برای تحقیق در خصوص اشتغال در  کانادا چه کارهایی را باید انجام داد؟

 

تحقیق از راه دور

شما هم می توانید از  تماس مستقیم با سازمان ها و شرکت ها، برای جمع آوری اطلاعات مورد نظرتان اقدام کنید و هم به وبسایت ها مراجعه کنید و اطلاعاتتان را  جمع آوری کنید. اما تاکید می کنیم که از کپی کردن این  اطلاعات پرهیز کنید و برداشت خود از این وبسایت ها را به صورت یک گزارش در اختیار افسر مهاجرت قرار بدهید. تجربه ثابت کرده که اثر مثبت گزارش از وبسایت ها به مراتب کمتر از تماس های مستقیم است .

توجه داشته باشید که اگر در خلال تماس هایتان شرکتی به شما پیشنهاد شغلی Freelance یا پاره وقت بدهد می تواند کمک بزرگی به پرونده بکند. پس مشخص است که اگر یک پیشنهاد شغلی  به صورت تمام وقت بگیرید دیگر حضور شما در کانادا به صورت خوداشتغال نخواهد بود و افسر مهاجرت می تواند به این بهانه پرونده شما را ریجکت کند .

تحقیق از نزدیک

اگر برایتان امکان گرفتن ویزای کانادا و بازدید از این کشور پیش بیاید لازم است که حتما در خصوص کار خود هم تحقیق کنید . یعنی باید به کانادا بروید و از نزدیک با شرکت ها و سازمان و افراد در ارتباط باشید.

به طور کلی شرکت ها و سازمان ها و افراد می توانند در این زمینه ها فعالیت داشته باشند :

 • مسایل مالی (حساب بانکی، وام، حسابداری، مسایل مالیاتی و ….)
 • فعالیت های موازی (مثلا اگر در کار سخت افزار کامپیوتری هستید آن شرکت در زمینه نرم افزار کامپیوتری  فعالیت داشته باشد که گرچه در زمینه ی کامپیوتر است ولی رقابت با کار شما محسوب نمی شود و شاخه ای متفاوت دارد .)
 • رقبای تجاری
 • خریداران احتمالی (شرکتی _ سازمانی _ فردی )
 • توزیع کنندگان احتمالی
 • تأمین کنندگان مواد اولیه کارهای شما
 • کارمندان و نمایندگان احتمالی
 • بازاریابی، تبلیغات و معرفی شما به مشتریان بالقوه
 • سازمان هایی که از نظر مالی یا پرسنلی می توانند به شما کمک کنند
 • مسؤولان سازمان هایی که به جامعه فارسی زبان شهر شما خدمات می دهند
 • هر فرد، شرکت یا سازمان دیگری که به طور مستقیم یا غیر مستقیم می تواند با کار خوداشتغالی شما در کانادا مرتبط باشد

بهتر است مدت زمان بازدید و تحقیق حضوری بیشتر از دوهفته باشد .

————————————————————————————————–

تحقیق در زمینه مسائل فردی

در حالی  که گزارش سفر خود را تهیه می کنید سعی کنید تأکید اصلیتان را روی مسایل خوداشتغالی بگذارید ولی بد نیست که گوشه کوچکی از گزارش را به تحقیقات مربوط به مسایل شخصی اختصاص بدهید تا به افسر مهاجرت ثابت کند که شما در زمینه مهاجرت خوداشتغالی به کانادا جدی هستید و می دانید که می خواهید چه کایر انجام بدهید و برای انجام این کار و زندگی در کانادا چه اقداماتی را باید انجام بدهید. چیزهایی مانند نحوه و هزینه های اجاره یا خرید مسکن، مسایل مربوط به تحصیلات فرزندان و غیره .

اگر تحقیقات به صورت ترکیبی از حضوری و راه دور باشد بهتر است. هرچند که انجام تحقیقات تضمین کننده قبولی پرونده نیست ولی در کنار اثبات سابقه خوداشتغالی، داشتن سرمایه مورد نیاز، آشنایی با یک یا دو زبان رسمی کانادا و … می تواند به افسر مهاجرت ثابت کند که با یک متقاضی لایق سر و کار دارد و در نهایت شانس موفقیتتان را بیشتر می کند.

نکته مهم :

روش خوداشتغالی مخصوص کسانی است که ثابت کنند (در زمینه های هنری یا ورزشی) خوداشتغال بوده اند و همچنین بعد از ورود به کانادا می خواهند و می توانند (از نظر اقتصادی، سطح زبان انگلیسی و تجربه کاری) در فعالیت های خوداشتغالی شرکت کنند و به پیشرفت هنر یا ورزش کانادا کمک کنند.

 این روش برای دور زدن نظام مهاجرتی نیست و نه تنها پرونده افرادی که سعی بر مدرک سازی کنند یا شرایط لازم را نداشته باشند رد می شود، بلکه ممکن است به مدت ۵ سال به کانادا ممنوع الورود شوند. هنگام اقدام برای این روش به این نکته مهم دقت داشته باشید .