کانادا در ماه فوریه ۵۶،۰۰۰ شغل به دست آورد، ولی نرخ بیکاری بدون تغییر باقی ماند

پس از آنکه ۶۶،۸۰۰ شغل در ماه ژانویه به بازار کار کانادا افزوده شد، در ماه فوریه نیز ۵۶،۰۰۰ جایگاه شغلی دیگر به آن اضافه شد. ولی طبق داده های مرکز آمار کانادا و با توجه به این افزایش ها در سال ۲۰۱۹، نرخ بیکاری در سطح کشور عملا تغییری نکرده است.

بخش عمده ای از افزایش اشتغال در ماه فوریه به خاطر افزایش ۳۷،۰۰۰ فرصت شغلی در انتاریو بوده است، اگرچه همسایه غربی آن یعنی مانیتوبا، با ۳،۳۰۰ کاهش شغل روبرو بود.

با نگاهی به گذشته متوجه می شویم که از فوریه ۲۰۱۸ تاکنون حدود ۳۶۹،۰۰۰ نفر در کشور مشغول به کار شده اند. نرخ بیکاری نیز مشابه سال پیش در حدود ۵٫۸ درصد بوده، هر چند که این نرخ تا ۶ درصد بالا رفت و در عرض ۱۲ ماه به ۵٫۶ درصد کاهش یافت.

نرخ بیکاری انتاریو بین ماه های ژانویه و فوریه بدون تغییر باقی ماند.

به نظر می رسد که استان های منطقه آتلانتیک در مورد وضعیت اشتغال بدترین شرایط را داشته باشند؛ به طوری که نرخ بیکاری در نیوفاندلند و لابرادور حدود ۱۱٫۸ درصد، در جزیره پرنس ادوارد  حدود ۱۰٫۳ درصد، در نیوبرانزویک ۸٫۵ درصد و در نوا اسکوشیا حدود ۶٫۴ درصد بوده است.

استان های باقی مانده عبارتند از آلبرتا با نرخ بیکاری ۷٫۲ درصد، ساسکاچوان با نرخ ۵٫۸ درصد، انتاریو با نرخ ۵٫۷ درصد، کبک و مانیتوبا هر دو با نرخ ۵٫۳ درصد و بریتیش کلمبیا که بهترین نرخ بیکاری را داشته و حدود ۴٫۵ درصد است.

بسیاری از شغل هایی که در ماه فوریه معرفی شدند، مربوط به خدمات حرفه ای، علمی و فنی بوده که ۱۸،۰۰۰ فرصت شغلی در این صنایع ایجاد شده است.

مرکز آمار کانادا اعلام کرده است که موقعیت های شغلی در این مناطق از مارس ۲۰۱۸ رو به رشد بوده و از ماه فوریه گذشته ۶٫۸ درصد افزایش یافته است.

اشتغال در بخش منابع طبیعی در ماه گذشته به میزان ۸،۰۰۰ موقعیت در کل کانادا افزایش یافت، در حالی که  پست های دولتی شاهد افزایش ۱۴،۰۰۰ موقعیت شغلی جدید در ماه فوریه بودند.

تغییرات کمی در تعداد افرادی که خود اشتغالی دارند به وجود آمده، در حالی که در بخش های حمل و نقل و انبارداری، به ویژه در انتاریو حدود ۱۱،۰۰۰ فرصت شغلی کاهش یافته است.