مزایای تحصیل در آمریکا

 

 

کشور آمریکا با توجه به سیستم اموزشی تراز اول و سطح بالای رفاه در زندگی از اولویت های تحصیلی بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل میباشد.

درمطلب زیر برخی از علل محبوب بودن این کشور برای تحصیل را برمیشماریم 

همچنین اگر نیاز به مشاوره تحصیلی در زمینه ادامه تحصیل در ایالات متحده آمریکا را دارید میتوانید همه روزه بین ساعات 10 الی 18 با شماره های موسسه تماس بگیرید 

همچین از طریق فرم آنلاین میتواند وقت مشاره رایگان را رزرو نمایید تا مشاورین در اولین فرصت با شما تماس بگیرند

پیشرفت علمی و سطح بالای آموزش و تحصیل :

کشور آمریکا یکی از بهترین سیستم‌های تحصیلی دنیا را در تمامی رشته‌ها را در دارد. در مقطع کارشناسی برنامه‌های عالی و متنوع مبتدی و پیشرفته وجود داشته  و در مقطع کارشناسی ارشد نیز دانشجویان در موقعیت کار به‌ صورت مستقیم با افراد خبره مرتبط با رشته تحصیلی خود قرار می‌گیرند و همچنین فرصت‌های متعدد تحقیقاتی فراوانی برای آن‌ها وجود دارد. مدارک صادرشده ازدانشگاه های  این کشور،  برای تمام دنیا معتبر میباشد و این برتری همواره برای متقاضیان کار در سراسر دنیا وجود خواهد داشت . 


تجربه زندگی جمعی در محوطه دانشگاه :

هنگام تحصیل در آمریکا دانشجو قادر به توسعه مدارج تحصیلی خود است و موقعیت آشنایی با فرهنگ‌های مختلف را  نیز دارد. چه در صورت تحصیل در یک کالج خصوصی شهر کوچک یا در دانشگاه خارج از شهر، اکثر دانشگاه‌ها باشگاه‌های دانشجویی (student clubs) و انجمن‌های مختلفی را با توجه به علایق دانشجویان مختلف ارائه می‌نمایند و فرصت آشنایی کامل بافرهنگ آمریکایی و نیز آشنایی با مردم و دوستان جدید را پیدا خواهند کرد .

 

خدمات پشتیبانی برای دانشجویان بین ‌المللی در کشور آمریکا:

 

بسیاری از دانشجویان بین ‌المللی از دفتر حمایت از کمک ‌های دانشجویی جهت وفق دادن خود با فرهنگ، محیط آکادمیک و نیز پاسخ به سؤالات رایج استفاده می‌ نمایند . هدف دفتر دانشجویان بین ‌المللی کمک به دانشجویان می باشد و سرویس‌ های مختلفی در این راستا وجود دارد. در زمان ورود به دانشگاه ، دوره آشنایی توسط دفتر دانشجویان بین ‌المللی دانشگاه ارائه می ‌شود و به سؤالاتی در زمینه ویزا، مسائل مالی، مسکن، کاریابی و… پاسخ داده می‌شود.

 

 

تحصیلات جهانی و چشم اندازه ‌های شغلی – حرفه‌ای بلند مدت :

دانشجویان می‌توانند از تجربه بین ‌المللی به‌عنوان یک مزیت در زمان کاریابی استفاده نمایند . بسیاری از کار فرمایان به دنبال دانش و تجربیات دانشجویان بین ‌الملل (مخصوصاً فارغ ‌التحصیل از دانشگاه‌های آمریکایی و انگلیسی)  می باشند . شرکت ‌های بسیاری در آمریکا به دنبال توسعه خود در بازار های جهانی هستند و آنها اغلب کارمندانی را انتخاب می کنند که مهارت چند زبانی دارند و قادر به برقراری ارتباط با فرهنگ‌های مختلف می‌باشند. لازم به ذکر است که جذب فارغ ‌التحصیلان با شرایط بالا در اکثر کشورهای دنیا مرسوم و رو به ‌پیشرفت است.

 

انعطاف پذیری در کشور آمریکا :

علیرغم اینکه بسیاری از برنامه ‌ها (در دوره‌ های تحصیلی) نیاز به تحویل پروژه به خصوصی دارند، دانشجو می‌تواند از شیوه‌ های جایگزین دیگری برای گذراندن واحد ها استفاده کند. به عنوان مثال course work درس ‌های هنر های لیبرال در مقطع کارشناسی شامل کلاس‌ هایی در زمینه زبان و ریاضی نیز می باشد ولی دانشجو گزینه ‌های مختلفی برای انتخاب زبان موردنظر خود یا نوع ریاضی (حیطه مورد علاقه) و مهارت خود را دارد. در مقاطع پیشرفته و بالاتر وقتی پایان‌ نامه انتخاب می‌شود، این اجازه داده می‌شود تا دانشجو بر حسب علاقه، رشته تحصیلی و کشور موردنظر (در حوزه مورد مطالعه) تمرکز کند.

 

سطح رفاه زندگی در آمریکا :

همانطور که میدانید آمریکا کشور پیشرفته ایست که اقتصاد شماره یک دنیا و همچنین در سطح بالایی از رفاه قرار داردبنابراین طبیعی است که افراد این کشور را به عنوان  مقصد تحصیلی و زندگی خود انتخاب کنند .

 

بورسیه های ارائه شده :

با توجه به تعداد دانشگاه های تاپ رنک در کشور آمریکا و همچنین تعداد زیاد رشته های ارائه شده و سطح بالای اهمیت به تحقیقات هرساله دانشگاه های آمریکا مقدار زیادی بودجه جهت بورسیه تحصیلی دانشجویان و حمایت از طرح های تحقیقاتی آنها تعلق میگیرد در نتیجه اگر فکر میکنید شرایط بورسیه تحصیلی را دارید و به دنبال کمک هزینه ای برای تحصیل خود هستید آمریکا گزینه ای است که حتما باید به آن فکر کنید.

تکنولوژی به‌روز(Cutting –Edge) در کشور آمریکا :

دانشگاه‌ های آمریکا افتخار استفاده از به‌ روز ترین فنّاوری‌ های دنیا، تحقیقات، روش‌ها و بهترین تجهیزات را برای دانشجویان خود دارد. حتی اگر رشته مورد نظر به ‌طور مستقیم به علوم یا مهندسی ارتباطی نداشته باشد، موقعیت استفاده از جدیدترین فنّاوری‌ های دنیا برای تحقیقات و دستیابی به اطلاعات برای دانشجویان مهیا است. همچنین امکانات ارتباط با محققان، اساتید و خبرگان در هر رشته‌ای مقدور می باشد .

 

تنوع موقعیت‌های آموزشی در کشور آمریکا :

کشور آمریکا دارای هزاران کالج و دانشگاه می باشد که چندین برابر دیگر دانشگاه ‌های دنیا است. در نتیجه تحصیلات عالی در آمریکا برای هر شخصی با هر علاقه ای فراهم است. تمرکز کالج ‌ها و دانشگاه‌ های آمریکا در حیطه ‌های آموزشی (تحصیلی)، حرفه ‌ای و مهارت‌ های شغلی (فنی و حرفه‌ای)، هنر، علوم اجتماعی، مهندسی، پزشکی و … می باشد. بنابراین موقعیت‌ های فراوانی برای تحصیل در رشته مورد نظر هر متقاضی پدید می‌آید. معمولا فرصت برای انتخاب کالج ‌های مختلف علی رغم تخصص یا خواسته ‌های غیر معمول شما نیز وجود دارد که این مورد نیز از مزایای تحصیل در کشور آمریکا محسوب می شود .

 

موارد بسیار زیادی وجود دارد برای اینکه آمریکا را به عنوان کشوری با مزیت های بسیار زیاد برای ادامه تحصیل انتخاب کنید ما در اینجا تنها برخی از این موارد را برشمردیم .10دانشگاه برتر آمریکا در سال 2020

برای بررسی پرونده و مشاوره رایگان همین امروز با ما تماس بگیرید
آینده در دستان شماست

برای مهاجرت از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید