یکی از سوالاتی که همواره از ما پرسیده می‌شود این است که آیا برای اینکه شانس گرفتن پذیرش همراه با فاند داشته باشیم حتما باید در دانشگاه‌های معتبر ایران مانند دانشگاه تهران، شریف و … تحصیل کرده باشیم ؟

آیا افرادی که در دانشگا‌ه‌های آزاد، پیام‌نور، غیر انتفاعی و غیره تحصیل کرده‌اند می‌توانند اپلای کنند و بورسیه بگیرند؟

همانطور که پیشتر اشاره شد، غیر از چند دانشگاه سراسرى تهران که ممکن است به شما در دریافت پذیرش و فاند در آمریکا کمک کنند، دانشگاه هاى دیگر تفاوت چندانى در این فرایند ندارند.
دلیل تاثیر مثبت دانشگاه هاى سراسرى تهران هم بیشتر به این خاطر است که تعداد بسیارى از فارغ التحصیلان این دانشگاه ها به خارج از کشور رفته و اساتیدشان به سبب آن ها با این دانشگاه ها آشنا شده اند.

فارغ از اینکه در کدام دانشگاه ایران تحصیل کرده‌اید، شانس گرفتن پذیرش همراه با فاند برای شما را رزومه شما تعیین می‌کند که می‌توان به موارد مهمی از قبیل معدل، مقالاتی که در ژورنال‌های معتبر چاپ کرده‌اید، نمرات آزمون‌های زبان، GRE و … اشاره کرد.
پس اگر در یک دانشگاه معمولی تحصیل کرده‌اید و معدل خوبی دارید اصلا ناامید نباشید چرا که معدل بالا یکی از موارد بسیار تاثیر گذار در فرایند اخذ پذیرش برای شما به حساب می‌آید. تلاش کنید رزومه قوی و موثری از خود تهیه کرده و در آزمون‌های زبان، GRE و … نمرات بالا کسب کنید.
پس اگر از دانشگاه خیلى معتبرى فارغ التحصیل نشده اید نگران نباشید! بیشتر اساتید در آمریکا دانشگاه هاى ایران را نمیشناسند و شما با معدل خوب میتوانید به گرفتن پذیرش و فاند امیدوار باشید.

چنانچه شما به خدمات ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آمریکا ، دریافت پذیرش  و ویزای دانشجویی نیاز دارید 

می توانید از پارسه بین الملل آتیه ویژن این خدمات را دریافت نمایید.