ترجمه مدارک

فهرست اطلاعات درباره ترجمه مدارک

خدمات ترجمه رسمی و غیر رسمی 

 پارسه بین الملل آتیه ویژن  کلیه خدمات ترجمه رسمی و غیر رسمی به مشتریان و دانشجویان متقاضی را انجام میدهد ارائه سرویس ترجمه اسناد و مدارک و اخذ تاییدات ترجمه های انجام شده از سوی قوه قضاییه و وزارت امور خارجه می باشد.  ترجمه و تایید اسناد و مدارک با سرعت بالا / کیفیت و دقت بالا /حفاظت از مدارک مشتریان / مناسبترین قیمت ترجمه برای دانشجویان عزیز با ۱۰% تخفیف محاسبه میگردد

فرایند ترجمه مدارک برای پذیرش در دانشگاه ها

پذیرش در دانشگاه ها مانند بسیاری از فعالیت های دانشگاهی نیازمند یکسری از قواعد مربوط به خود است. لیکن اولین قدم برای اینکه روند پذیرفته شدن در یک دانشگاه را در دستور کار قرار دهیم، ترجمه مدارک است. برای این کار می بایست مدارکمان به زبان دانشگاه مربوطه که غالبا انگلیسی است ترجمه شوند. این کار بوسیله دارالترجمه های رسمی که مورد تایید دادگستری است، انجام می شود. در ادامه به ذکر مراحل ترجمه مدارک می پردازیم.

مراحل ترجمه مدارک

باید مدرک اصلی خود را از نهاد مربوطه بگیریم. از طرفی فراموش نکنیم که مدارک ما دارای مهر و امضا معتبر دانشگاه باشد. مثلا در مورد ریزنمرات دانشگاهی، فقط در صورتی قابل ترجمه رسمی است که دارای مهر و امضا معتبر دانشگاه باشد. ترجمه مدارک بدون مهر اکثرا غیر رسمی است که دانشگاه های کانادا و آمریکا اینگونه مدارک را غیر رسمی می دانند.

پس از گرفتن مدارک از دانشگاه محل تحصیلمان، باید مدارک به تایید وزارت علوم برسند. بنابراین مدارک علاوه بر اینکه دارای مهر و امضا از دانشگاه محل تحصیل است، حتما باید دارای مهر برجسته ازوزارت علوم یا وزارت بهداشت باشد.

پس از تایید مدارک توسط وزارت علوم، باید مدارک به دارالترجمه های رسمی فرستاده شوند تا ترجمه مدارک برایمان انجام شود.

مانند اسم، فامیل، تاریخ و …

برخی از مواقع ممکن است دانشگاه مقصد تاکید کند: “مدارک ترجمه شده باید به تایید مراجع قضایی برسد.” بنابراین در اسرع وقت مدارک را باید به تایید وزارت دادگستری یا وزارت خارجه برسانیم. معمولا دارالترجمه ها این کار را انجام می دهند. بهتر است از دارالترجمه ها خواسته شود که مهر وزارت خارجه را پای مدارک ما قرار دهند. حاجت به گفتن نیست که اکثر استان ها یک نمایندگی وزارت خارجه در استانداری دارند که دارالترجمه ها با گرفتن هزینه اضافی این کار را انجام می دهند.

پس از تایید توسط مراجع قضایی، مدارک را به دانشگاه محل تحصیلتان ببرید و سپس مهر و موم کنید. مدرک مهر و موم شده به تنهایی، مدرک رسمی حساب می شود.

برای ویزای تحصیلی از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید