مدارک زبان لازم برای تحصیل در کانادا

همانطور که میدانید برای دریافت پذیرش در دانشگاه های کشور کانادا شما نیاز به مدارک زبان و کسب نمره مورد قبول را دارید. در جلسات مشاوره بارها به این نکته اشاره کرده ایم که گرفتن پذیرش کاندیشنال ( بدون نمره زبان) در برخی از موارد امکان پذیر است اما باید به این نکته دقت کنید که سفارت کانادا بدون مدرک زبان برای شما ویزایی صادر نخواهد کرد بنابراین شرکت در آزمون زبان برای داشتن پرونده ای موفق از اولویت ها و الزامات میباشد.

کشور کانادا انگلیسی زبان است؛ اگرچه دریافت پذیرش از بعضی دانشگاهای کبک نیاز به زبان فرانسوی نیزدارد.

بنابراین برای گرفتن پذیرش داشتن حداقل نمرات در ازمون های زیر لازم است :

آزمون کتبی تافل ۵۵۰  یا(کامپیوتری ۲۱۳)

IBT  حداقل 80 

آزمون آیلتس ۶ تا ۷

تعداد بسیار زیادی از دانشگاه ها ملاک نمره زبان را آزمون آیلتس میدانند بنابراین اگر قصد دارید در آزمونی شرکت کنید با توجه به نتایج بدست آمده ما به شما آیلتس را پیشنهاد میکنیم.

اخیرا برخی از دانشگاه های کانادا آزمون دولینگو را به عنوان آزمون زبان جایگزین تافل یا آیلتس میپذیرند. دولینگو آزمونی است شبیه به آیلتس که به صورت اینترنتی برگزار شده و ساختار ساده تری دارد

برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا، ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۶.۵ یا معادل آن در آزمون های CAEL, CELPIP, TOEFL iBT برای ورود مستقیم به دوره‌های تحصیلی ضروری است. البته برای تحصیل در مقاطع بالاتر نمره بالاتری نیاز است؛ همان‌طور که گفتیم برای تحصیل در مقطع لیسانس حداقل نمره ۶.۵، برای مقطع ارشد حداقل نمره ۷ و برای دکترا نمره ۷٫۵ به بالا مورد نیاز است. اما  تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان یا با مدرک زبان پایین‌تر از نمره مورد نظر نیزامکان پذیر است . به این شکل که برای مثال شما در آزمون آیلتس یا تافل شرکت میکنید و نمره 6.5 را کسب میکنید اما یکی از Band score های شما از Band score های مورد نیاز دانشگاه پایین تر میاشد.در این صورت دانشگاه در صورت پذیرش دوره های پیش نیاز زیبان به شما ارایه میکند تا بتوانید پس از گذراندن آن در دانشگاه مورد نظر مشغول به تحصیل شوید .

همچنیندر سال های اخیر آزمون های SAT و PTE  نیز گزینه هایی هستند که برخی از دانشگاه های کشور کانادا آن ها را به عنوان نمره زبان برای پذیرش دانشجو قبول میکنند

   در اینجا باید ذکرکنیم که برخی از رشته های خاص مانند MBA  (رشته های گروه مدیریت ) علاوه بر نمره لازم در آزمون های ذکر شده نیاز به کسب نمره مورد قبول در آزمون GMAT  برای پذیرش دانشجو دارند.

در پایان این بخش باید یادآور شویم که از مهم ترین بخش ها و همچنین تاثیرگذارترین اتفاقات روند پذیرش کسب نمره زبان است بنابراین اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید تمام تلاش خود را بکنید تا در مرحله اول (کسب نمره زبان) بهترین امتیاز را بگیرید.

برای مهاجرت از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید