آشنایی با شهرهای آمریکا

بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی

برای درک بیشتر از شرایط و امکانات زندگی در هریک از شهرهای آمریکا افراد با توجه به هدف خود باید فاکتورهای مختلفی مانند استانداردهای زندگی، امکانات رفاهی، اجتماعی و تفریحی، شرایط کسب و کار، امنیت، شرایط تحصیل و … را مد نظر قرار دهید.

شهر آستین سومین سال متوالی می باشد که عنوان بهترین مکان برای زندگی در آمریکا را به خود اختصاص داده است. این شهر زیبا به نوعی مرکز اجرای موسیقی و فعالیت های هنری است، از دلایل مهم رشد جمعیت در این شهر استانداردهای بالای زندگی، موقعیت های شغلی مناسب، امنیت و رفاه اجتماعی است.

دنور تنها ۱ ساعت از رشته کوه های راکی فاصله دارد و یکی از مراکز اصلی برای ورزش های زمستانی به حساب می آید. از نظر آزادی اجتماعی و شرایط کسب و کار دنور در بین بهترین شهرهای آمریکا قرار دارد. از طرف دیگر موقعیت های شغلی مناسب به همراه هزینه های منطقی زندگی در دنور این شهر را به یکی دلنشین ترین مناطق زندگی در آمریکا تبدیل کرده است.

فیت ویل قطب اقتصادی ایالت آرکانزاس به حساب می آید، صنایع و شرکت های مطرح این شهر عبارتند از والمارت، مواد غذایی تایسن، سرویس حمل و نقل  جی بی هانت. به دلیل حضور شرکت های مطرح و صنایع متنوع در فیت ویل موقعیت های شغلی بسیار مناسب و ایده الی برای شهروندان ایجاد شده است. هم اکنون فیت ویل در بین ۱۰ شهر برتر آمریکا برای زندگی قرار دارد.

اقتصادی ترین شهرهای آمریکا

نیویورک
نیویورک قلب تپنده اقتصاد آمریکا است و به شهر فرصت ها معروف است. نیویورک به تنهایی یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان می باشد، شاخص های اقتصادی این کلان شهر با کشورهایی نظیر کانادا و کره جنوبی تقریباً برابر است. تا پایان سال ۲۰۱۷ تولید ناخالص داخلی این ایالت ۱.۵ تریلیون دلار بوده است و امکان دارد این رقم تا سال ۲۰۲۵ از ۲.۵ تریلیون دلار نیز گذر کند.
لس آنجلس
لس آنجلس بزرگترین شهر ایالت کالیفرنیا در آمریکا می باشد، این شهر از شهرت فراوانی در بین ایرانیان برخوردار می باشد و بیشترین تعداد مهاجران ایرانی آمریکا در لس آنجلس زندگی می کنند. قدرت اقتصادی لس آنجلس با بیش از ۹۴۱ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی از لحاظ شاخص اقتصادی با کل اقتصاد عربستان تقریباً برابر می باشد. اقتصاد لس آنجلس بر اساس واردات و صادرات، صنایع سرگرمی (خصوصاً فیلمسازی)، هوافضا، فناوری و گردشگری می باشد.
شیکاگو
شیکاگو سومین شهر پرجمعیت ایالات متحده آمریکا و یکی از مراکز اصلی اقتصادی، حمل و نقل و فرهنگی در این کشور می باشد. این شهر تأثیر زیادی در آموزش، سرگرمی و سیاست کشور دارد. شیکاگو به شهر آسمانخراش ها معروف است. شیکاگو با تولید ناخالص سالیانه به میزان ۶۱۱/۵ میلیارد دلار سومین قدرت اقتصادی در آمریکا است.

زیباترین شهرهای آمریکا

بهترین شهرهای آمریکا برای تحصیل

طیق رتبه بندی سازمان جهانی QS تعداد ۷ دانشگاه از ۱۰ دانشگاه برتر جهان در آمریکا قرار دارند. از طرف دیگر بیش از ۳۰ درصد از ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان در آمریکا قرار دارند. علاوه بر این استانداردهای بالای زندگی و شرایط ایده ال کار و زندگی آمریکا را به مقصد نهایی بسیاری از دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است.

۳ شهر محبوب و کم هزینه جهت تحصیل دانشجویان بین المللی به شرح زیر می باشد:

اشتراک مطلب با دوستان:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
برای مهاجرت از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید