رشته های پر تقاضای بازار کار بین الملل:

امنیت شغلی نه تنها برای تازه فارغ التحصیلان، بلکه موضوعی است که برای همه ی افراد اهمیت زیادی دارد. در این باره، می توان به موضوع آنتونی موچی که فقط بعد از ۱۰ روز مشغول به کار بودن به عنوان اداره کننده ی ارتباطات کاخ سفید از کارش اخراج شد، اشاره کنیم. مصاحبه ی مملو از عصبانیت او با New Yorker شاید مختصر به نظر برسد اما به اندازه ی کافی برای اعلان جنگ او به ویژه اعلان جنگ علیه افرادی که با آنها کار می کرده، کافی است. بنابراین با درک دلیل این موضوع، شاید اخراج سریع او دیگر تعجب برانگیز نباشد.
همانطور که موچی در حال حاضر به خوبی می داند، حفظ شغل کار سختی است. خوشبختانه داشتن هر یک از این مدارک بسیار پرتقاضا کمک زیادی به این امر خواهد کرد.

۱. پرستار بیهوشی

طبق اداره آمار کار آمریکا، در این حوزه کمبود مهارتی زیادی وجود دارد و تقاضا برای این مهارت بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۲ تا ۱۹% افزایش خواهد یافت. به این علت، مدرک ارشد پرستار بیهوشی میان ارزشمندترین مدارک با رنج حقوق بالقوه ای با شروع از ۱۴۰,۰۰۰ تا ۱۵۶,۰۰۰ دلار رتبه بندی می شود. رضایت شغلی در این رشته نیز بسیار بالا است به طوری که ۸۲% از فارغ التحصیلان گفته اند که کار آنها دنیا را به محل بهتری تبدیل می کند.

۲. علوم و مهندسی کامپیوتر

طبق آمار سازمان Prospect، فارغ التحصیلانی که دارای مدرک کامپیوتر و مهندسی هستند، نهایتا می توانند به عنوان مشاور آی تی، تحلیلگر برنامه های کاربردی، تحلیلگر UX، توسعه دهنده وب، تحلیلگر داده مشغول به کار شوند. چشم انداز شغلی این رشته، تاثیر پیشرفت های فناوری بر مشتریان و جوامع را انعکاس می دهد. شما می توانید انتظار حقوق اولیه ای تقریبا معادل ۹۵,۹۰۰ دلار را داشته باشد که ممکن است بعد از چند سال تا ۱۳۴,۰۰۰ دلار در سال نیز افزایش یابد.

با توجه به هزینه های سر سام آور بعضی از دانشگاه های آمریکا که هرساله نیز به این هزینه ها افزوده می شود، دانشجو ی بین المللی نیاز به کار دارد . برنامه هایی برای کار های دانشجویی وجود دارد که دانشجویان طیف وسیعی از کار ها را با تو جه به شرایط کاری خود می توانند انتخاب کنند.

با ویزای دانشجویی بهترین کارها جزو مشاغلی هستند که در داخل دانشگاه می توان آن را انجام داد این کار های پاره وقت شامل کمک به کتابدار، راه انداختن میز راهنما، کوتاه کردن چمن های فضای دانشگاه و غیره می شود که در هفته ۲۰ ساعت اجازه کار دارند که اگر بخواهند در بیرون از فضای دانشگاه کار کنند حتما نیاز به مجوز کار از مراکز مهاجرت و اقامت باید داشته باشند.

کار بیرون از فضای دانشگاه برای شما این امکان را فراهم می آورد که تجربه ی کار متفاوتی را کسب کنید که به آینده ی شغلی شما کمک کند.

دانشجویان مقاطع با لاتر با دریافت بورسیه های TA Teaching Assistantship و RA Research Assistantship و یا بورس های دیگر هزینه های زندگی خود را تامین کنند. که این نوع کار کردن باعث می شود شخصیت خود را حفظ کنید و تحصیلات دانشگاهی را زودتر به پایان برسانید.

کار دانشجویی در کانادا

ویزای دانشجویی

هر ساله بالغ بر ۱۳۰۰۰۰ دانشجو از سراسر جهان برای تحصیل وارد کانادا می شوند. جهت تحصیل در دانشگاه های کانادا متقاضی ابتدا باید برای مجوز تحصیل اقدام کند.

مجوز تحصیل سندی است که از سوی اداره مهاجرت کانادا صادر شده و بنابر آن دانشجو می تواند در مدت محدود و معمولا در دانشگاه مشخص تحصیل و در کانادا اقامت داشته باشد.

اداره مهاجرت کانادا معمولا پس از دریافت پذیرش دانشگاه و احراز توانایی دانشجو جهت تامین هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه مجوز تحصیل را صادر می کند.

اجازه تحصیل در شرایط زیر نیاز نمی باشد:

برای تحصیل در دوره ای که مدت آن کمتر از شش ماه باشد .
کودکانی که والدین آنها در کانادا وضعیت قانونی دارند ( نه وضعیت توریستی)
خانواده یا اعضای نماینده خارجی در کانادا

ویزای اقامت موقت (TRV) برای افرادی که برای ورود به کانادا نیاز به تهیه ویزای توریستی دارند، لازم است.

کار در کانادا در حین تحصیل:

اداره مهاجرت کانادا به دانشجویان خارجی اجازه کار در کانادا با شرایط محدود می دهد دانشجوی خارجی باید

توانایی پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل خود را در حین تحصیل داشته باشد اما در برخی موارد نیز می تواند

کار کند.

کار در دانشگاه بدون اجازه کار
خارج از دانشگاه با اجازه کار
در برنامه های کاری پس از فارغ التحصیلی به مدت یک یا دو سال با توجه به رشته تحصیلی و با اجازه کار

سایت های مهم کاریابی در کانادا:

http://www.eluta.ca/

http://regionalhelpwanted.com/saskatoon-jobs?SN=175

http://working.canada.com/

http://www.saskjobs.ca/

www.workopolis.ca

www.monster.ca

۳. تحقیق در عملیات

چشم انداز دراز مدت این رشته بسیار عالی است. پیشرفت هایی که می توان در این حوزه مشاهده کرد، انتقال به بخش خصوصی، کار به عنوان سرپرست عملیات در یک شرکت تحقیقاتی یا ارتقا به تحلیلگر اصلی می باشند. برای افرادی که کمتر با رشته ی تحقیق در عملیات که به نام علوم مدیریت و تحقیق عملیاتی نیز شناخته می شود، آشنا هستید باید بگوییم که این رشته مربوط به کاربرد تحلیل ها و ریاضیات برای تصمیم گیری های کسب و کار و بهبود بهره وری است. درآمد شما در این رشته بین ۸۰,۰۰۰ و ۱۳۰,۰۰۰ دلار خواهد بود.

۴. مهندسی برق و الکترونیک

فارغ التحصیلان دوره های ارشد مهندسی برق و الکترونیک، برای بازار کار امروزه، مخصوصا در صنایع خودرو، مخابرات، برق و حمل و نقل بسیار ارزشمند هستند. بنابراین می توانید انتظار یک رنج حقوقی بالقوه از ۷۹,۵۰۰ تا ۱۲۹,۰۰۰ را داشته باشید. گزینه های شغلی در این رشته شامل حرفه های بسیار فنی همانند مهندس هوافضا، تحلیلگر سیستم و مشاور IT می باشند.

۵. امور مالیاتی

اداره ی آمار کار آمریکا انتظار دارد که چشم انداز شغلی برای تحلیلگران مالی، حسابداران و حسابرسان تا سال ۲۰۲۴ به طور کلی بین ۱۰ و ۱۲% افزایش یابد. داشتن مدرک ارشد در مالیات می تواند برای شما درآمدی بین ۶۱,۱۰۰ تا ۱۲۹,۰۰۰ دلار در سال را رقم بزند. اگرچه فقط ۲۹% از گزارشات فارغ التحصیلان نشان دهنده ی درآمد های سطح بالا در این رشته است.

۶. مهندسی بیوپزشکی

۷۷% از گزارش فارغ التحصیلان بیوپزشکی نشان می دهد که درآمد سطح بالایی از شغل خود دریافت می کنند بنابراین اشتغال در حرفه ای با پتانسیل دریافت درآمدی که می تواند تا سقف ۱۲۲,۰۰۰ دلار افزایش داشته باشد، کاملا عالی به نظر می رسد.و انتظار می رود که چشم انداز شغلی این حرفه تا حدود ۲۳% رشد داشته باشد که طبق اداره ی آمار کار آمریکا این رقم بسیار سریعتر از نرخ میانگین است و دلیل آن تقاضای جمعیت مسن و همچنین رشد مهارت های پزشکی و صنعتی می باشد.

۷. ریاضیات کاربردی

با داشتن مدرک در این رشته می توانید انتظار حقوقی تا سقف ۱۲۱,۰۰۰ دلار با پایه ی حقوقی معادل با مبلغ ۶۷,۸۰۰ دلار را داشته باشید. در این رشته از مفاهیم و روش های ریاضیاتی همانند مدلسازی ریاضیاتی، علوم مواد یا ریاضیات گسسته برای حل مشکلات و تصمیم گیری در صنایعی همانند مهندسی، امور مالی، بیمه و ساخت و تولید کامپیوترها استفاده خواهید کرد.

۸. فاینانس

دستمزدهای بالا و کمبود مهارت باعث شده است که این صنعت از جذابیت ویژه ای برخوردار شود. حقوق این رشته از ۶۳,۹۰۰ دلار (آماری که می تواند با کسب سابقه ی کار تا ۱۲۱,۰۰۰ دلار افزایش یابد) شروع می شود. این صنعت قطعا انتخاب خوبی برای ورود به بازار کار به عنوان یکی از فارغ التحصیلان جدید می باشد و پیش بینی می شود از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۴ تا ۸% رشد داشته باشد.

چنانچه شما به خدمات ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آمریکا ، دریافت پذیرش  و ویزای دانشجویی نیاز دارید 

می توانید از پارسه بین الملل آتیه ویژن این خدمات را دریافت نمایید.