خرید و انتخاب موبایل در کانادا

یکی از مهمترین نیازهای مهاجرین ، نیاز به وسایل ارتباطی و به ویژه تلفن همراه است. با توجه به اینکه انتخاب نامناسب میتواند باعث پرداخت های بیش از حد مهاجر شود (و کیست که نداند که هر دلار ، برای یک مهاجر تازه وارد چقدر ارزشمند است؟) ، بنابراین بجاست که پیش از مهاجرت از طریق مجاری مطمئن اقدام به تحقیق در زمینه بازار تلفن همراه بنمایید. ابتدا باید چند مورد را به شما یادآور شویم.

منظور از انتخاب مناسب ، انتخابی است که بیشترین تناسب را با نیازهای شما داشته باشد. سعی کنید از نیازهای خود به تلفن همراه تعریف منطقی داشته باشید و واقع بین باشید. شرکت هایی که در این مطلب به شما معرفی میشوند ، معروف ترین شرکتهای کانادا هستند ، هر چند که علاوه بر این شرکت ها ممکن است شرکتهای محلی دیگری نیز در شهرهای مختلف کانادا وجود داشته باشند که بنابر نیازهای شما ، برنامه های مناسب تری ارائه کنند. بازار تلفن همراه در کانادا با آنچه در ایران موجود است از جهات مختلف ، متفاوت است. تنها به این متن اکتفا نکنید و خودتان اقدام به جستجو در اینترنت بفرمایید.

شما میتوانید سیمکارت خود را در دو نوع خریداری بفرمایید: 

Pay as you go (مثل سیمکارت های قبضی در ایران)

 Prepaid Service Plans (مانند سیمکارت های اعتباری در ایران)

شما برای استفاده از سیمکارت های Pay as you go باید با یکی از شرکتهای سرویس دهنده قرارداد امضا کنید و این قرارداد میتواند از ۱۲ ماه تا ۳۶ ماه باشد و هرچه مدت این قرارداد بیشتر باشد ، از تخفیفات و امتیازات بیشتری برخوردار خواهید بود. پوشش شبکه در کانادا به خوبی پوشش شبکه در کشورهای اروپایی نیست و یک دلیل بزرگ آن میتواند وسعت کشور کانادا باشد. شما در محدوده شهری میتوانید از تمام امکانات تلفن خود از قبیل : تماسهای ویدئویی ، اینترنت و … استفاده کنید ، امّا ممکن است در مناطق روستایی دستیابی به بعضی از این امکانات بدلیل محدودیت های شبکه مقدور نباشد و از این بابت باید پیش از انعقاد قرارداد از اینکه چه سرویس هایی در محل زندگی شما ارائه میشود مطمئن شوید تا فقط سرویسهایی را خریداری نمایید که در محل زندگی شما کارایی خواهند داشت. بزرگترین شبکه تلفن همراه در کانادا شبکه موبایل راجرز (Rogers) است. شما میتوانید شبکه تحت پوشش شرکت راجرز را در لینک زیر ببینید: شبکه تحت پوشش شرکت راجرز در کانادا توجه : تنها دو شرکت راجرز و فیدو از فن آوری GSM استفاده میکنند.

شبکه های اصلی تلفن همراه در کانادا: Rogers Fido Telus Bell Canada دیگر شبکه ها: Virgin Mobile Koodo سرویس های مازاد (Add-Ons): شما برای این امکانات ممکن است ملزم به پرداخت مبالغ اضافه تر شوید و این مستقیماً بستگی به نوع پلن خریداری شده توسط شما و مدت زمان قراردادتان دارد: Caller display Missed calls list Service access charge Emergency services access charge Text messages

برای مهاجرت از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید