پیکاپ پاسپورت

فهرست اطلاعات درباره پیکاپ پاسپورت

فهرست مطالب:
  • معنی پیکاپ چیست؟
  • پیکاپ ویزای کانادا
  • پیکاپ ویزای آمریکا

پیکاپ پاسپورت

معنی پیکاپ چیست؟

در انگلیسی Pickup به معنی تحویل گرفتن چیزی یا برداشتن می باشد ولی در زمینه ی سفر و مهاجرت به معنی گرفتن ویزا و اجازه ورود خواهد بود.

برای گرفتن ویزا از کشور های آمریکا و کانادا به دلیل تعطیل بودن سفارتخانه های آنها در ایران شما باید به یک کشور واسطه سفر کرده و بعد از انجام مصاحبه و انگشت نگاری در آن کشور,نتیجه ی ویزای متقاضی به وی اطلاع داده می شود.

اگر نتیجه ی ویزا مثبت باشد,متقاضی باید در اسرع وقت پاسپورت خود را به سفارت مربوطه برای اخذ ویزا تحویل دهد که حضور شخص الزامی نخواهد بود و این کار از طریق شرکت های مربوطه یا نماینده ی قانونی  صورت خواهد گرفت.این روند شامل تحویل پاسپورت متقاضی به سفارت و بازگرداندن آن به وی می باشد که در اصطلاح پیکاپ پاسپورت گفته می شود.

لازم به ذکر است پیکاپ پاسپورت با پیکاپ ویزا تفاوتی ندارد وگاهی این دو کلمه به جای هم استفاده می‌شوند.

پیکاپ ویزای کانادا
خدمات برای پیکاپ ویزای کانادا هم اکنون، در سفارت‌های این کشور در ترکیه و امارات انجام می شود و شامل خدمات پیکاپ ویزای کانادا از استانبول، پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا، پیکاپ ویزای کانادا از دبی و پیکاپ ویزای کانادا از ابوظبی می‌گردد.
پیکاپ ویزای آمریکا
به دلیل تعطیلی سفارت آمریکا در تهران، متقاضیان این ویزا برای انگشت‌نگاری و مصاحبه باید به یکی از سفارت‌های این کشور در اطراف ایران مراجعه نمایند. سفارت آمریکا در کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان بیشترین تعداد مراجعین ایرانی را دارد.
برای ویزای تحصیلی از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید