شهر تورنتو در کنار استان آلبرتا، جزوی از فهرست ۵۰ مکان برتر گردشگری جهان در سال ۲۰۱۹ هستند.

این گزارش همچنین به ایستگاه‌ های زمستانی در شهر اشاره می کند که به عرضه هنر پرداخته و همچنین یک فستیوال هنری یک شبه معروف به نام  Nuit Blanche Toronto که در مکان های عمومی سواحل دریاچه انتاریو برگزار می شود.

همچنین در تورنتو می توان از ساختمان های جدیدی که هر یک ویژگی های هنری خاصی دارند بازدید کرد؛ از جمله kimpton saint george که در آن ۷۰۰ اثر از هنرمندان کانادایی به نمایش گذاشته شده است.

 

در مورد آلبرتا، که ویژگی مهم آن جاذبه‌ های فرهنگی است، وجود پارک ملی بنف (Banff) و پارک ملی جاسپر (Jasper) خود به تنهایی برای افزودن این استان به لیست مقاصد جذاب گردشگری کفایت می کند. البته برگزاری رویدادهای اسکی در تپه‌ های برفی افسانه ای، آلبرتا را جذابتر از همیشه کرده است. اگر قصد سفر به کلگری در استان آلبرتا دارید، حتما از ساختمان کتابخانه مرکزی کلگری که توسط شرکت طراحی معماری بین‌المللی Snøhetta ساخته شده و از ۴۶۰ قطعه سفید رنگ شش‌ گوشه پوشیده شده و از جمله نمادهای معماری استان است، دیدن کنید. مشتاقان فرهنگ همچنین می توانند از موزه سلطنتی جدید آلبرتا در ادمونتون به وسعت ۴۱۹ هزار فوت مربع که نشانه ای از تجربیات فرهنگی غنی است، بازدید کنند.

 

مجله Travel + Leisure همچنین به چشمه آب معدنی Kananaskis Nordic Spa واقع در دامنه‌ های رشته کوه های راکی و گاومیش کوهان‌ دار آمریکایی که به تازگی در پارک ملی بنف رهاسازی شده، به عنوان جاذبه های طبیعی آلبرتا اشاره کرده است.