویان بین المللی که از کالج آتلانتیک، کالج شرقی، کالج مک کنزی یا کالج اولتون فارغ التحصیل شده اند و دریکی از 19 رشته مورد نظر تحصیل کرده باشند، می توانند از طریق برنامه مهاجرت استانی اقدام نمایند.

برنامه اقامت بعد از تحصیل در نیوبرانزویک

جزئیات و شرایط مورد نیاز این برنامه در پاییز منتشر می گردد. دولت نیوبرانزویک از طریق بیانیه خبری اعلام کرد که این برنامه آزمایشی برای فارغ التحصیلان موسسات آموزشی تعیین شده ای است که واجد شرایط برنامه ورک پرمیت بعد از فارغ التحصیلی نمی باشند. این برنامه مخصوص موسسات آموزشی تعیین شده نیروبرانزویک می باشد که حداقل پنج سال این رشته های تحصیلی را داشته اند و برنامه های تحصیلی واجد شرایط را در زمینه های زیر ارائه می دهند:

_ کارگران خدمات اجتماعی

_ مربیان و دستیاران کودکان

_ دستیاران آموزشی

_دستیاران مراقبت های بهداشتی

_ خدمتکار خانه

_ پرستاران

_ امدادگران و مشاغل مربوطه

_ تکنسین های آزمایشگاه

_ تکنسین های آزمایشگاه و آسیب شناسان

_ دستیاران اجرایی پزشکی

_ برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگان وب

_ طراحان وب سایت

_ تکنسین های شبکه های کامپیوتری

_ تکنسین های پشتیبانی از کاربران کامپیوتری

_ تکنسین های حسابداری و دفتر داران

_ کارمندان حقوق و دستمزد

_ حمل کنندگان و گیرندگان

_ تامین کنندگان و سرپرستان تدارکات

_ هماهنگ کنندگان تدارکات تولید

 

برنامه آزمایشی جدید یک توافق با (Opportunities NB (ONB بزرگترین شرکت توسعه و تجارت نیوبرانزویک با اداره مهاجرت کانادا می باشد.

آرلن دان وزیر فرصت های NB در مطبوعات گفت: ما خیلی خوشحالیم که یک راه خلاقانه برای نیوبرانزویک ایجاد شده و باعث حفظ دانشجویان بین المللی می گردد.

با افزایش رقابت برای نیروی کار ماهر، امکان اخذ اقامت برای دانشجویان بین المللی قطعی می باشد.

قبل از دوران کرونا، مهاجرت یکی از منابع اصلی برای رشد جمعیت و نیروی کار در نیوبرانزویک بود. این استان در سال 2019 حدود 6000 مهاجر برای اقامت دائم را پذیرفت. تا سال 2020 این تعداد به 2740 نفر کاهش پیدا کرد و بین ژانویه تا ماه ژوئن 2021 حدود 1470 نفر تازه وارد اقامت دائم را دریافت کردند. این کاهش به علت محدودیت های سفر برای جلوگیری از شیوع کرونا و تاخیر در بررسی پرونده های مهاجرتی در اداره مهاجرت کانادا می باشد.

اشتراک مطلب با دوستان:
برای ویزای تحصیلی از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید