❌بررسی پرونده های مربوط به ایرانی ها توسط اداره مهاجرت کانادا موسوم به CIC تقریبا هر هفته افزایش پیدا میکند و بسیار طولانی تر از سایر کشورها شده است و این موضوع به وضوح در تمامی برنامه های مهاجرتی و غیر مهاجرتی قابل رویت است.
بررسی ویزاهای توریستی ایرانیان که در ماه گذشته ۱۰۰ روز بود که تقریبا دو برابر زمان بررسی برای سایر کشور ها بود باز هم به ١١٨ روز افزایش پیدا کرده است و بیشتر از تمام کشورها میباشد که حتی از کشورهایی مثل افغانستان و سوریه و عراق هم بیشتر است و زمان بررسی این کشورها کمتر هم شده است.
🖍این مدت برای سوریه ای ها در ماه گذشته ۳۵ روزه بوده است که به ٢٢ روز کاهش پیدا کرده است.
و برای ویزاهای دانشجویی ایرانیان هم افزایش داشته ایم که از ۱۱ هفته به ١۴ هفته افزایش پیدا کرده است که بازهم از تمام کشورها طولانی تر است.
💢مدت زمان بررسی ویزای تحصیلی برای کشور افغانستان و تمام کشورهای خاورمیانه بجز ایران ۶ هفته میباشد!!!
درست است برای سیستم اکسپرس انتری امار دقیقی از اداره مهاجرت مثل سایر ویزاها به تفکیک ملیت منتشر نمیشود اما با تحقیقات انجام شده صدور ویزاهای ایرانیان سیستم اکسپرس انتری (مرحله فدرال) بین ۸ ماه تا ۱۵ ماه میباشد این در صورتی است که برای سایر ملیتها تقریبا این موضوع حداکثر شش ماه یا کمتر میباشد.
📍به عنوان مثال متقاضیان هندی حتی ١۵ روزه هم بعد از ارسال مدارک فدرال ویزا دریافت کرده اند و حداکثر معمولا ۴ ماه زمان میبرد
کانادا یک کشور مهاجر پذیر و چند ملیتی است و نمیتواند قوانینی مانند قوانین مهاجرتی رییس جمهور امریکا وضع کند اما به دلیل وابستگی شدید اقتصادی به کشور امریکا بعد از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ دست اندازهایی که بر سر راه مهاجران و متقاضیان ایرانی ایجاد شده است کاملا واضح است و همچنین افت شدید محبوبیت جاستین ترودو نخست وزیر کانادا به دلیل برنامه های باز مهاجرتی و اعتراضات گسترده تقریبا در تمام سخنرانی های وی در کانادا منجر به تغییر رویه محسوس دولت لیبرال برای کسب اعتماد عمومی جهت انتخابات اینده واضح است.

💥در هر صورت تنها موضوعی که در حال حاضر ایجاد شده است زمان طولانی تر برای بررسی پرونده های متقاضیان ایرانی میباشد و بیشتر این تاخیر ها در بک گراند چک میباشد .
⭐️به هر حال به نظر میرسد فعلا بازهم شرایط خوب است و هرچه به انتخابات نزدیکتر شویم ابعاد بیشتری از سختگیری ها را شاهد خواهیم بود.

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPrint this page