احتمال تولید واکسن چینی کرونا در کانادا

به نقل از رویترز، شرکت CanSino Biologics چین، شرکتی که یکی از محدود گزینه های تولید واکسن کرونا در مرحله آزمایش بالینی به شمار می روزد درحالی همکاری با شورای تحقیقات ملی کانادا برای هموارسازی مسیر آزمایشات بالینی در کانادا است.

شورای تحقیقات ملی کانادا اعلام کرد که فرایند تولید واکسن مورد نظر شرکت CanSino را در یکی از تاسیسات دولتی در کانادا تقویت خواهد کرد و اینکه این شرکت درحال آماده سازی خود به منظور انجام آزمایش بالینی این واکسن است.

درصورت نتیجه بخش بودن این واکسن، همکاری بین دو طرف می تواند باعث دسترسی سریع شهروندان کانادایی به واکسن ضدکرونا شود. داده های آزمایش اولیه به سازمان بهداشت کانادا این اطمینان را داده که واکسن مورد نظر ایمن بوده و تولید داخلی واکسن می تواند دسترسی به آن را تضمین کند.

پیشتر کارگروه شورای دولتی چین برای پیشگیری و مهار شیوع کرونا روز سه‌شنبه اعلام کرد که به‌تازگی انجام آزمایشات بالینی با سه واکسن ویروس کرونا تصویب شده و نتایج تحقیقات بالینی داروهای ضد بیماری کرونا نیز از سوی برخی کشورها پذیرفته شده است.

علاوه بر این «گائو فو» رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین در مصاحبه با تلویزیون  چین از احتمال ورود واکسن جدید کرونا به بازار تا ماه سپتامبر (اواخر تابستان) برای استفاده گروه‌های خاص (از جمله کادر درمانی) خبر داده بود.

برای مهاجرت از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید