فرصت های تحصیلی در آمریکا

مطالعه مقاله آموزشی درباره فرصت های تحصیلی در آمریکا از بلاگ مهاجرت پارسه بین الملل

آیا می توانم با خرید ملک در کانادا مهاجرت کنم؟

بسیاری از مردم جهان مایل به مهاجرت به کانادا هستند. با این حال، این کار برای گروه بزرگی از علاقه مندان غیرممکن به نظر می رسد. در نتیجه، مردم دائماً به دنبال گزینه های جایگزین هستند. آیا خرید ملک در کانادا می تواند گزینه ای جایگزین برای مهاجرت به کانادا باشد؟ یا حداقل، می تواند به شما در تقویت گزینه هایتان کمک کند؟ بیایید پاسخ این سوالات را بررسی کنیم.

آیا اتباع خارجی می توانند در کانادا ملک بخرند؟

کانادا همیشه از سرمایه گذاری خارجی استقبال می کند. در نتیجه، دولت معمولاً به سرمایه گذاری شما نه نمی گوید. با این حال، کانادا نسبت به پولشویی حساس است. در نتیجه منبع خرید ملک باید تمیز باشد. البته، یک حسابدار با درک موضوع می تواند به شما کمک کند تا از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید. صرف نظر از این، شما باید منابع مالی کافی داشته باشید یا بودجه کافی برای خرید داشته باشید.

دولت کانادا هر از گاهی تحریم های تجاری را بر برخی افراد یا نهادها اعمال می کند. نیازی به گفتن نیست که بسته به ماهیت تحریم ها، مالکیت دارایی می تواند غیر قابل بحث باشد.

همچنین موارد زیر را در نظر داشته باشید:


اگر خانه ای در انتاریو خریداری می کنید، باید نرخ 20٪ مالیات بر سوداگرانه غیرمقیم (NRST) را بپردازید. دولت انتاریو فقط برای خرید در منطقه تورنتو بزرگ (GTA) 15 درصد مالیات دریافت می کرد. با این حال، آنها مالیات را در 30 مارس 2022 به 20٪ افزایش دادند و آن را به کل استان انتاریو گسترش دادند. علاوه بر این، آنها برای جلوگیری از طفره رفتن مردم از این مالیات، چند سوراخ را بستند.

متأسفانه منطقه ونکوور بزرگ نیز سیاست مشابهی دارد. علاوه بر این، اگر شما محل سکونت خود را اشغال نکنید، مالیات بر جای خالی دریافت می کنند.
در نتیجه، اگر انتظار ندارید به زودی اقامت دائم داشته باشید، احتمالاً باید از تورنتو و ونکوور و اطراف آنها دوری کنید.

آیا می توانید به عنوان خریدار خارجی وام مسکن دریافت کنید؟


به طور کلی، ممکن است به عنوان یک خریدار خارجی واجد شرایط وام مسکن باشید. اگرچه هیچ چیز قطعی نیست، می توانید دستورالعمل های زیر را در نظر بگیرید:

  • اگر یک شهروند ایالات متحده با درآمد تأیید شده هستید، می توانید تا 80٪ از قیمت خرید را وام بگیرید.
  • به عنوان یک خریدار خارجی غیر آمریکایی با درآمد تأیید شده، می توانید تا 65 درصد از قیمت خرید را وام بگیرید.
  • اگر نمی توانید درآمد خود را تأیید کنید، انتظار داشته باشید 50٪ پیش پرداخت یا بیشتر ارسال کنید.

 

البته بانک حرف آخر را می زند. صرف نظر از این، مطمئن شوید که در اطراف برای بهترین معاملات خرید کنید. هیچ رازی نیست؛ خرید ملک کار آسانی نیست، چه قصد مهاجرت داشته باشید یا نه.

خرید ملک چگونه می تواند به شما در مهاجرت به کانادا کمک کند؟


در حال حاضر هیچ گزینه مهاجرتی برای خرید ملک در کانادا وجود ندارد. در نتیجه، شما نمی توانید به تنهایی با خرید ملک مسکونی، تجاری یا صنعتی به کانادا مهاجرت کنید. با این حال، داشتن دارایی در کانادا بازتابی از دلبستگی شما به کشور است. اگر همچنین نشان دهید که در خانه کانادایی خود زندگی کرده اید، می تواند محل اقامت شما را تأیید کند.

 
بنابراین، می توانید از مالکیت دارایی به دو روش بالقوه استفاده کنید:

در یک برنامه PNP خرید ملک در استان می تواند نشانه ای از تعهد باشد. در نتیجه، استان کمتر نگران است که پس از مهاجرت قصد خروج از استان را دارید. البته با وجود شرایط استثنایی، مالکیت ملک عامل تعیین کننده ای نیست.

اگر تحت شرایط H&C مهاجرت می کنید، داشتن ملک در کانادا می تواند یک عامل مثبت باشد. با این حال، افسر قبل از اینکه به نفع شما حکم کند، معیارهای زیادی را در نظر می گیرد.

 

نتیجه گیری در مورد خرید ملک و مهاجرت به کانادا

می توانیم نتیجه بگیریم که به امید مهاجرت به کانادا باید از خرید ملک خودداری کنید. با این حال، در شرایط استثنایی، مالکیت ملک می تواند به طور غیر مستقیم به شما کمک کند. البته، برای بررسی شرایط شخصی خود می توانید با یک متخصص مشورت کنید.

آخرین اخبار در مورد خرید املاک در کانادا

وعده دولت برای پایان دادن به بحران مسکن در آستانه انتخابات آتی، رهبران احزاب کانادا تلاش می کنند رای دهندگان را در کنار خود قرار دهند. نخست وزیر جاستین ترودو طرح مسکن جدیدی را اعلام کرده است که قول داده در صورت پیروزی آن را اجرا کند. این طرح شامل ممنوعیت موقت سفته بازی در بازار املاک و همچنین خرید خانه توسط دسته خاصی از خارجی ها است. ایده این است که فروش خانه به خارجی های ثروتمند و کارگران در رفت و آمد متوقف شود و مالکیت آن به ساکنان کانادا واگذار شود. انتظار می رود این اقدام باعث خنک شدن بازار، کاهش تقاضای مسکن و توقف افزایش قیمت ها شود که مدتی است ادامه داشته است.

مقرون به صرفه بودن مسکن در آستانه انتخابات به موضوعی بسیار داغ تبدیل شده است. در طول همه گیری، کانادا با یک بحران مواجه شد: ارزش املاک حتی در کوچکترین جوامع افزایش یافت. افزایش قیمت ها رویای داشتن خانه را برای یک خانواده متوسط زیر 40 سال تقریباً دور از دسترس می کند. و در شهرهای بزرگ، شانس خرید خانه به صفر می رسد: قیمت خانه های یک خانواده در حومه تورنتو بیشتر از آن است. یک میلیون دلار کانادا و در خود تورنتو 1.75 میلیون دلار کانادا.

طرح ترودو همچنین شامل برنامه اجاره مسکن جدید، دوبرابر کردن معافیت مالیاتی برای اولین خریدار خانه، ایجاد حساب سرمایه گذاری معاف از مالیات برای اولین خریدار خانه و ساخت 1.4 میلیون خانه جدید در چهار سال است. حزب لیبرال همچنین قصد دارد قانون جدید حقوق خریداران را برای پایان دادن به مناقصه کور، تثبیت حق خریداران برای بازرسی خانه‌ها قبل از خرید، وضع کند و آژانس‌ها را ملزم به انتشار تاریخچه فروش خانه با قیمت‌هایشان کند. به دلیل محدودیت‌های قرنطینه و تقاضای زیاد برای خانه‌ها در کانادا، اقداماتی مانند خرید خانه بدون مجوز قبلی و با قیمت‌های بالاتر از آنچه در ابتدا توسط فروشنده درخواست شده بود، گسترش یافته است.

علاوه بر این، خریدار باید حداقل یک سال مالک خانه جدید باشد، بدون اینکه تغییر ناگهانی در شرایط زندگی داشته باشد. جاستین ترودو تنها کسی نیست که طرحی برای مبارزه با بحران مسکن ارائه کرده است. ارین اوتول، رهبر حزب محافظه کار، متعهد شده است که نزدیک به یک میلیون خانه جدید در سه سال بسازد و 15 درصد از اموال دولت فدرال را به ساکنان واگذار کند. محافظه کاران همچنین قول دادند که فروش خانه به خارجی ها را به مدت دو سال ممنوع کنند. جگمیت سینگ، رئیس حزب دموکراتیک جدید، برنامه ای را برای ساخت حدود 500000 خانه ارزان قیمت در دهه آینده، مالیات 20 درصدی بر خریداران خارجی و ایجاد بیمه 30 ساله وام مسکن پیشنهاد کرده است.

4) الزامات مالکیت تجاری برنامه ویزای استارت آپ چیست؟


برای واجد شرایط بودن متقاضی برای اقامت دائم:
• کسب و کار مورد نظر باید در کانادا ثبت شده و در حال انجام تجارت باشد.
• نامزد باید حداقل 10 درصد از حق رای در شرکت را داشته باشد.
• هیچ شخص دیگری نمی تواند 50 درصد یا بیشتر از حق رای در شرکت را داشته باشد.


5) چگونه کاندیداها واجد شرایط مجوز کار / اقامت دائم هستند؟


برای واجد شرایط بودن برای مجوز کار: نامزدهای دارای گواهی تعهد از یک نهاد تعیین شده می توانند برای یک مجوز کار کوتاه مدت برای شروع کار در تجارت درخواست دهند. نهاد تعیین شده باید از درخواست پشتیبانی کند.
برای واجد شرایط بودن برای اقامت دائم:
• نامزدها باید به طور فعال در مدیریت کسب و کار در کانادا مشارکت داشته باشند.
• عملیات کسب و کار، یا یک بخش اساسی، باید در کانادا انجام شود.
• کسب و کار باید در کانادا ثبت شود.

اشتراک مطلب با دوستان:
برای ویزای تحصیلی از وی‌پارسه راهنمایی بگیرید