چرا برای تحصیل کشور آمریکا را مقصد خود قرار دهیم ؟

کشور آمریکا به  سرزمین فرصت ها و شانس ها معروف است .  پیشرفت علمی و تحصیلی محصل به خوبی ملموس و قابل مشاهده خواهد بود ، دانشگاه های کشور آمریکا از به روز ترین تکنولوژی روز دنیا و بهترین تجهیزات و شرایط را برای محصلان حتی در دروس غیر از مهندسی به وجود خواهد آورد کسانی که به تازگی مدرک دیپلم خود را اخذ کرده اند و همچنان مدرک پیش دانشگاهی خود را نگرفته اند و تمایل به تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکا را دارند میتوانند در آمریکا به ادامه تحصیل بپردازند که در ادامه مقاله شرایط آنها نیز مورد بررسی قرار میگیرد.افرادی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند به آنها توصیه میکنیم که این شانس را از دست ندهند چراکه میتوانند آینده درخشانی باری خود رقم بزنند.مدارک صادر شده از کشور آمریکا برای تمام جهان شناخته شده و معتبر میباشد و میتواند پوئن مثبتی برای رسیدن به شغل مناسب و کار در حیطه تحصیلی باشد.

 

مدرک زبان مورد نیاز برای آمریکا  چه مدرکی است ؟

تافل و یا آیلتس می باشد ، و حداقل نمره مورد نیاز برای پذیرش در این مقطع تافل ۷۳ می باشد و یا آیلتس ۶ می باشد .

 

برای پذیرش در مقطع لیسانس در کشور آمریکا به چه مدارکی نیاز داریم ؟

 

۱ . مدرک زبان آیلتس و یا تافل با نمره مورد نیاز .

۲ . داشتن مدرک sat که البته لازم به ذکر میباشد  که داشتن این مدرک مورد نیاز نمی باشد .

۳ . داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و همینطور ریز نمرات .

۴ . داشتن نامه sop یا همان انگیزه نامه تحصیلی .

۵ . رزومه .

۶ . داشتن نامه تمکن مالی .

 

چه بورسیه هایی برای تحصیل در مقطع لیسانس در کشور آمریکا وجود دارد ؟

 

بورسیه های موجود مبتنی بر درآمد خانواده فرد متقاضی خواهد بود. به لحاظ آنکه تأیید درآمد محصلان خارجی اغلب دشوار میباشد، اکثر این برنامه های تحصیلی کمک هزینه هایی را به این شکل به محصلان اعطاء خواهند کرد که به طور جزئی یا کلی بر شایستگی علمی (که اغلب بورس های «شایستگی» نامیده می شوند) مبتنی است. بهره مندی از این بورسیه های درسی به طور کل ملزومه آن اخذ نمرات و امتیازات عالی در امتحان های  و احراز رتبه ممتاز در سطح کلاس می باشد .

بورس های «استعداد» معمولاً به افرادی اعطا می شود که از توانمندی هایی در زمینه هنرهای تجسمی یا نمایشی برخوردار هستند. ممکن است لازم باشد گزیده ای از آثار یا یک نوار صوتی یا تصویری حاوی بخشی از اجرای خود را ارائه دهید و یا در یک آزمون هنر شرکت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر، با دانشگاه مربوطه مشورت کنید.

سایر بورسیه های تحصیلی آمریکا ممکن است بر اساس پیشگامی و مشارکت در فعالیت ها و خدمات اجتماعی اعطاء گردد، یا ممکن است شما را ملزم کنند تعداد ساعات خاصی در جوامع محلی ایالات متحده خدمت کنید. در خصوص دانشجویان خارجی، این خدمت می تواند در قالب صحبت راجع به کشور خود برای گروه های مختلف جامعه یا دانشگاه باشد.

بسیاری از کمک هزینه های تحصیلی برای خانم ها (یا، در موارد معدودتر برای آقایان)، محصلان خارجی یا شهروندان ایالات متحده، اعضای گروه های مذهبی یا نژادی خاص، یا سایر طبقات خاص مانند افراد دچار معلولیت رزرو می شود. بورس های آموزشی مخصوص گروه های قومی نژادی یا اقلیت های نژادی ایالات متحده غالباً فقط مخصوص شهروندان آمریکایی است، اما اگر چنین موردی تصریح نشده باشد، بد نیست بررسی به عمل آیا می توانید از این کمک هزینه ها استفاده کنید.

کمک هزینه های ورزشی معمولاً از طرف دانشگاه هایی اعطاء می شود که تیم های بسیار رقابتی در زمینه یک رشته ورزشی خاص دارند. برای شامل بودن از این نوع کمک هزینه های تحصیلی ، عمدتا باید بسیار مستعد و توانا به رقابت در سطح ملی باشید. با گروه ورزشی مورد علاقه خود تماس بگیرید. فرایند را از قبل به دقت بررسی و اطمینان حاصل کنید که فرایند جذب تابع شرایط و مقررات انجمن ورزشی دانشگاه معمولاً NCAA، انجمن ورزشی دانشگاهی ملی است  .