رشته های تحصیلی در آمریکا

فهرست اطلاعات درباره رشته های تحصیلی در آمریکا

فهرست مطالب:
  • پر طرفدارترین رشته های تحصیلی در آمریکا
  • دانشگاه های آمریکا
  • انواع ویزای تحصیلی آمریکا
  • شرایط خروج از کشور برای مشمولین خدمت سربازی 1400
  • شرایط تحصیل پزشکی در آمریکا و کانادا

پرطرفدار ترین رشته های تحصیلی در آمریکا

۱-علوم کامپیوتر
با تحصیل در این رشته علاوه بر آشنایی با بحث های نرم افزاری و سخت افزاری، روش های کاربرد آن و تلفیق آن با تکنولوژی و صنعت را نیز خواهید آموخت. تحصیل در این رشته مهارت دانشجویان را در زمینه هایی مثل رباتیک، هوش مصنوعی و تکنولوژی بازی هانیز مورد سنجش قرار می دهد.
۲-علوم ارتباطات
بررسی انواع مختلف اجراها مانند سخنرانی ها و آموزش استراتژی که از آن برای انتقال اطلاعات از شخص سخنگو به شنوندگان استفاده می گردد از جمله اهداف تحصیل در این رشته می باشد. فارغ التحصیلان این رشته در موقعیت های شغلی با ارزشی هم چون بیزینس، تبلیغات، منابع انسانی، ارتباطات جمعی، امور دولتی، آموزش و پرورش و خدمات اجتماعی می توانند مشغول به کار شوند.
۳-علوم سیاسی
مهارت خواندن، نوشتن و ریاضیات نیز از قسمت های مهم رشته ی علوم سیاسی می باشد. فرصت های شغلی متنوعی همانند وکالت، روزنامه نگاری و پوزیشن های سیاسی برای فارغ التحصیلان این رشته در نظر گرفته شده است.
۴-تجارت بازرگانی
در حین تحصیل در این رشته، اطلاعات کاملی در زمینه های حسابداری، مالی، بازاریابی، اقتصاد، استاتیک و منابع انسانی بدست خواهید آورد. این رشته شامل مهارتهای کنترل بودجه، سازماندهی، برنامه ریزی، استخدام، رهبری و کنترل و مدیریت سازمانهای و بازاریابی می باشد.
۵-اقتصاد
اقتصاد، علم مطالعه در زمینه های فردیت، تجارت، سیاست و چگونگی استفاده از پول و اختصاص دادن درست منابع مالی می باشد. این رشته مطالعه در زمینه ی تولید، انتشار و مصرف کالاها از دانش لازم می باشد. رشته ی اقتصاد به اندازه ی رشته های حقوق و مطالعات بین الملل برای آینده ی بازرگانی یک جامعه لازم است.
۶-زبان و ادبیات انگلیسی
تحصیل در رشته ی ادبیات انگلیسی طیف وسیعی از تخیلات و شعر را از تاریخ و دنیای بیرون جذب می کند. فارغ التحصیلان در این رشته می توانند در زمینه های مختلفی مثل حقوق، تولید محتوا در اینستاگرام، روزنامه نگاری، تحصیلات تکمیلی، انتشارات و ... کار کنند.
۷-روانشناسی
روانشناسی، علم شناخت بیولوژی مغز انسان می باشد که بر روی بخش های مختلف ذهن انسان ها از جنبه ی یادگیری، شناخت، هوش، انگیزه، احساس، ادراک، شخصیت و اختلالات روانی متمرکز است. تحصیل در این رشته به تقویت ارتباطات و به حل مشکلات پیرامون افراد می پردازد.
۸-پرستاری
رشته ی پرستاری برای کسانی که روحیه ی مناسب این شغل را دارند مناسب می باشد.برای تایید مدرک پرستاری میبایست آزمون های لازم داده شود وسپس در زمینه های گوناگونی مانند پرستاری سالمندان، نورولوژی، اکولوژی، زنان و زایمان و بخش کودکان امکان فعالیت خواهند داشت.
۹-مهندسی شیمی
بسیاری از مشاغل از جمله صنایع کاغذ سازی، صنایع تولید کودهای شیمیایی، شرکت های داروسازی، تولید کنندگان پلاستیک و بسیاری از صنایع دیگر به تخصص مهندسان شیمی محتاج هستند و این رشته به یکی از پرطرفدارترین رشته ها در آمریکا تبدیل شده است.
۱۰-زیست شناسی
از موقعیت های شغلی که زیست شناسان میتوانند در آن فعالیت داشته باشند میتوان به مشاغل زیر اشاره کرد:دامپزشک، اپتومتریست، بوم شناس و متخصص محیط زیست

دانشگاه های آمریکا

ایالات متحده آمریکا  کشوری در آمریکای شمالی، و به پایتختی شهر واشنگتن دی‌سی است. آمریکا سومین کشور پر جمعیت دنیا و سومین کشور پهناور جهان می باشد.سطح اول آموزش عالی در ایالات متحده آمریکا “مقطع کارشناسی” نامیده می شود که طی آن به دانشجو مدرک لیسانس هنر(AB)و یا لیسانس علوم (BS)اعطا می شود.

اکثر برنامه های تحصیلی ایالات متحده آمریکا برای دانشجویان دوره کارشناسی، چهار ساله است و اتمام تحصیلات دوره متوسطه برای ورود به این مقطع کافی است. دانشجویان سال اول، دوم و سوم کالج نیز می توانند خود را به مقطع کارشناسی ایالت متحده منتقل کنند و تحصیلات خود را همان جا ادامه دهند.

تحصیلات تکمیلی در ایالات متحده آمریکا شامل کارشناسی ارشد هنر(MA)، کارشناسی ارشد علوم  (MS)، و یا دکترای فلسفه (Phd)است. دانشجویانی که تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی به اتمام رسانده اند، مجاز به ورود به دوره کارشناسی ارشد هستند. مدرک کارشناسی ارشد در ایالات متحده آمریکا معمولا بعد از گذراندن دو سال تحصیلی اعطا می شود. دکترا  بالاترین درجه دانشگاهی در میان مقاطع تحصیلی آمریکا به شمار می رود. این درجه بعد از تکمیل دوره کارشناسی ارشد اعطا شده و معمولا هر جا بین سه تا شش سال طول می کشد.

انواع ویزای تحصیلی آمریکا

همانطور که در قسمت قبل به طور خلاصه توضیح دادیم، ویزای تحصیلی آمریکا در سه نوع کلی F ، M و J صادر می‌گردد. خود این ویزاها نیز هر کدام در دو نوع 1 و 2 صادر می‌شوند و نوع این ویزاها به شکل عدد در مقابل حرف آن نوشته می‌شود. عددی که مقابل حروف این نوع از ویزاها می‌آید، نشانگر نسبت فرد استفاده‌کننده از ویزاست. چنانچه ویزا برای خود شخص  استفاده کننده از خدمات تحصیلی صادر شده باشد، عدد 1 مقابل حرف ویزای تحصیلی قرار می‌گیرد (به طور مثال F1) و در صورت گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا برای همسر و فرزند متقاضی، عدد 2 مقابل حرف ویزای تحصیلی آن‌ها قرار می‌گیرد (به طور مثال F2).

شرایط خروج از کشور برای مشمولین خدمت سربازی 1400

گذراندن دوره سربازی در ایران، برای تمامی آقایان بالای 18 سال اجباری می باشد و مشمولین، قبل از اتمام این دوره از انجام بعضی از خدمات دولتی و استفاده از برخی خدمات شهروندی محروم می گردند.

لازم به ذکر است که حتی اگر شما پیش از رسیدن به سن ۱۸ سالگی پاسپورت خود را گرفته باشید، می بایست قبل از خروج از کشور وضعیت نظام وظیفه (سربازی) شما معلوم شده باشد. مشمولین خدمت سربازی زمانی می توانند از کشور خارج شوند که شرایط زیر را داشته باشند

شرایط تحصیل پزشکی در آمریکا و کانادا

رشته های پزشکی در کانادا و آمریکا جزو بهترین و معتبرترین رشته های تحصیلی در سرتاسر جهان می باشند. پزشکان ، دندانپزشکان و پزشکان داروساز نیز به همین دلیل دارای بالاترین سطح درآمد در کانادا و آمریکا می باشند. نحوه ورود به رشته های پزشکی، دندانپزشکی؛ و داروسازی در کانادا و آمریکا متفاوت از کشورهایی مانند ایران می باشد. برای تحصیل در این رشته ها ، متقاضیان بایستی ابتدا به مدت دو، سه یا چهار سال سال که بستگی به دانشگاه محل تحصیل دارد، در یک رشته مقطع کارشناسی در کانادا و یا آمریکا تحصیل نمایند.

برای ویزای تحصیلی از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید