تولد فرزند بعد از ارسال مدارک برای اداره مهاجرت و قبل از دریافت فایل نامبر

اگر مدارک را برای اداره مهاجرت ارسال کرده اید ولی هنوز فایل نامبر دریافت نشده، فقط باید صبر کنید تا فایل نامبر صادر شود و بعد از آن اطلاعات را در اختیار اداره مهاجرت قرار دهید. اگر در حین انجام این کار موارد استثنایی پیش آمد حتما با مشاور مهاجرت خود درمیان بگذارید .

 

تولد فرزند بعد از صدور فایل نامبر

اگر فایل نامبر صادر شده است و می دانید که پرونده شما به کدام دفتر ویزا ارسال شده می توانید مدارک لازم را برای آن دفتر بفرستید.

لیست مدارکی که باید ارسال شوند شامل :

عکس پرسنلی، ترجمه شناسنامه، صفحه اول گذرنامه و پرداخت پراسسینگ فی (به طور معمول مبلغ ۱۵۰ دلار کانادا) است.

دقت کنید که تنها وقتی مدارک را ارسال کنید که محل دفتر ویزا مشخص شده باشد. بهتر است که فرم های IMM0008 و IMM5406 که فرم اصلی تقاضای مهاجرت و فرم اطلاعات خانوادگی هستند را نیز بروز کنید. حتما دقت داشته باشید که فهرست دقیق را از مشاور خود بخواهید چون بسته به روش مهاجرت یا شرایط خاص خانوادگی شما ممکن است فهرست مدارک با آنچه گفتیم متفاوت باشد

 

تولد فرزند بعد از انجام مدیکال

اگر فرزند شما بعد از انجام تست مدیکال توسط خودتان به دنیا بیاید لازم است این خبر را در اسرع وقت به دفتر ویزا اطلاع دهید. مدارکی که در پاراگراف قبل آمد را حتما برایشان بفرستید. البته دقت داشته باشید که این مسأله می تواند موجب تأخیر در صدور ویزای مهاجرتی بشود چون افسر مهاجرت پس از صدور مدیکال برای فرزند شما در خصوص صدور ویزای مهاجرتی تصمیم می گیرد.

 

تولد فرزند بعد از صدور ویزای مهاجرتی

به محض تولد فرزندتان این خبر را به دفتر ویزا اعلام کنید و هرگز قبل از گرفتن ویزای مهاجرتی برای فرزندتان  وارد خاک کانادا نشوید، زیرا این کار باعث می شود هرگز نتوانید اسپانسر فرزند خود به کانادا بشوید.

هنگام اعلام تولد فرزند، باید مدارک و حق پراسسینگ را هم پرداخت کنید. و باید صبر کنید که مدیکال بگیرد و ویزای کانادای او نیز صادر بشود بعد به کانادا مهاجرت کنید.

اگرچه این کار ورود شما را به کانادا به تأخیر می اندازد ولی انجام آن واجب است. در غیر این صورت طبق تبصره d بند ۹ ماده ۱۱۷ آیین نامه های مهاجرتی کانادا هیچ وقت نمی توانید اقامت فرزند خود را از طریق اسپانسرشیپی بگیرید و در نهایت باید مسایل از طریق دادگاه های مهاجرتی یا مسایل انسان دوستانه H&C باید پیگیری شود که هم هزینه و زمان زیادی می برد و همین که تضمینی در موفقیت نیست.

تولد فرزند بعد از ورود به کانادا

اگر فرزند شما بعد از ورود به کانادا به دنیا بیاید تبعه کانادا می شود و نیازی به اقدام مهاجرتی برای او نیست .

 

بچه دار شدن در کانادا

اثر تولد فرزند روی پرونده مهاجرتی

تولد فرزند به طور معمول اثر مثبت خاصی روی پرونده مهاجرتی ندارد ولی می تواند به صورت های زیر روی پرونده اثر منفی بگذارد.

با به دنیا آمدن فرزند انتظار داشتن شرایط مالی بهتری از سمت افسر مهاجرت  ایجاد می شود .

اگر فرزند جدید به خاطر مسایل پزشکی به کانادا ممنوع الورود باشد کلیه متقاضیان ( خانواده او ) طبق بند ۱ ماده ۴۰ قانون مهاجرت کانادا به کانادا ممنوع الورود خواهند شد و عملا از مهاجرت به کانادا باز می مانند.