تمدید مهلت تقاضا برای ویزای کار پس از فارغ التحصیلی

دانشجویانی که از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل شده اند اکنون شش ماه فرصت دارند به محض دریافت اعلانیه فارغ التحصیلی تقاضا ارائه کنند و دیگر داشتن ویزای تحصیلی معتبر شرط نیست. دولت کانادا چهاردم فوریه تغییرات اعمال شده را اعلام نموده است.

این شش ماه، فرصتی را که فارغ التحصیلان برای تقاضای ویزای کار پس از فارغ التحصیلی – Post-Graduation Work Permit  – در اختیار داشتند را دو برابر می کند؛ پیش از این، دانشجویان به محض دریافت آخرین نمرات خود، تنها ۹۰ روز فرصت داشتند که این مدت به ۱۸۰ روز تمدید یافته است.  تغییر دیگری که اعمال شده، حذف شرط داشتن ویزای تحصیلی معتبر هنگام تقاضا برای ویزای کار پس از فارغ التحصبلی است.

اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا گفته است که اکنون ویزای تحصیلی باید تنها در برهه ای از زمان بین این ۱۸۰ روز که دانشجویان برای ارائه درخواست ویزای کاری در اختیار دارند معتبر بوده باشد.

برخی از ویزاها معمولا برای مدت زمانی که دانشجویان تحصیل می کنند صادر می شوند. اما حالا که شرط داشتن ویزای تحصیلی معتبر برداشته شده دانشجویان زمان کافی برای جمع آوری مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کار در اختیار دارند و استرس ویزای تحصبلی منقضی شده را تخواهند داشت.

ویزای کاری پس از فارغ التحصیلی دقیقا چیست؟

این ویزا یک نوع ویزای کاری باز است که به دانشجویان خارجی که از دانشگاه ها و موسسات آموزشی واجد شرایط کانادا فارغ التحصیل شده اند اجازه می دهد تا به مدت سه سال پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا بمانند و کار کنند. البته یکی از شرایط این ویزا این است که طول مدت تحصیلات باید حد اقل هشت ماه باشد و فی المثل اگر دانشجویی در یک دوره شش ماهه شرکت کرده باشد این ویزا به او تعلق نخواهد گرفت.

همانطور که حدس زده اید یکی از مزایای این ویزا این است که دانشجویان ملزم به داشتن پیشنهاد کار نیستند.  این ویزای کار باز، به دانشجویان اجازه می دهد تا داخل کانادا برای هر کارفرما، در هر شغلی که خواستند و هر زمان که اراده کردند کار کنند.

چنانچه شما به خدمات ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آمریکا ، دریافت پذیرش  و ویزای دانشجویی نیاز دارید 

می توانید از پارسه بین الملل آتیه ویژن این خدمات را دریافت نمایید.