بورسیه تحصیلی آمریکا

در زیر لیستی از برگزیده بورس‌های تحصیلی ایالات متحده برای دانشجویان بین المللی بیان شده‌است. برخی از آنها توسط دولت ایالات متحده، برخی توسط سازمان‌های خصوصی و برخی دیگر توسط موسسات خاص تأمین می گردند.

بورسیه تحصیلی چیست؟

بورسیه تحصیلی به کمک‌های مالی گفته می‌شود که از سوی دانشگاه‌ ها، دولت و یا خیریه ‌ها به افراد واجد شرایط از جمله استعدادهای درخشان تعلق می‌گیرد و این افراد نیازی به بازپرداخت این هزینه‌ها ندارند. انواع مختلفی از بورسیه‌ها وجود دارد که می‌توان آنها را به دو گروه، فاند کامل (full fund) و فاند جزئی (partial fund) تقسیم‌ نمود. مورد اول بدون فعالیت‌های جانبی بوده و بورسیه داده شده کل هزینه‌های دانشجو را تأمین می‌کند، ولی مورد دوم تنها بخشی از هزینه‌ها را پوشش می‌دهد.

برنامه دانشجویان خارجی فولبرایت (Foreign Fulbright Student Program)
برنامه فولبرایت، بورس‌های تحصیلی کامل ایالات متحده می باشند که به آن دسته از دانشجویان بین المللی که می‌خواهند مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری بگیرند تعلق می‌گیرد. همچنین این بورسیه‌ ها می‌توانند به مقاطع پایین ‌تر از کارشناسی ارشد هم اختصاص یابند و هزینه‌ شهریه، کتاب ‌های درسی، بلیط هواپیما، کمک هزینه زندگی و بیمه درمانی را پوشش ‌دهند.
بورسیه‌ های دانشکده امهرست (َAmherst College Scholarships)
هم اکنون دانشکده امهرست یک برنامه کمک مالی مبتنی بر نیاز دانشجویان اجرا می‌نمایدکه به دانشجویان بین المللی نیازمند مالی کمک می‌رساند. پس از پذیرش، نیاز مالی دانشجو مشخص می گردد. سپس یک جایزه کمک مالی که برابر نیاز دانشجو می باشد, به او داده میشود. این جایزه گاهی "بسته کمکی" خطاب می‌شود، چراکه ممکن است هم شامل کمک‌های شخصی (اشتغال) و هم کمک هدیه (بورس و کمک هزینه) باشد.
بورسیه‌ های دانشگاه آمریکا
دانشگاه آمریکا (AU)، تعداد محدودی بورس‌های تحصیلی سخاوتمندانه را به دانشجویان ممتاز بین المللی ورودی سال اول مقطع کارشناسی ارشد اعطا می‌نماید. این بورسیه تحصیلی از 6000 دلار تا 25000 دلار آمریکا برای هر سال تحصیلی (قابل تمدید با توجه به شرایط) می‌باشد.
برنامه کمک هزینه تحصیلی همفری (Hubert Humphrey Fellowship Program)
این برنامه‌ی کمک هزینه تحصیلی، یک سالِ پربار و حرفه ‌ای را برای متخصصان باتجربه‌ از سراسر جهان فراهم می‌آورد. این افراد براساس قدرت رهبری و تعهدشان به خدمات اجتماعی، چه در بخش‌های دولتی و چه در بخش‌های خصوصی، انتخاب می ‌گردند. بورسیه داده شده به این دانشجویان، کلیه هزینه‌ های آنها را پوشش می‌دهد.
بورسیه ‌های تحصیلی دانشگاه کلارک (Clark University Scholarships)
دانشگاه کلارک، ارائه دهنده برنامه محققان جهانی می باشد که درِ آن به‌ روی متقاضیان سال اول (نه دانشجویان انتقالی) که حداقل چهار سال در خارج از کشور تحصیل کرده‌ و شهروندان بین المللی بوده و در مدارس ایالات متحده تحصیل کرده‌اند، باز می باشد. این بورس تحصیلی از 15000 دلار تا 25000 دلار در سال (مشروط بر رعایت استانداردهای دانشگاهی تا چهار سال قابل تمدید است) بوده و تضمین 2500 دلار مشمول پرداخت مالیات برای یک کارآموزی پرداخت شده یا کمک هزینه تحقیقاتی که به‌ منظور گرفتن اعتبار تحصیلی در طول تابستان می باشد.
بورسیه‌ های تحصیلی دانشکده Berea
دانشکدهBerea تنها مدرسه در ایالات متحده می باشد که 100% بودجه 100% دانشجویان بین المللی ثبت نام شده را برای سال اول تحصیلی تأمین می‌نماید. ترکیب کمک‌ های مالی و بورس‌های تحصیلی؛ هزینه ‌های مربوط به شهریه، اتاق، کمیسیون و سایر هزینه‌ ها را پرداخت مینماید. در سال‌های بعدی، از دانشجویان بین المللی انتظار می‌رود که سالانه 1000 دلار بابت هزینه ‌های خود پس‌انداز نمایند. این دانشکده برای دانشجویان بین المللی کار تابستانه تدارک می‌بیند تا بتوانند به این هدف برسند.
بورسیه ‌های دانشکده داتموث (Dartmouth College Scholarships)
این دانشکده نیاز کلیه دانشجویان فارغ ‌التحصیل پذیرفته شده، از جمله دانشجویان سایر کشورها را تامین می نماید. دانشکده داتمورت بورسیه و وام‌ هایی را در دسترس دانشجویان بین المللی قرار می‌دهد که کمک هزینه سفر به ایالات متحده را نیز شامل می‌ شود.
بورسیه‌ های دانشکده کلمبیا
دانشکده کلمبیا، بورسیه‌ ها و جوایزی را به دانشجویان بین المللی برجسته می دهد. این جوایز به صورت کمک هزینه نقدی به یکباره اعطا شده و یا 15 %_100% شهریه را تقبل می نمایند.
بورسیه‌ های دانشگاه Colby-Sawyer
کالج Colby به دانشجویان بین المللی واجد شرایط، کمک‌ های مالی ارائه می‌دهد. ارزش بورسیه تحصیلی طبق توانایی تحصیلی (تعیین شده در GPA) تعیین شده و سالانه از 20000 دلار تا 26000 رده بندی می‌گردد. این دانشگاه نیازهای مالی را به ‌طور کامل تامین نمی نماید.
اشتراک مطلب با دوستان:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
برای مهاجرت از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید