هزینه خوابگاه دانشجویی در کانادا

بسیاری از دانشجویان در سال اول در خوابگاه دانشجویی در کانادا  زندگی می کنند. هر چند این بستگی به این دارد که آیا دانشگاه می تواند شما را در خوابگاه جا دهد یا خیر . معمولا  دریک خوابگاه با یک هم اتاقی دیگر، امکانات آشپزخانه، منطقه اجتماعی و اتاق شستشو با دانشجویان دیگر به اشتراک گذاشته می شود.

دانشجویان معمولا، تمایل دارند محل اقامت خود را در محوطه دانشگاه بگیرند.

در بسیاری از خوابگاه ها جهت تحصیل در کانادا اینترنت و سایر خدمات به عنوان بخشی از اجاره شما به حساب می آید. دانشجویان جا یکسان بوده و آشپزخانه، حمام و توالت هم به اشتراک گذاشته می شوند . میانگین هزینه اقامت در خوابگاه ها : 3000 – 7،500 دلار CDN در هر سال تحصیلی است.

 

اجاره آپارتمان در کانادا

در کانادا، چندین نوع از خانه هایی وجود دارد که می توانید بعنوان یک دانشجوی بین المللی اجاره کنید. اجاره یک آپارتمان زیاد است با این حال اگر شما با دانشجویان دیگر مسکن خود را به اشتراک بگذارید، برای پرداخت اجاره مشکلی نخواهید داشت. میانگین هزینه اجاره بهای خوابگاه در کانادا، 250 تا 700 دلار کانادا در ماه است. با این حال، دانشجویان تمایل دارند که یک مکان مشترک مانند یک اتاق خصوصی، آشپزخانه، توالت و حمام در خانه شخصی داشته باشند. میانگین هزینه آپارتمان خصوصی: 400 تا 1500 دلار CDN  بصورت ماهانه است.

سوالات متداول در مورد خوابگاه دانشجویی در کانادا

  • آیا کالج های کانادا به دانشجویان بین المللی خوابگاه ارائه می دهد؟

دانشکده ها و دانشگاه های کانادا که خوابگاه را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند زیاد نیستند، اما 25٪ آنها و یا بیشتر از دانشجویان دوره های تمام وقت می توانند در این خوابگاه ها زندگی می کنند.  

 

 

 

  • حداقل اجاره خانه در کانادا چقدر است؟

احتمالاً برای اجاره اتاق حداقل 350 دلار در ماه پرداخت خواهید کرد. برای اجاره یک آپارتمان بزرگ یا یک خانه بزرگ می توانید حداقل 2،000 دلار در ماه پرداخت کنید.

 

     .-مزایای اقامت در خوابگاه های کانادا چیست؟

دسترسی آسان به دانشگاه و کتابخانه

کمتر به حمل و نقل نیاز دارید

روابط اجتماعی بیشتر برقرار کردن

و…

برای مهاجرت از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید