سیستم بهداشت و درمان در آمریکا

 

در ایالات متحده آمریکا، مراکز درمانی و پزشکی مخلوطی از مراکز درمانی دولتی و خصوصی هستند. بطور مثال، برخی مراکز پزشکی همانند مراکز اداره کل بهداشت سربازان بازنشسته بطور کامل دولتی هستند، در حالیکه بسیاری از مراکز دیگر (همانند مثلا سامانهٔ بیمارستان مموریال-هرمن) کاملا بصورت خصوصی عمل می‌کنند.

 

برخی مراکز درمانی دیگر نیز (همانند مثلا بیمارستان شراینرز برای کودکان) غیر انتفاعی و وقفی هستند، و برخی دیگر از مراکز (همانند بیمارستان تحقیقاتی اطفال سنت جود) بر جوانب تخصصی مشخصی تاکید ویژه‌ای دارند. قوانین و اساس‌نامه‌های فنی این مراکز از ایالت به ایالت و از موسسه به موسسه تفاوت می‌کند.

 

برخی از این مراکز وابستهٔ مستقیم دانشگاهی هستند (مثل مثلا مرکز پزشکی دانشگاه تگزاس شعبه جنوب‌غربی)، در حالیکه برخی دیگر (مثل مرکز سرطان مموریال اسلون-کترینگ) موسساتی مستقل هستند، و برخی دیگر از این مراکز مجموعه ای گسترده از موسسات متفاوت هستند که از هر دو نوع مذکور هستند (مثل مثلا مرکز پزشکی جنوب تگزاس که از مخلوطی از چهل‌واندی مرکز درمانی در یک ناحیهٔ شهری تشکیل یافته).

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

برای مهاجرت از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید