هزینه های زندگی در کانادا

بعضی از دانشجویان خارجی ترجیح می دهند که خارج از کمپ دانشگاه و در آپارتمان های اجاره ای اقامت کنند. اجاره ی یک آپارتمان در کانادا می تواند بین ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار کانادا متفاوت باشد. این مبلغ به شهر محل تحصیل، محله ی انتخابی شما و نوع خانه و خدمات آن بستگی دارد. ممکن است شما به عنوان مستاجر ناچار به پرداخت هزینه ای اضافی در هر ماه برای خدماتی مثل برق، خط تلفن خانگی، اینترنت و تلویزیون کابلی باشید و حتی هزینه هایی شخصی مثل بیمه ی مستاجر را هم بپردازید.

بعضی دانشجویان آپارتمان خود را با دانشجویان دیگر شریک می شوند یا یک خانه را به صورت گروهی اجاره می کنند تا هزینه های زندگی را کاهش دهند. همچنین گاهی دانشجویان در یک خانه ی شخصی اتاقی را اجاره می کنند و حتی برای استفاده از آشپزخانه هزینه ای را می پردازند.

هزینه حمل و نقل در کانادا

بسته به محل زندگی شما، ممکن است بتوانید تا کمپ دانشگاه قدم بزنید یا دوچرخه سواری کنید. بسیاری از دانشجویان، مخصوصا آنهایی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند حمل و نقل عمومی را به کار می گیرند. مثلا: اتوبوس، مترو، قطارهای شهری و قایق. حمل و نقل عمومی یک طرفه معمولا بیشتر از چند دلار نیست و هزینه ی ماهانه ی آن به ۸۰ تا ۱۱۰ دلار خواهد رسید هرچند که بسیاری از این سرویس های حمل و نقل عمومی به دانشجویان تخفیف می دهند.

بیمه ی سلامت در کشور کانادا

تمام دانشجویان خارجی جهت اقامت کانادا باید بیمه ی سلامت و خدمات درمانی پزشکی را داشته باشند. ایالت های آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرونزویک، نیوفوندلند و لابرادور و همچنین ساسکاچوآن دانشجویان خارجی خود را تحت بیمه ی عمومی ایالتی قرار می دهند.

از سوی دیگر، دانشجویان خارجی محصل در نواسکوچیا، اونتاریو، جزیره ی پرنس ادوارد و کبک باید بیمه ی سلامت خصوصی دریافت کنند.

چنانچه شما به خدمات ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آمریکا ، دریافت پذیرش  و ویزای دانشجویی نیاز دارید 

می توانید از پارسه بین الملل آتیه ویژن این خدمات را دریافت نمایید.