خرید ملک در آمریکا

در این مقاله به بررسی شرایط خرید ملک در آمریکا برای ایرانیان و جزئیات آن به طور کامل میپردازیم .اگر شما هم قصد خرید املاک و مستغلات در آمریکا را دارید با ما تا پایان این مطلب همراه باشید :

شرایط عمومی و کلی خرید ملک در آمریکا

متقاضیان با  خرید ملک در آمریکا نمی توانند به طور مستقیم اقامت این کشور را از این طریق به دست آورند. برخی از متقاضیان تصور می کنند تنها با خرید املاک و مستغلات در این کشور می توانند موفق به اخذ اقامت یا گرین کارت آمریکا شوند، در صورتی که این موضوع کاملا اشتباه  است. در حقیقت افرادی که قصد دارند در آمریکا ملک خریداری کنند ابتدا باید اقامت دائم امریکا را به دست آورند و پس از آن برای خرید ملک اقدام کنند. البته این امکان نیز وجود داد که افراد با اخذ ویزای توریستی به آمریکا بروند و ملک بخرند اما با این خرید ملک برای آن ها اجازه اقامت کشور آمریکا صادر نمی گردد.

افرادی که متقاضی خرید املاک در آمریکا هستند باید ابتدا از استاندارد های تاثیر گذار بر این نوع سرمایه گذاری آگاهی داشته باشند. در واقع متقاضیان باید قبل از اقدام به هر نوع سرمایه گذاری با بررسی این استاندارد ها از شرایط اقتصادی آن کشور آگاهی داشته باشند. برخی از این استاندارد ها عبارتند از: نرخ مصادره اموال در آمریکا و نرخ کنترل فساد در این کشور که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

نرخ کنترل فساد در امریکا

این نرخ بیانگر وضعیت کنترل فساد در کشور ایالات متحده  آمریکا می باشد. در واقع این نرخ بیان می کند که در این کشور به چه میزانی بر اعمال قدرت توسط افراد قدرتمند و ذی نفوذ برای اخذ منافع شخصی آن ها کنترل دارد. در حال حاضر می توان گفت که کشور امریکا از این نظر در جایگاه نسبتا مناسبی می باشد که البته هنوز با ایده آل فاصله دارد.

نرخ مصادره اموال در آمریکا

این نرخ یکی از مهم ترین نرخ هایی است که برای سرمایه گذاری در یک کشور باید مورد بررسی قرار بگیرد و در واقع نشان دهنده آن است که تا چه میزان کشور میزبان ممکن است به علت های مختلفی همچون تحریم ها و یا تغییر رژیم حکومت اموال سرمایه گذار خارجی ( یعنی شما ) را مصادره نماید. این نرخ بازده ای بین ۱ یعنی کمترین خطر و ۷ یعنی بیشترین خطر را دارد.

این نرخ بین سالهای 2014 تا 2020 بر روی عدد 1 ثابت بوده است بنابراین کمترین خطر ممکن برای سرمایه گذاری را دارد.

شاخص های سرمایه گذاری در کشور آمریکا

برای  خرید املاک و مستغلات در آمریکا باید برخی از شاخص های سرمایه گزاری نیز مورد بررسی قرار بگیرید که در ادامه به بررسی موارد مهم آن میپردازیم

یکی از این شاخصه ی نرخ تورم در کشور آمریکا میباشید که نشان دهنده ی تغییرات در توان خرید و فروش در بازه های زمانی مختلف برای متقاضیان میباشد. لازم به ذکر است در سال های اخیر این نرخ کاهش چشم گیری داشته و شرایط را برای متقاضیان بهتر کرده است.

شاخصه ی بعدی نرخ رشد ناخالص داخلی در کشور آمریکاست که که بیانگر رشد اقتصادی امریکا میباشد. طبق آمار اعلام شده این رقم در سال 2020 رشد چشمگیری داشته است .

یکی دیگر از شاخصه های اقتصادی که بر خرید و فروش ملک در آمریکا دخیل است، نرخ مالیات بر فروش می باشد. طبیعتا شما برای خرید یک ملک یا فروش آن می بایست مالیات بپردازید و اهمیت این نرخ نیز در این امر مشهود است. جالب است بدانید نرخ مالیات بر فروش در کشور آمریکا صفر درصد است.

با توجه به موارد ارائه شده لازم است بدانید که نمی توان گفت خرید ملک در آمریکا یک بیزنس سود آور است، زیرا نه منجر به اقامت می گردد و از طرفی به دلیل پرداخت مالیات برای خرید املاک گران قیمت شاید بهتر باشد در فرصت های دیگر سرمایه گذاری در آمریکا ، بیزنس خود را انجام دهید.

واجدین شرایط خرید املاک در آمریکا

هر شخصی می تواند متقاضی خرید املاک و مستغلات در آمریکا و اخذ اقامت امریکا از طریق خرید ملک اقامت باشد اما امکان اخذ اقامت امریکا تنها به واسطه خرید ملک در آن وجود ندارد. به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم برای خرید ملک در این کشور ابتدا اقامت این کشور را به دست آورید و سپس برای خرید املاک در آمریکا اقدام نمایید. در واقع ویزای خرید ملک امریکا وجود ندارد.

مراحل قانونی خرید ملک در آمریکا

 

ثبت درخواست توسط متقاضی برای خرید ملک

انتخاب ملک مورد نظر جهت خرید

دریافت مشاوره از متخصصان آگاه به امور خرید ملک در آمریکا

تکمیل اسناد مربوط به خرید ملک در دفاتر اسناد رسمی

پرداخت مالیات و انواع فی های دیگر

دریافت ملک از فروشنده

پرداخت هزینه های خرید ملک

 

 

موسسه پارسه بین الملل آتیه ویژن در زمینه ویزای تحصیلی و توریستی دو کشور آمریکا و کانادا فعالیت میکند و مطالب فوق صرفا جهت اطلاعات شما عزیزان در سایت موسسه قرار گرفته است.

اگر قصد اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا و کانادا را دارید میتوانید از مشاوره رایگان ما استفاده کنید

جهت تعیین وقت با شماره های زیر تماس حاصل نمایید :

02186081810

02186085217

09363233366

برای مهاجرت از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید