۵ روش ساده برای بهبود مهارت نوشتن زبان انگلیسی

بسیاری از مردم نوشتن زبان انگلیسی را مشکل دارند و این  یک چالش بزرگ است .

به هر حال نگران نباشید. در این بخش ما چند روش ساده برای بهبود مهارت نوشتن زبان انگلیسی یا همان Writing Skill به شما معرفی می‌کنیم که با این روش‌ها می‌توانید همه را تحت تاثیر نوشتن خود قرار دهید.

۱- دایره واژگان خود را گسترش دهید.

برای اینکه دیدگاه خود را به خوبی بتوانید بنویسید، به دایره وسیعی از لغات کاربردی نیاز دارید. این امر به این معنا نیست که تعداد زیادی لعت را به خاطر بسپارید بلکه باید از واژگان به خوبی و در جای درست استفاده کنید. این کار را می‌توانید با یادگیری لغات در جمله به جای حفظ کردن لیستی از واژگان انجام دهید.

راهکار: هنگامی یک واژه را یاد می‌گیرید، سعی کنید تمام اشکال مختلف آن را بیاموزید و هم چنین تمام حروف اضافه‌ای که در کنار آن واژه قرار می‌گیرند را نیز بیاموزید. به عنوان مثال به جای یادگیری واژه‌ی Depend به صورت مجزا، ان را با حالت‌های زیر به خاطر بسپارید.

To depend on

To be dependent on

dependent

۲- مهارت املایی خود را تقویت کنید

شما باید بدانید که هر کلمه‌ای چگونه نوشته می‌شود. املای اشتباه باعث می‌شود معنای جملات تغییر پیدا کنند. به عنوان مثال دو واژه‌ی “bare” و “bear” به یک صورت تلفظ می‌شوند اما معانی کاملا متفاوتی دارند؛ Bare به معنای عریان و واژه‌ی Bear به معنای خرس است. علاوه بر این املای نادرست باعث می‌شود تا خواننده به راحتی متوجه منظور شما نشود.

راهکار: املای واژگان را به کمک فلش کارت تمرین کنید و هر زمانی که وقت آزاد داشتید، خود را محک بزنید.

۳- به طور منظم بخوانید

مردم اغلب می‌گویند که نوشتن را از طریق خواندن می‌آموزند. خواندن به زبان انگلیسی از بسیاری جهات مفید است. این روش راه حلی مناسب برای ایده گرفتن از سبک‌های مختلف نگارشی و هم چنین مشاهده بهترین راه برای کاربرد هر واژه می‌باشد.

راهکار: مقالات و یا کتاب‌هایی با موضوع مورد علاقه خود انتخاب کنید؛ چرا که آموزش نباید خسته کننده باشد. هر متن را چندین بار بخوانید تا مطمئن شوید درک درستی از متن پیدا کرده‌اید و جایگاه هر عبارت را به درستی یاد گرفته‌اید.

۴- دستور زبان انگلیسی (Grammar) خود را بهبود بخشید

دستور زبان بسیار مهم است؛ زیرا مهارت نوشتاری شما را تقویت می‌کند. همیشه از زمان مناسب برای جمله استفاده کنید و علامت‌گذاری داشته باشید. علامت‌گذاری‌های نگارشی بسیار کمک می‌کند تا writing شما روان و سلیس باشد.

راهکار: همیشه writing خود را دو بار بخوانید. در مرحله اول به دنبال اشتباهات اصلی گرامری خود باشید و در مرحله‌ی دوم برای یافتن اشتباهات گرامری خاص خود باشید که به تازگی آنها را مطالعه کرده و آموخته‌اید.

۵- فقط انجام دهید!

نوشتن می‌تواند دلهره‌آور باشد. با این حال، بهترین راهکار این است که یک خودکار و کاغذ بردارید و یا مقابل رایانه خود بنشینید و واقعا شروع به نوشتن کنید. آماده باشید تا از هر نسخه از writing خود چندین بار بنویسید، زیرا حتی بهترین نویسنده‌ها نیز اولین نوشته‌هایشان خیلی کاملی نیست. همیشه به یاد داشته باشید که تمرین باعث بهتر شدن می‌شود.