قوانین ورود و خروج با ویزای توریستی کانادا

[rank_math_breadcrumb]

فهرست اطلاعات درباره قوانین ورود و خروج با ویزای توریستی کانادا

قوانین ورود و خروج با ویزای توریستی کانادا

 ویزای توریستی کانادا اصولا به شکل ویزای تک ورود single entry یا ویزای مولتیپل کانادا multiple entry یا همان ویزای پنج ساله کانادا صادر می گردد. ویزای توریستی برای متقاضیان ایرانی معمولا یا به شکل سینگل اینتری به مدت درخواست متقاضی یا به صورت مولتیپل اینتری به مدت ۵ سال (یا پایان مهلت پاسپورت) صادر می گردد.

به طور کلی حداکثر زمانی که توریست میتواند بدون خروج از کانادا در این کشور بماند ۶ ماه می باشد. نکته قابل توجه دارندگان ویزای توریستی کانادا این می باشد که داشتن ویزای بازدید از کانادا به معنی داشتن اجازه ورود به این کشور نمیباشد. بلکه آفیسر در هنگام ورود به خاک کانادا باید تشخیص دهد که ماهیت حضور فرد در کانادا به صورت موقت می باشد و متقاضی بازدید از کانادا قصد ماندن در کانادا را پس از ویزای کوتاه مدت نخواهد داشت.

متقاضیانی که دارای ویزای مولتیپل توریستی کانادا می باشند، از تاریخ شروع تا پایان تاریخ ویزای درج شده در پاسپورت خود امکان سفر به کانادا را خواهند داشت. در هر بار ورود به کشور کانادا شما میتوانید تا سقف ۶ ماه در کانادا بمانید. همچنین امکان تمدید این ۶ ماه از داخل خاک کانادا با داشتن دلیل قانع کننده وجود دارد.

در صورتی که دلیل قانع کننده نداشته باشید باید خاک کانادا را ترک نمایید ولی میتوانید بلافاصله پس از ترک خاک کانادا ( منظور از خاک مرز میباشد) مجدد وارد کانادا شده و ۶ ماه دیگر در کانادا بمانید. بنابراین در هر ورود متقاضی مجاز به ماندن حداکثر ۶ ماه است. ولی برای تعداد روزهایی که ، در هر سال یا در طول مدت ویزا، در کانادا هستید هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت.

خبر مهم

لازم به ذکر است از تاریخ ۷ سپتامبر ۲۰۲۱ توریست‌هایی که به طور کامل واکسینه شده باشند (دریافت آخرین دوز از واکسن‌های مورد تایید کانادا، حداقل ۱۴ روز قبل از ورود) می‌توانند وارد خاک کانادا شوند.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی کانادا طبق قوانین سفارت کانادا

 

 – گذرنامه  ( اصل پاسپورت های جدید و قدیمی)

–  شناسنامه  ( ترجمه شناسنامه هر یک از متقاضیان)

– ترجمه کارت ملی

– ترجمه کارت پایان خدمت

– یک قطعه عکس 4 در 6 رنگی زمینه سفید

– تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه

– ترجمه سند ازدواج “اگر زن و شوهر با هم اقدام می کنند.”

– ترجمه سند ملکی در صورت وجود

–مدارک فرزندان

– نامه تمکن Bank Statement به زبان انگلیسی ممهور به مهر امور بین الملل بانک

–مدارک درآمد خود طبق آخرین مستندات مورد قبول سفارت در سال 2021

– گردش حساب سه ماهه آخر که نشان دهنده مبلغ درآمد ماهیانه باشد

– ترجمه مدارک شغلی

– دعوتنامه به همراه مدارک مالی و کارت شناسایی فرد دعوت کننده

– مدارک اثبات رابطه خویشاوندی دعوت شونده با دعوت کننده 

–پرداخت هزینه بررسی مدارک به سفارت کانادا

– رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا

–بیمه مسافرتی

–ویزای شینگن اروپا و سن بالای 40 سال و متاهل تاثیر دارد

– رضایت نامه کتبی والدین برای خروج فرزند، درصورتی که فرزند زیر ۱۸ سال آنها به تنهایی یا با یکی از والدین سفر می کند.

نکته: لازم به ذکر است ترجمه مدارک تنها با مهر مترجم روی سربرگ دارالترجمه کافی می باشد.

 

ریجکت شدن ویزای کانادا

مهمترین عوامل عبارتند از:

  • تردید آفیسر سفارت درخصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدا پس از پایان مهلت ویزا
  • تردید درباره انگیزه و دلایل سفر به کانادا
  • ضعیف بودن سابقه سفرهای خارجی متقاضی (به‌ ویژه سفر به کشورهای حوزه شنگن)
  • کافی نبودن مدارک مالی و دارایی های متقاضی در کشور مبدا
  • پیوند‌های خانوادگی ضعیف متقاضی در کشور مبدا

تردید در هر یک از این موارد در کنار عواملی همچون و ضعیف اقامت در کشور مبدا، طول مدت اقامت در کانادا، وضعیت شغلی متقاضی در کشور محل اقامت و هرگونه سوء پیشینه در کانادا همگی از عواملی می باشند که به راحتی موجب ریجکت ویزا کانادا خواهند شد.

سوپر ویزای کانادا چیست؟

سوپر ویزای کانادا یا همان ویزای والدین کانادا به ویزایی گفته می شود که از طرف اداره مهاجرت کانادا تنها به والدین و بزرگ ترها یا به عبارتی پدر بزرگ و مادر بزرگ هایی داده می شود که فرزندان و نوه های آنان به عنوان یکی از شهروندان مقیم آن کشور محسوب می گردند.

 

شرایط سوپر ویزای کانادا چیست؟
این نوع ویزا برای دارندگان خود این امکان را فراهم ساخته تا برخلاف ویزای مولتی ۵ ساله کانادا که افراد با داشتن آن تنها ۶ ماه می توانند در خاک کانادا اقامت داشته باشند، به مدت ۲ سال پیاپی در این کشور زندگی کنند. بدون آنکه مجبور شوند خاک کانادا را پس از گذشت شش ماه ترک نمایند. ویزای والدین کانادا همچنین مانند ویزای توریستی کانادا به دو حالت سینگل و مالتیپل برای دارندگان آن صادر می شود. ویزای سینگل سوپر ویزا تنها یکبار اجازه وارد شدن به خاک کانادا را برای دارندگان صادر می کند. این در حالی می باشد که ویزای مالتیپل سوپر ویزا به صاحبان آن این امکان را می دهد به صورت چندین بار متوالی وارد خاک کشور کانادا شوند بدون آنکه برای هر بار ورود مجدد نیازی به تمدید ویزای خود داشته باشند. معمولا اعتبار و مهلت استفاده از سوپر ویزا کانادا به مدت اعتبار پاسپورت افرادی که مقیم کشور کانادا هستند بستگی خواهد داشت. به طور معمول اداره مهاجرت کانادا به افرادی که دارای شایستگی دریافت اخذ سوپر ویزای کانادا برای پدر و مادر و بزرگ ترهای خود باشند اعتبار ۱۰ ساله اعطا می نماید.
چه کسانی می توانند ویزای والدین کانادا دریافت کنند؟
سوپر ویزا تنها مخصوص والدین، پدربزرگ و مادربزرگ افرادی می باشد که به عنوان شهروند این کشور موفق به اخذ اقامت دائم در این کشور شده اند. بنابراین به غیر از این دسته از افراد نام برده، کسانی دیگر حتی فامیل های درجه یک مانند خواهر و برادر نیز نمی توانند از امتیاز سوپر ویزا کانادا استفاده نمایند.
مدارک لازم برای دریافت سوپر ویزای کانادا
• فرم تکمیل شده مربوط به تقاضای مهاجرت والدین به کانادا • ارائه تمامی مدارک شخصی به همراه فتوکپی • ارائه تمامی مدارک به یکی از زبان های انگلیسی و فرانسه • ارائه گواهی سلامت پزشکی که معمولاً توسط پزشک رسمی کشور کانادا صادر می شود. • ارائه گواهی مبنی بر اینکه فردی که درخواست سوپر ویزا برای خانواده خود داده است خود مقیم یکی از شهرهای کانادا می باشد. • داشتن یکی از بیمه های پزشکی که حداقل یک سال اعتبار داشته باشد.
برای ویزای تحصیلی از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید