پاسپورت آمریکایی

در ابتدا باید به این نکته توجه کرد که اعتبار پاسپورت آمریکا در میان دیگر پاسپورت های جهان در چه سطحی قرار دارد؟ برای بررسی این موضوع یک فاکتور بسیار مهم در نظر گرفته می شود و آن این است که با پاسپورت کشور مورد نظر به چه تعداد کشور می توان بدون ویزا سفر کرد؟ پاسپورت کشور های مختلف بر حسب تعداد کشورهایی که می توان بدون ویزا به آنها سفر کرد در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند. در آخرین وضعیت بررسی پاسپورت های جهان کشور آمریکا در رده چهارم این دسته بندی در کنار کشور های اتریش، لوکزامبورگ، هلند، نروژ، پرتغال و انگلستان قرار گرفته است. دارندگان پاسپورت آمریکا و دیگر کشور های این دسته می توانند به ۱۸۶ کشور جهان بدون ویزا سفر کنند.

روش اخذ پاسپورت آمریکایی

اخذ پاسپورت آمریکا راه های مختلفی امکان پذیر است، هر شخص با توجه به شرایط خود و اعضای خانواده باید مناسب ترین روش را انتخاب نماید. معمول ترین روش ها برای اخذ پاسپورت این کشور کار، تحصیل و سرمایه گذاری می باشد، که از بین آن ها برخی از روش ها پس از چند سال اقامت در آمریکا می توانند فرد را به پاسپورت برسانند و برخی دیگر مانند روش تحصیل، در واقع پل ورودی به این کشور هستند و شخص برای اینکه بتواند در نهایت پاسپور آمریکا را کسب نماید باید ویزای خود را به نوع دیگری تبدیل نماید.

اخذ پاسپورت آمریکایی از طریق تحصیل

 

پس از تحصیل شما می بایست وارد یکی از انواع پروسه های مهاجرتی و اقامتی کشور آمریکا شوید. در مورد تحصیل در کشور آمریکا می توان گفت که تحصیل در این کشور هزینه های متوسط تا بالایی دارد. به این شکل که در دانشگاه ها و کالج های متوسط این کشور هزینه ها در حدود سالانه ۱۵ هزار دلار در نظر گرفته می شود و بهترین دانشگاه های این کشور نیز در مقاطع مختلف هزینه سالانه ای در حدود ۵۰ هزار دلار را در بر خواهند داشت.

 

تحصیل در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی بوده و متقاضیان در تمامی مقاطع تحصیلی می توانند برای تحصیل در این کشور اقدام نمایند. نکته قابل توجه در مورد متقاضیان ایرانی این است که هنوز هم ایرانیان می توانند برای تحصیل در کشور آمریکا ویزا دریافت کنند و ویزای تحصیلی مشمول قانون منع سفر ایرانیان به آمریکا نمی باشد. برای دریافت ویزای تحصیلی، شما در اولین گام باید جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا اقدام نمایید.

به این نکته توجه نمایید که با توجه به سختگیری در امر ویزای ایرانیان برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آمریکا شما باید دارای مدرک زبان خواسته شده توسط دانشگاه باشید و همینطور دانشگاه و یا کالجی که از آن اقدام به پذیرش می نمایید شناخته شده بوده و دارای سطح مناسبی باشد. چنانچه پس از تحصیل شما وارد یکی از انواع پروسه های کاری و اقامتی کشور آمریکا شوید می توانید با تبدیل نوع اقامت خود از تحصیلی به کاری درخواست گرین کارت و در نهایت پاسپورت این کشور را بنمایید.

 

 

 

اگر قصد ادامه ی تحصیل در کشور آمریکا را دارید میتوانید با شماره های زیر تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید

فراموش نکنید آینده در دستان شماست

02186081810

02186085217

برای مهاجرت از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید