رشته های تخصص پزشکی در امریکا:

برای ورود به دوره های رزیدنتی ابتدا متقاضی بایستی تاییدیه ECFMG(Educational Commission for Foriegn Medical Graduates) دریافت کند
این مرکز وظیفه ی ریجستریشن و ریپورت نمرات سه مرحله ای USMLE را برعهده دارد.
شما اپلیکیشن این مرکز رو تکمیل کرده و مدارک تون رو برای این مرکز ارسال میکنید، این مرکز، دانشگاهی که در اون تحصیل کردید و مورد تایید انها است رو تایید کرده و مجوز برای ورود به مرحله رزیدنتی رو صادر میکنه

http://www.ecfmg.org

این مجوز، در واقع مجوز برنامه ریزی سه ماهه برای شرکت در هریک ازین ازمون ها است. ازمون ها عبارتند از:

Step1. که مهارت های دانشی شما از علوم پایه( بیوشیمی، فیزیولوژی و..) رو مورد بررسی قرار میدهد
Step 2. Clinical Knowledge
Step 2. Clinical skills
Step 3. که مهارت شما در منیجمنت بیمار دارای شرایط اورژانسی رو مورد بررسی قرار میدهد و اخرین مرحله ازمون یو اس ام ال ای است.

دو استپ اول ازمون های کامپیوتری بوده و در مراکز منتخب تامسون پرامتریک در سراسر جهان برگزار میشه و استپ دوم سی اس و استپ سوم هم ازمون شفاهی و حضوری در حضور کمیته ارزیابی که در شهرهای فیلادلفیا، هیوستون، لس انجلس، انتالیا و شیکاگو برگزار میشود.
اطلاعات بیشتر 
http://www.usmle.org

شرکت در ازمون ها ترتیب خاصی نداشته و در صورت قبول نشدن سه بار درسال اجازه شرکت دارید. پس از طی این ازمون ها به متقاضی اجازه ورود به مرحله رزیدنتی داده میشود.

حالا بعد از تکمیل مدارک مورد نیاز برای رشته مدنظر در مرحله رزیدنتی، برای ویزا اقدام کرده و سفارت امریکا با توجه به ارزیابی مدارک پزشک متقاضی ویزا را صادر مینماید. دوره رزیدنتی بسته به رشته در امریکا از سه تا هفت سال تعیین میشود.

اما انچه که به موفقیت شما در رسیدن به رزیدنتی کمک میکند جدای از ارتقا دانش پایه و بالینی داشتن دانش زبانی قوی و نمره ازمون تافل بالاست. چراکه شما خصوصا در مرحله دوم سی اس و مرحله سوم به زبان قوی برای ارتباط با بیمار نیاز دارید. همینطور داشتن مقالات در حوزه بالینی هم از جمله مواردی است که به ارتقا کیفیت رزومه کمک شایانی خواهد کرد.

پکاپ ویزا.و

چنانچه شما به خدمات ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آمریکا ، دریافت پذیرش  و ویزای دانشجویی نیاز دارید 

می توانید از پارسه بین الملل آتیه ویژن این خدمات را دریافت نمایید.

یزای موقت.پیکاپ ویزا آمریکا.پیکاپ ویزای کانادا.وقت سفارت آمریکا.وقت سفارت کانادا.بورسیه تحصیلی آمریکا.بورسیه تحصیلی کانادا.پذیرش تحصیلی آمریکا.پذیرش تحصیلی کانادا.ویزای دانشجویی.وقت سفارت.وفت سفارت آمریکا.وقت سفارت کانادا.ثبت نام تافل.ثبت نام آزمون های زبان.