مدرسه در کانادا:

مدارس ابتدائی و متوسطه کانادا برنامه های آموزشی که توسط دولت تنظیم و تدوین می شوند را دنبال نموده و از معلمان مورد تائید دولت استفاده می نمایند.
آموزش در مدارس کانادا از سطح کیفی بسیار بالایی برخوردار است و در آنجا به نیاز های تک تک دانش آموزان توجه ویژه ای می شود.
مدارس در کشور کانادا از سن ۶ سالگی شروع شده و از ابتدایی تا دیپلم ۱۲ سال میباشد. در استان کبک از ابتدایی تا دیپلم ۱۱ سال و دو سال هم دوره پیش دانشگاهی به طول می انجامد. مدرسه ۵ روز در هفته بوده . از آنجا که کانادا کشوری دو زبانه میباشد ، مدرسه ها به زبان های فرانسوی و انگللیسی در کل کانادا قابل دسترسی خواهند بود.
تحصیل در کانادا فرصت بینظیری برای اخذ مدرک معتبر تحصیلی و همچنین اخذ تجربه بین المللی است.

مدارس دولتی کشور کانادا

برای افراد شهروند کانادا و دارندگان کارت اقامت دائم کاملا رایگان هستند و در عین حال مدارس خصوصی هم وجود دارند که دارای شهریه بالای بین ۲۰ تا ۶۰ هزار دلار در سال میباشند.
در مدارس کانادا از فرزندانتان در زمان ثبت نام تست و امتحانهایی گرفته میشود که یکی از انها امتحان زبان میباشد و در صورت ضعیف بودن دانش آموز برای وی دوره های تقویتی زبان انگلیسی یا فرانسوی برقرار میگردد .

اگر دانش آموز کمتر از ۱۷ سال داشته باشند و برای تحصیل در کانادا اقدام کنند، جهت تحصیل در کانادا باید تحت مراقبت و نظارت فرد بالغی در کانادا باشند. این فرد نقش گاردین را خواهد داشت و اصطلاحا” با ویزای گارین کانادا وارد این کشور میشود. والدین فرزند در کشور مبدا و هم چنین مسئول نگهداری از فرزند در کانادا باید فرم مخصوص را تکمیل کنند.
در بیشتر موارد اگر محصل کمتر از ۱۰ سال سن داشته باشد باید یکی از والدین حقیقی او در هنگام تحصیل به همراه او باشند.
مدارک دبیرستان های کانادا مورد تائید تمام دانشگاهها و کالج های دنیاست.
کلاس های مدارس دولتی به صورت مختلط و روزانه هستند.

سطوح تحصیلات عمومی در کانادا :

 کودکستان : آموزش اجباری پیش دبستانی؛ کودکانی که حداقل ۵ سال سن دارند و یا در روز ۳۱ دسامبر سال تحصیلی، ۵ ساله

می شوند می توانند ثبت نام کنند.

 مدرسه ابتدایی Elementary : کلاس های ۱ – ۶

 مدرسه متوسط Intermediate : که مدرسه “راهنمایی مقدماتی” نیز گفته می شود، کلاس های ۷- ۹

 دبیرستان High school : کلاس های ۱۲ – ۱۰

 

چنانچه شما به خدمات ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آمریکا ، دریافت پذیرش  و ویزای دانشجویی نیاز دارید می توانید از پارسه بین الملل آتیه ویژن این خدمات را دریافت نمایید.